Prawo to inaczej system norm prawnych i wzorów postępowania ustanowionych przez odpowiednie organy władzy, powstałych wraz z rozwojem państwa. Historia tej dyscypliny sięga najdawniejszych czasów starożytnych i bezpośrednio łączy się z funkcjonowaniem państwowości. Przez lata zaszło w niej wiele zmian i wyodrębniło się kilka nowych działów, związanych z przedmiotem i metodą regulacji. Jednym z wielu rodzajów i dziedzin prawa jest prawo europejskie, którego regulacje określone są przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Współcześnie, w dobie globalizacji oraz podejmowania współpracy na arenie międzynarodowej, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w meandrach i założeniach tej dziadziny prawa. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek prawo europejskie w Poznaniu.
Idealnymi kandydatami na studia prawnicze będą osoby interesujące się naukami humanistycznymi, politycznymi, historycznymi i społecznymi. W zawodzie prawnika bardzo ważną cechą jest zaangażowanie, komunikatywność oraz odpowiedzialność. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to studia na kierunku prawo europejskie powinny być twoim wyborem.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo europejskie możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku prawo europejskie w Poznaniu realizowane są w ramach pierwszego. Pierwszy stopień studia licencjackie, które trwają 3 lata.
Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Studia prawnicze w Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów i z roku na rok zyskują coraz większą popularność, dlatego uczelnie w Poznaniu decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty. Obecnie kierunek prawo europejskie, zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu, możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie te mogą poszczycić się długą tradycją oraz bardzo dobrą renomą, a ich ukończenie jest gwarancją wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.
Program studiów na kierunku prawo europejskie oscyluje wokół tematów związanych z naukami prawniczymi, historycznymi, politycznymi oraz społecznymi. W siatce zajęć znajdziesz się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:
-
retoryka i praca biurowa
-
problemy współczesnej Europy
-
fundusze europejskie
-
techniki komunikacji i negocjacji
-
europejskie i polskie prawo administracyjne
-
oraz wiele innych
Oprócz wiedzy kierunkowej, wszyscy studenci będą mieli okazję rozwinąć swoje zdolności językowe i wzbogacić je o znajomość specjalistycznej terminologii prawniczej, co zdecydowanie zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.