Malarstwo- studia podyplomowe w Poznaniu

Malarstwo- studia podyplomowe w Poznaniu

Malarstwo- studia podyplomowe w Poznaniu
Dodaj do ulubionych

Malarstwo- studia podyplomowe w Poznaniu

Studia na kierunku malarstwo to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Malarstwo to studia podyplomowe w Poznaniu, których program nauczania skupia się na podstawowych oraz obowiązkowych elementach w procesie świadomego budowania indywidualnego warsztatu artystycznego w dziedzinie malarstwa i rysunku.

Studia łączą zagadnienia teoretyczne z praktycznym ćwiczeniem technik malarskich i rysunkowych. Kształcenie uzupełnia cykl wykładów i spotkań z cenionymi teoretykami oraz artystami działającymi na rynku sztuki.

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek malarstwo - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Poznaniu na kierunku malarstwo, adresowane są dla osób, które mają co najmniej dyplom licencjata i chcą poszerzyć swoje zainteresowania właśnie z obszaru malarstwa.

Studia wiążą się z dodatkowymi opłatami – czesne czy opłata semestralna, a liczba miejsc w grupie jest ograniczona.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MALARSTWO?

Studia na kierunku malarstwo, prowadzone są zarówno w formie tradycyjnych wykładów, jak i ćwiczeń praktycznych czy spotkań z uznanymi artystami. Ideą studiów jest stworzenie pewnego laboratorium doświadczeń, aby studenci mogli samodzielnie rozwijać swoją twórczą pracę i spojrzeć znacznie szerzej, niż poza sztywne, pozornie nienaruszalne granice obrazu.

Podczas toku kształcenia studenci uczą się, jak budować własny język ekspresji w odniesieniu do tradycji i do współczesnych aspektów obrazu. Program nauczania tworzy warunki do wolnego dyskutowania o sztuce przez zajęcia warsztatowe oraz teoretyczne w charakterze seminarium.

W ramach planowanych zajęć teoretycznych przewidziane są też spotkania z profesjonalistami, którzy zajmują się malarstwem, muralem czy filmem. Studenci mają do dyspozycji nowoczesne pracownie i laboratoria, które pozwalają rozwijać wiedzę o malarstwie i doświadczać praktycznych możliwość realizacyjnych.

Studia prowadzone są w trybie, który pozwala na indywidualne podejście do słuchaczy. Jest to możliwe dzięki jednoczesnej pracy z osobami na różnych poziomach zaawansowania oraz o różnych potrzebach edukacji.

Program zajęć obejmuje 202 godziny lekcyjne, 12 zjazdów w weekendy i trwa dwa semestry (październik – styczeń, luty – maj).

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku malarstwo, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów zyskują umiejętności i wiedzę w zakresie:

  • technicznych i technologicznych aspektów malarstwa oraz rysunku,
  • doboru właściwych środków formalnych, dopasowanych do treści wypowiedzi artystycznej,
  • malarstwa jako interdyscyplinarnej formy wypowiedzi,
  • podstawowych nurtów w sztuce najnowszej,
  • zagadnień prawa autorskiego.

Absolwenci mają zdolność otwartego spojrzenia na malarstwo jako możliwość „opowiedzenia” o sobie oraz swoim miejscu w czasie rzeczywistym. Studia rozwijają także kompetencje z zakresu dydaktyki artystycznej. Dzięki zdobytej wiedzy absolwent ma możliwość zrozumienia malarstwa i obrazu w kontekście działalności edukacyjnej oraz artystycznej.

Na zakończenie studiów słuchacze uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MALARSTWO?

Studia na kierunku malarstwo, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MALARSTWO

Absolwenci dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy, są przygotowani do tworzenia dzieł malarskich oraz rysunkowych. Są gotowi do samodzielnego funkcjonowania jako artysta i potrafią interesująco interpretować bieżące tendencje artystyczne oraz projektowe.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku malarstwo

  • projektant grafiki,
  • malarz artystyczny,
  • muzea,
  • galeria sztuki,
  • własne pracownie artystyczne,
  • animatorzy kultury.

Studia na kierunku malarstwo, pozwolą więc absolwentom bez problemu znaleźć zatrudnienie i rozwijać się w tej dziedzinie.

Komentarze (0)