Studia na kierunku Agile management – zarządzanie zwinne to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Studia na tym kierunku skierowane są przede wszystkim do osób, które chcą zdobyć umiejętność szybkiego adaptowania się do zmian oraz współpracują z klientami w celu wytworzenia produktu o jak największej wartości biznesowej.
W celu rekrutacji na kierunek Agile management – zarządzanie zwinne zazwyczaj należy wysłać zgłoszenie oraz dostarczyć odpowiednie dokumenty. Kandydaci powinni posiadać dyplom licencjata, inżyniera bądź magistra. O akceptacji kandydatów może decydować kolejność zgłoszeń, a w grupach mogą obowiązywać limity miejsc, warto więc przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego sprawdzić, jakie dokładnie wymagania stawia on przed kandydatem. Studia podyplomowe w Trójmieście mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami, takimi jak czesne.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia w Trójmieście na kierunku Agile management – zarządzanie zwinne realizowane są w trybie niestacjonarnym. Studenci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez pracowników dydaktycznych uczelni oraz specjalistów, którzy posiadają doświadczenie w danej dziedzinie. Słuchacze mogą zdobywać wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, poprzez udział w wykładach, ćwiczeniach oraz konwersatoriach.
Studia na kierunku Agile management – zarządzanie zwinne możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studia na kierunku Agile management – zarządzanie zwinne dają słuchaczom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. procesów, produktów, ról, wyzwań i korzyści w metodyce Agile management oraz zarządzania projektami. Program studiów zakłada też, że studenci zdobędą umiejętności z zakresu prognozowania i optymalizacji w zarządzaniu zmianą czy modelowania.
Studenci mają możliwość zdobycia umiejętności elastycznego zarządzania projektami przy użyciu sprawdzonych narzędzi, a także projektowania kultury w organizacji, przy jednoczesnym traktowaniu zmian jako szansy.
Słuchacze kierunku Agile management – zarządzanie zwinne mogą również zapoznać się z praktycznymi aspektami zarządzania zwinnego, projektami w tej metodyce, kulturą organizacyjną oraz narzędziami i systemami informatycznymi w zarządzaniu zwinnym.
Zagadnienia, które mogą się pojawić w programie Agile management – zarządzanie zwinne, to m.in.:
Studia na kierunku Agile management – zarządzanie zwinne trwają przeważnie 1 rok.
Kompetencje zdobyte podczas studiów na kierunku Agile management – zarządzanie zwinne mogą pozwolić słuchaczom znalezienie pracy m.in. w działach IT, dużych korporacjach, jednostkach administracji samorządowej i rządowej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Agile management – zarządzanie zwinne: