Weterynaria to kierunek, na którym odnajdą się miłośnicy zwierząt. Kompleksowo opracowany kierunek pozwoli zdobyć rzetelne wykształcenie, obejmujące nauki medyczne, a przede wszystkim weterynaryjne.
Studenci zdobędą potrzebne kompetencje, które umożliwią ocenę stanu zdrowia zwierząt, zapobieganie, rozpoznawanie i leczenie choroby zwierząt, a także wykonywanie zabiegów chirurgicznych.
Zajęcia odbywają się w przystosowanych do tego salach wykładowych i laboratoryjnych, ale także poza murami uczelni. Studenci odbywają także praktyki zawodowe, które ułatwiają przygotowanie się do zawodu. Ukończenie kształcenia umożliwia uzyskanie dyplomu lekarza weterynarii.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Weterynaria możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia jednolite magisterskie
2. Tryb:
Weterynarię możesz studiować w ramach jednolitych studiów magisterskich, które trwają pięć i pół roku, czyli jedenaście semestrów, i kończą się egzaminem magisterskim.
Kierunek realizowany jest w trybie dziennym. Stacjonarna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest przedmiotami podstawowymi, kierunkowymi, ogólnymi.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne; kandydaci muszą uiścić opłatę rekrutacyjną.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Medycyna weterynaryjna umożliwia studentom zdobycie potrzebnej wiedzy i praktycznych umiejętności istotnych w przypadku wykonywania zawodu lekarza weterynarii.
Interdyscyplinarnie konstruowany program studiów pozwoli Ci zdobyć wykształcenie obejmujące zarówno wiedzę dotyczącą funkcjonowania żywego organizmu, jak i nauki weterynaryjne, które ułatwiają zapoznanie się z ochroną zdrowia publicznego oraz z zagadnieniami bezpieczeństwa żywności.
Studenci zgłębiają także nauki rolnicze, które związane są z produkcją zwierzęcą, agronomią i produkcją środków żywienia, jak również nauki społeczne wpływające na poczucie etyczne lekarzy weterynarii.
Zdobędziesz potrzebne umiejętności odnoszące się do rozpoznawania i leczenia chorób zwierząt, oceny stanu zdrowia zwierząt, a także wykonywania zabiegów chirurgicznych oraz wydawania opinii i orzeczeń lekarsko-weterynaryjnych.