Praca socjalna i ekonomia społeczna - Lublin

Praca socjalna i ekonomia społeczna - Lublin

Studia na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Praca socjalna i ekonomia społeczna stopień: (II) , czas trwania: 2 lata ,
forma: stacjonarne

22.02.2024

Praca socjalna i ekonomia społeczna – studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 2 lata (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Praca socjalna i ekonomia społeczna - Lublin
Studia na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

 

Opis kierunku

W trakcie studiów na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna słuchacze mają możliwość rozwoju swoich kompetencji w zakresie specjalistycznej pomocy specjalnej. Kształcenie kładzie szczególny nacisk na przekazanie studentom umiejętności mediacji i readaptacji społecznej. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak m.in.: obszary wykluczenia społecznego, innowacyjna polityka społeczna, superwizja w pracy socjalnej, instytucje i organizacje w społeczności lokalnej czy współczesna rodzina w kontekście lokalnym i globalnym.

 

Praca po studiach

Studia w Lublinie na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna kształcą studentów do pracy w charakterze pracowników socjalnych. Odnajdą się też w innych zawodach pomocowych, jako asystenci rodziny czy pracownicy środowiskowego domu samopomocy. Znajdują zatrudnienie także na stanowisku kuratorów sądowych, specjalistów ds. integracji społecznej, diagnozowania zasobów i potrzeb społeczności lokalnych czy zarządzania finansami usług społecznych.

Wymagania rekrutacyjne

Kierunki studiów w Lublinie, do których należy praca socjalna i ekonomia społeczna adresowane są do absolwentów studiów I stopnia w zakresie socjologii. Kandydatem mogą być też osoby, które ukończyły studia I stopnia, magisterskie na innym kierunku.

Kierunek będzie też odpowiedni dla osób uprawnionych do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, innych zawodów pomocowych, osób zainteresowanych przygotowaniem do podjęcia aplikacji kuratorskiej, a także dla kandydatów pragnących rozwijać działania w obszarze ekonomii społecznej.

Rekrutacja na studia w Lublinie na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna, prowadzone są na podstawie konkursu ocen uzyskanych przez kandydatów na dyplomie.

 *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRACA SOCJALNA I EKONOMIA SPOŁECZNA?

Studia na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna stanowią odpowiedź na wymogi, jakie stawia Unia Europejska polskiemu rynkowi usług społecznych czy systemowi pomocy społecznej. Kształcenie łączy w sobie profesjonalne poszerzanie umiejętności niezbędnych w pracy pracownika socjalnego z przygotowaniem teoretycznym.

Słuchacze mogą wybrać jedną spośród dwóch dostępnych specjalności w zakresie diagnozy społecznej i budowania strategii, a także readaptacji i integracji społecznej. W zależności od realizowanej ścieżki kształcenia w programie zajęć uwzględniono tak interesujące przedmioty, jak te obejmujące tematyką mediację, strategie rozwiązywania problemów społecznych czy procedury ewaluacyjne.

Poza tradycyjną formą wykładów i ćwiczeń kształcenie obejmuje także obowiązkowe praktyki zawodowe, które są realizowane w spółdzielniach socjalnych, organizacjach pozarządowych czy centrach integracji społecznej.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia magisterskie.

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Uczelnie w Lublinie na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna kształcą absolwentów z rozwiniętymi kompetencjami w zakresie pracy socjalnej, uwzględniając umiejętności mediacji i readaptacji społecznej.

Absolwenci są przygotowani do realizowania działań z zakresu zarządzania oraz organizacji usług społecznych. Potrafią budować strategię rozwojową, promowania i rozwoju ekonomii społecznej. Wiedzą też, jak efektywnie oferować profesjonalne wsparcie dla osób opuszczających zakład penitencyjny.

Kształcenie daje możliwość uzyskania certyfikatu bazowego w zakresie mediacji, który jest wystawiany przez Polskie Centrum Mediacji. Dodatkowo studia dają możliwość przygotowania się do podjęcia aplikacji kuratora sądowego.

Uczelnie w Lublinie - kierunek praca socjalna i ekonomia społeczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych KUL) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRACA SOCJALNA I EKONOMIA SPOŁECZNA?

Studia na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna trwają 2 lata (studia magisterskie).

Praca socjalna i ekonomia społeczna w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRACA SOCJALNA I EKONOMIA SPOŁECZNA

Absolwenci są przygotowani do pracy w zawodzie pracowników socjalnych, a także do prowadzenia działań mediacyjnych oraz innych metod rozwiązywania konfliktów. Mogą również samodzielnie funkcjonować w zakresie ekonomii społecznej, tworząc i prowadząc podmioty w tej dziedzinie w ramach organizowania usług społecznych.

Sprawdzą się również przy aktywizowaniu i integrowaniu społeczności lokalnych czy współdziałaniu z różnymi instytucjami w społecznościach lokalnych – podmioty ekonomii społecznej, jednostki samorządowe.

Absolwent ma też kompleksowe przygotowanie do pracy w obszarach aktywnej i innowacyjnej polityki społecznej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna

  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • organizacja pożytku publicznego,
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie,
  • firma z branży gospodarki komunalnej,
  • spółdzielnia socjalna,
  • firma socjalna,
  • organizacja pozarządowa.

Studia na kierunku praca socjalna i ekonomia społeczna pozwalają absolwentom zyskać cenne przygotowanie do pełnienia zawodu w branży pracowników socjalnych oraz pomocowych.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Praca socjalna i ekonomia społeczna Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Praca socjalna i ekonomia społeczna Lublin studia stacjonarne

Praca socjalna i ekonomia społeczna w Lublinie

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w Lublinie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować