Diagnostyka psychologiczna - studia podyplomowe w Trójmieście

Diagnostyka psychologiczna - studia podyplomowe w Trójmieście

Diagnostyka psychologiczna - studia podyplomowe w Trójmieście
Dodaj do ulubionych

Diagnostyka psychologiczna - studia podyplomowe w trójmieście

Studia na kierunku diagnostyka psychologiczna to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1,5 roku. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Diagnostyka psychologiczna to studia podyplomowe w Trójmieście, które powstały, aby przygotować słuchaczy pod kątem teoretycznym oraz praktycznym do prowadzenia diagnozy psychologicznej w wielu obszarach praktyki klinicznej oraz dla jej różnych celów.

Studia realizują interdyscyplinarny program edukacji, który skupia się na kompleksowej diagnostyce psychologicznej na każdym z etapów rozwoju człowieka.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek diagnostyka psychologiczna - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Trójmieście na kierunku diagnostyka psychologiczna, przeznaczone są dla osób, które ukończyły jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia. To idealny wybór dla osób zatrudnionych w placówkach oświatowych, ochrony zdrowia, poradniach psychologicznych oraz pedagogicznych czy innych placówkach o charakterze diagnostyczno-terapeutycznym. Kandydatem mogą być również osoby zaczynające swoją karierę w tym zakresie na stażu.

Rekrutacja prowadzona jest za pomocą internetowego portalu dla kandydatów. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz komplet złożonych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIAGNOSTYKA PSYCHOLOGICZNA?

Studia na kierunku diagnostyka psychologiczna realizowane są przez trzy semestry w trybie niestacjonarnych zjazdów raz w miesiącu w soboty oraz niedziele. W programie kształcenia uwzględniono zagadnienia z zakresu psychologicznej diagnostyki klinicznej, diagnozy rozwoju małego dziecka w warunkach poradni psychologiczno-pedagogicznej czy diagnostyki zaburzeń rozwoju mowy.

Aby uzyskać zaliczenie studiów, wymagana jest obecność na wykładach i ćwiczeniach oraz aktywne w nich uczestniczenie. Dodatkowo studenci powinni uzyskać zaliczenie przedmiotów objętych programem kształcenia – na każdym semestrze. Uczestnicy przygotowują pracę dyplomową i bronią jej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku diagnostyka psychologiczna, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunki diagnostyka psychologiczna, mają obszerną wiedzę w zakresie procesu diagnozowania psychologicznego czy myślenia diagnostycznego. Potrafią dopasować procedury diagnostyczne do różnych nurtów teoretycznych oraz celów klinicznych.

Integrują dane i komunikują wnioski diagnostyczne czy prawne aspekty psychologicznych badań klinicznych. Znają procedury diagnostyczne, które są niezbędne do tego, aby ocenić najczęściej występujące zaburzenia psychiczne, neurologiczne czy trudności edukacyjne.

Stosują różne narzędzia diagnostyczne w praktyce klinicznej. Mają rozbudowaną wiedzę w zakresie diagnostyki problemów rodziny, dzieci, młodzieży i osób dorosłych w systemie edukacji, psychologii klinicznej i zdrowia, a także w neuropsychologii.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIAGNOSTYKA PSYCHOLOGICZNA?

Studia na kierunku diagnostyka psychologiczna, trwają 1,5 roku (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DIAGNOSTYKA PSYCHOLOGICZNA

Absolwenci studiów na tym kierunku mają kompleksowe przygotowanie pod kątem teoretycznym i praktycznym do realizowania diagnozy psychologicznej w różnorodnych obszarach związanych z praktyką kliniczną.

Potrafią sporządzać opinie psychologiczne oraz analizę, a także wnioskować dane uzyskane w trakcie wywiadu czy przeprowadzania badania testami psychologicznymi.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku diagnostyka psychologiczna

  • poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
  • sądy,
  • szkoły,
  • służby mundurowe,
  • ośrodki zdrowia,
  • prywatne gabinety diagnostyki psychologicznej.

Studia na kierunku diagnostyka psychologiczna, kształcą absolwentów, którzy mają odpowiednie kompetencje diagnostyczne i umiejętności w zakresie zbierania wywiadu oraz przeprowadzania testów psychologicznych.

Komentarze (0)