Kierunek psychologia w Lublinie dostępny jest w dwóch formach, stacjonarnej i niestacjonarnej. Ta druga skierowana jest do studentów, którzy chcą połączyć pracę zawodową ze zdobywaniem przyszłościowego wykształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na taki tryb nauki, to będziesz uczęszczał na wykłady i zajęcia, które będą odbywać się w wybrane piątki, soboty i niedziele.
Dla kogo są studia na kierunku psychologia
Zainteresowanie ludzkim umysłem i badaniem meandrów psychiki człowieka i motywacji jego zachowań istnieje już od najdawniejszych czasów, zaczynając od starożytności, a na współczesności kończąc. Jednak, psychologia jako samodzielna dyscyplina naukowa wyodrębniła się dopiero w XIX wieku. W przeciągu lat powstało wiele nowych nurtów skupiających się na różnorodnych aspektach i dziedzinach psychologii, w związku z czym nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronne wykształcenie i rozwiniętą wiedzę z tego obszaru. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek psychologia w Lublinie.
Idealnymi kandydatami na studia psychologiczne będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i psychologicznych. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą otwartą, masz duże zdolności interpersonalne i chciałbyś zawodowo zająć się pomaganiem innym, to studia te będą dla Ciebie najlepszym wyborem.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia i jednolite (licencjackie)
-
Studia jednolite magisterskie
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku psychologia w Lublinie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów
Program studiów psychologicznych oscyluje głównie wokół nauk humanistycznych, społecznych i przede wszystkim psychologicznych. Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek będą uczęszczać na szereg zajęć obligatoryjnych i fakultatywnych, dzięki którym rozwiną swoją wiedzę i zdobędą nowe, cenne umiejętności.
W programie studiów na kierunku psychologia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
psychologia społeczna
-
diagnoza psychologiczna
-
procesy poznawcze
-
psychopatologia
-
psychologia kliniczna
-
elementy prawa dla psychologów
oraz inne. Ponadto, jako student będziesz miał możliwość wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb i planów zawodowych. W ofercie kształcenia znajdą się następujące bloki specjalizacyjne: psychologia w biznesie, psychologia w reklamie i marketingu, psychologia w promocji zdrowia, psychologia w sporcie, psychologia w resocjalizacji. Dokładną i aktualną listę ścieżek naukowych o całego programu nauczania znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni. Co więcej, w planie zajęć znajdzie się lektorat z wybranego języka obcego, dzięki czemu rozwiniesz swoje zdolności jerzykowe, co niewątpliwie zaprocentuje w twoim przyszłym życiu zawodowym. Uzyskaną, w czasie studiów wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
Jakie są ceny studiów na kierunku psychologia w Lublinie
Kierunek psychologia w Lublinie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na studia niestacjonarne, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat, których wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze uczelni i może ulec zmianie w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach bogaty wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego. Biorąc pod uwagę wszystkie zmienne, ważne jest abyś przed procesem rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat. Wszystkie informacje znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.
Gdzie studiować na kierunku psychologia w Lublinie
Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia (niestacjonarne) w Lublinie