Inżynieria rolnicza - Poznań

Inżynieria rolnicza - Poznań

Studia na kierunku inżynieria rolnicza w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Inżynieria rolnicza stopień: (I) (II) , czas trwania: 4 lata • 1,5 roku • 3,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

22.02.2024

Inżynieria rolnicza Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku inżynieria rolnicza to studia inżynierskie, których program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia inżynierskie) lub 1,5 roku (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra inżyniera. Studia możesz podjąć stacjonarnie lub niestacjonarnie.

Inżynieria rolnicza - Poznań
Studia na kierunku inżynieria rolnicza w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

 

Opis kierunku

Studia na kierunku inżynieria rolnicza przeznaczone są dla osób, które chcą kształcić się w zakresie użytkowania środków technicznych, ich zastosowania, trwałości czy niezawodności. Program zajęć jest nastawiony na interdyscyplinarność, w ramach której studenci zdobędą wiedzę z dziedziny składowania surowców pochodzenia bilogicznego, kwestii logistyki, systemu elektronicznego czy informatycznego.

 

Praca po studiach

Studia w Poznaniu na kierunku inżyniera rolnicza pozwalają nauczyć się, w jaki sposób zarządzać systemami produkcyjnymi w rolnictwie i przemyśle spożywczym. Absolwenci mają rozwinięte umiejętności przedsiębiorcze czy z zakresu ekonomii, które są tak przydatne do rozpoczęcia swojej działalności. Po zakończeniu studiów absolwenci mają możliwość organizacji czy prowadzenia firm handlowych, o charakterze doradczym czy usługowym.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?/ Wymagania rekrutacyjne

Kierunki studiów w Poznaniu, do których należy inżynieria rolnicza na I stopniu wymagają od kandydatów uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu materialnego z takich przedmiotów, jak:

  • Biologia,
  • Chemia,
  • Fizyka i astronomia,
  • Informatyka,
  • Matematyka.

Rekrutacja na studia w Poznaniu na kierunek inżynieria rolnicza II stopnia przyjmuje w 90% limitu miejsc absolwentów kierunku, jaki jest zgodny profilem kształcenia drugiego stopnia. Limit zostaje uzupełniony na podstawie wyników egzaminu, testu lub rozmowy kwalifikacyjnej, która weryfikuje rezultaty kształcenia określone dla studiów.

 * Każda uczelnia ma określone wymagania rekrutacyjne, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ROLNICZA?

Studia na kierunku inżynieria rolnicza, realizowane są zarówno w stacjonarnie, jak i w trybie niestacjonarnym. Tematy poruszane w trakcie zajęć oscylują przede wszystkim wokół nauk technicznych oraz przyrodniczych.

Uczelnie w Poznaniu dają możliwość studentom inżynierii rolniczej, aby zapoznać się z informacjami przekazywanymi w ramach ćwiczeń i wykładów akademickich. Są one związane tematycznie z naukami technicznymi, rolnictwem czy branżą spożywczą.

Siatka przedmiotów obejmuje takie zajęcia, jak np.:

  • Magazynowanie oraz transport w rolnictwie,
  • Inżynieria polowa oraz sadownicza,
  • Procesy zarządzania i logistyka przedsiębiorcza,
  • Użytkowanie maszyn rolniczych, leśnych czy przetwórstwa spożywczego.

Studia na kierunku inżyniera rolnicza przeznaczone są dla osób, które chciałyby stać się częścią grupy specjalistów w tej dziedzinie. Obecnie zapotrzebowanie na ekspertów maszyn rolniczych, technologii przetwórstwa czy przechowywania stale wzrasta. Branży rolniczej nie ominął również postęp nowości technologicznych – ciągniki i inne maszyny mają wiele nowoczesnych rozwiązań i elektroniki. Dlatego kształcenie w tym zakresie jest niezbędne.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria ochrony klimatu możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie),
  • Studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne,
  • studia niestacjonarne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Inżynieria rolnicza to studia, które pozwalają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z zakresu przetwarzania surowców pochodzenia ekologicznego, ich przechowywania, transportu itd. Poza tym studenci w trakcie kształcenia mogą wybrać odpowiednią dla siebie ścieżkę rozwoju dzięki kilku ciekawym specjalnościom.

Student ma do wyboru m.in. takie specjalności, jak marketing i doradztwo technologiczne, inżynieria serwisu technicznego oraz technologicznego. Każda z nich daje możliwość zdobycia aktualnych informacji o rolnictwie i procesach, jakich dotyczy.

Absolwenci kierunku inżynieria rolnicza, mogą pochwalić się takimi umiejętnościami, jak np. te z zakresu matematyki, która dotyczy analizy matematycznej, algebry liniowej czy podstaw statystyki do rozwiązywania zadań projektowych.

W trakcie studiów poruszane są także aspekty biologicznych zasad produkcji rolniczej na odmiennych poziomach trudności. Są one niezbędne do realizowania procesów technologicznych w wytwarzania produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Studenci na kierunku inżynieria rolnicza, mogą też nauczyć się, jak efektywnie zarządzać systemami produkcyjnymi w branży rolnej i spożywczej. Rozwijają przy tym swoje umiejętności związane z przedsiębiorczością i ekonomią.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek inżynieria rolnicza:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UP w Poznaniu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA ROLNICZA?

Studia na kierunku inżynieria rolnicza trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia inżynierskie) lub 1,5 roku (studia magisterskie).

Inżynieria rolnicza w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA ROLNICZA

Absolwenci studiów na kierunku inżynieria rolnicza są przygotowanie do organizacji i prowadzenia własnych przedsiębiorstw handlowych lub firm z zakresu doradztwa. Doskonale odnajdą się w przedsiębiorstwach, które świadczą usługi dla sektora rolniczego. Poza tym bez problemu znajdą zatrudnienie w firmach, które zajmują się urządzeniami i pojazdami roboczymi.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria rolnicza

  • pracownik przedsiębiorstwa z branży rolniczej,
  • pracownik firm usługowych,
  • pracownik firm produkujących maszyny rolnicze i pojazdy robocze,
  • serwisant lub monter systemów technicznych dla rolnictwa.

Studia na kierunku inżynieria rolnicza pozwalają znaleźć zatrudnienie w wielu branżach, które są bezpośrednio powiązane z tą tematyką. Kierunek ten może być świetnym początkiem kariery zawodowej.

 

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria rolnicza Poznań studia i stopnia

Inżynieria rolnicza Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria rolnicza Poznań studia stacjonarne

Inżynieria rolnicza Poznań studia niestacjonarne

Inżynieria rolnicza w Poznaniu

Popularne kierunki rolnictwo, leśnictwo i rybołówstwo w Poznaniu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować