Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
06.11.2024
Biogospodarka studia Łódź - 2025 | woj. łódzkie
Studia na kierunku Biogospodarka w Łodzito studia inżynierskielub magisterskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia)i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieralubmagistra.
Studia w Łodzi 2025/2026 na kierunku biogospodarka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej - Politechnice Łódzkiej (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ) w trybie stacjonarnym (dziennym).
Opis kierunku
Względy ekologiczne stają się coraz ważniejsze w podejmowaniu różnych decyzji ekonomicznych – w dzisiejszych czasach częściej zwraca się uwagę na to, by do produkcji towarów wykorzystywano biologiczne zasoby odnawialne. Studenci mogą zdobyć wiedzę z zakresu m.in. najnowszych technologii, wykorzystywanych w inżynierii środowiska, przetwórstwie spożywczym, czy bioenergetyce.
Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
Praca po studiach
Perspektywy zawodowe dla absolwentów kierunku związane są np. z przedsiębiorstwami, wytwarzającymi bioprodukty, czy zakładach zajmujących się recyklingiem. Sprawdzą się również w instytucjach naukowo-badawczych lub branżowych laboratoriach, związanych z biogospodarką.
Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biogospodarka w Łodzi?
Kierunki studiów w Łodzi takie jak biogospodarka wybierane są bardzo chętnie dzięki swojej oryginalności i możliwości zdobycia szerokich kompetencji. Musisz pamiętać jednak, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto postarać się o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych.
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku biogospodarka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
biologia
matematyka
język obcy
fizyka
chemia
Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, takich jak matematyka, język polski, język obcy nowożytny, musisz zdawać przedmioty dodatkowe najlepiej na poziomie rozszerzonym. Do wyboru masz matematykę, język obcy nowożytny, biologię, chemię, fizykę. Warto także sprawdzić, czy wymogi rekrutacyjne nie przewidują wykonania odpowiednich badań lekarskich. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.
szczegółowe wymagania na
uczelniach
Brak wyników
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"
Biogospodarka to nowoczesna propozycja kierunku międzyuczelnianego, realizowanego na Politechnice Łódzkiej, Politechnice Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej. Założenia programowe mają za zadanie umożliwić studentom zapoznanie się z nowymi technologiami w zakresie przetwórstwa spożywczego, inżynierii środowiska, bioenergetyki oraz procesów przemysłowych, czyli ogólnie rzecz biorąc w ramach biogospodarki.
Idealni kandydaci na studia biologiczne i przyrodnicze nie mogą mieć problemów z naukami ścisłymi. Kandydaci powinni wykazywać zainteresowanie biotechnologią, przemysłem przetwórczym, a także najnowszymi technologiami. Jeśli marzysz o karierze inżyniera i nie boisz się wyzwań, kierunek biogospodarka w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.
1. Typ i tryb studiów
Studia na kierunku biogospodarka możemy podzielić na:
1. Typ:
Studia I stopnia (inżynierskie)
Studia II stopnia (magisterskie)
Studia podyplomowe
2. Tryb:
studia stacjonarne
2. Program studiów i przedmioty
Studia biologiczne i przyrodnicze w Łodzi na kierunku biogospodarka możesz realizować przede wszystkim na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Uczelnie w Łodzi starają się zapewniać najwyższy poziom kształcenia zarówno na studiach politechnicznych, jak i tych realizowanych na uniwersytecie lub w różnego rodzaju szkołach wyższych bądź w akademiach.
W programie studiów na kierunku biogospodarka znajdziesz takie przedmioty jak np.:
podstawy ekonomii
grafika inżynierska
materiałoznawstwo
chemia ogólna
fizyka
statystyka inżynierska
zarządzanie higieną produkcji a bezpieczeństwo produktu
podstawy technologii wody
ścieków i odpadów
analiza związków naturalnych
podstawy biochemii i biokatalizy
inżynieria procesowa i aparatura
nowe kierunki produkcji opakowań
i wiele innych
Uczelnie w Łodzi - kierunek biogospodarka:
Uczelnia
Forma studiów
Poziom studiów
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Ile trwają studia na kierunku Biogospodarka w Łodzi?
Studia na kierunku Biogospodarka w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOGOSPODARKA?
Kierunek biogospodarka w Łodzi zapewnia studentom pracę w:
przedsiębiorstwach produkcyjnych, które wykorzystują odnawialne zasoby naturalne
przedsiębiorstwach, które zajmują się produkcją, magazynowaniem, transportowaniem i dystrybucją bioproduktów
przedsiębiorstwach, które zajmują się recyklingiem i odzyskiem energii
administracji państwowej i samorządowej
organizacjach pozarządowych zajmujących się zarządzaniem biogospodarką oraz kreujących wiedzę z tego zakresu
szkolnictwie zawodowym
Absolwenci zdobywają interdyscyplinarne wykształcenie, które umożliwia im rozwiązywanie problemów praktycznych, projektowanie urządzeń i instalacji, pracę w zespołach badawczo-rozwojowych przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Absolwenci stają się wysoko wykwalifikowanym personelem technicznym, który jako kadra inżynierska staje się idealną odpowiedzią na aktualne zapotrzebowania rynku pracy.
Gdzie studiować na kierunku Biogospodarka w Łodzi?
Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Łódzkiej.
Uczelnie na których można studiować kierunek biogospodarka w Łodzi
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek biogospodarka na poszczególnych uczelniach
Uczelnie
Uczelnia
Przedmioty
Brak wyników
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu