Ekonomia sportu - studia podyplomowe we Wrocławiu

Ekonomia sportu - studia podyplomowe we Wrocławiu

Ekonomia sportu - studia podyplomowe we Wrocławiu
Dodaj do ulubionych

Ekonomia sportu - studia podyplomowe we Wrocławiu

Studia na kierunku ekonomia sportu to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie online.

 

Ekonomia sportu to studia podyplomowe we Wrocławiu, które skupiają się na realizowaniu zajęć z zakresu ekonomicznej strony działalności sportowej. Kształcenie przygotowuje studentów do samodzielnej pracy na rynku sportu.

Studia kształcą absolwentów, którzy odnajdą się jako pracownicy klubów i spółek sportowych. Mogą podjąć pracę jako specjaliści w działach odpowiedzialnych za pozyskiwanie i obsługiwanie sponsorów.

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek ekonomia sportu - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia we Wrocławiu na kierunku ekonomia sportu, przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych. Kształcenie jest dopasowane do potrzeb i wymagań pracowników polskich klubów oraz spółek sportowych, którzy są zatrudnieni w działach pozyskujących oraz obsługujących sponsorów.

Program zajęć spełni oczekiwania kandydatów zatrudnionych na różnych stanowiskach w związkach sportów, pracowników firm odpowiedzialnych za sponsoring sportu.

To także świetny wybór dla osób, które ukończyły uczelnie ekonomiczne, akademie wychowania fizycznego i wszystkich pasjonujących się sportem.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA SPORTU?

Studia na kierunku ekonomia sportu obejmują treści z zakresu współczesnego rynku sportu, ekonomicznych aspektów działających na nich podmiotów oraz managementu sportu.

Program zajęć skupia się głównie na poruszaniu treści, które przekazują, utrwalają i poszerzają aktualną wiedzę z zakresu sportu, jego struktury czy znaczenia ekonomicznego oraz społecznego.

Wykłady i ćwiczenia opierają się na artykułach naukowych, studiach przypadku i znanej literaturze z tej dziedziny. Nauczyciele akademiccy i praktycy zawodowi odwołują się do efektów badań teoretycznych oraz empirycznych. Dzięki temu mogą zrewidować część potocznych poglądów dotyczących roli sportu w gospodarce. W ramach zajęć omawiane są narzędzia analizy mikroekonometrycznej, teorii gier czy koncepcji ekonomii behawioralnej.

Zajęcia prowadzi kadra naukowa mająca wieloletnie doświadczenie w sporcie. W ramach wykładów i ćwiczeń organizowane są także spotkania z praktykami, które umożliwiają przedstawienie problemów zarządzania w sporcie z różnych perspektyw.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku ekonomia sportu, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku ekonomia sportu, potrafią samodzielnie organizować życie sportowe – na szczeblu lokalnym oraz makroregionalnym. Wiedzą też, jak planować wydarzenia sportowe czy rekreacyjne, w jaki sposób pozyskiwać źródła finansowania organizacji sportowych czy jak wykorzystać sposoby promowania kultury fizycznej.

W ramach kształcenia zdobywają wiedzę oraz umiejętności w zakresie historii i organizacji kultury fizycznej, sponsoringu, współczesnych problemów sportu światowego czy logistyki produktu sportowego.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA SPORTU?

Studia na kierunku ekonomia sportu, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EKONOMIA SPORTU

Absolwenci studiów na kierunku ekonomia sportu, odnajdą się w roli osób zatrudnionych w klubach sportowych, organizatorów rozgrywek czy pracowników polskich związków sportowych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku ekonomia sportu

  • Wydziały Sportu i Rekreacji w jednostkach samorządu;
  • redakcje sportowe;
  • kluby sportowe;
  • kancelarie menedżerów sportowych;
  • stowarzyszenia sektora prywatnego, które promują sport i rekreację;
  • międzynarodowe federacje sportowe.

Studia na kierunku ekonomia sportu przygotowują absolwentów do podjęcia zatrudnienia na wymagającym rynku pracy.

Komentarze (0)