Prawo europejskie - Poznań

Prawo europejskie - Poznań

Studia na kierunku prawo europejskie w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Prawo europejskie stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne

19.01.2024

Prawo europejskie studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku prawo europejskie w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Prawo europejskie - Poznań
Studia na kierunku prawo europejskie w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Poznaniu 2024/2025 na kierunku prawo europejskie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Prawa i Administracji UAM).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku prawo europejskie skupiają się na przekazywaniu wiedzy z zakresu prawa i polityki Unii Europejskiej. Podczas kształcenia studenci będą doskonalić dwa języki obce. Nauczą się analizować zjawiska i procesy społeczne, poznają również sposoby pozyskiwania i przekazywania informacji. Rozwiną dotychczas zdobyte kompetencje społeczne, takie jak umiejętność pracy w grupie i organizowania zespołu. W siatce zajęć studenci mogą spodziewać się przedmiotów takich jak: historia polityczna europy, finanse unii europejskiej, prawa człowieka i ich ochrona, polityka regionalna unii europejskiej czy europejskie i polskie prawo i postępowanie cywilne.
 
Praca po studiach
Absolwenci prawa europejskiego mają możliwość rozwoju własnej ścieżki zawodowej zarówno w granicach kraju, jak i za granicą. Znajdują zatrudnienie w administracji unijnej, rządowej i samorządowej, a także w organizacjach międzynarodowych. Doskonale odnajdą się w przedsiębiorstwach współpracujących z krajami UE. Ponadto, czekają na nich stanowiska w środkach masowego przekazu oraz w placówkach kulturalnych, wydawniczych i naukowych. Staną się cennymi pracownikami w różnorodnych podmiotach starających się o dotacje unijne i administrujących programami unijnymi.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek prawo europejskie w Poznaniu ?

Aby dostać się na studia prawnicze w Poznaniu powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych, do których należą język polski, język obcy nowożytny i matematyka oraz wybranych przedmiotów dodatkowych. Najczęściej jest to historia, WOS oraz dodatkowy język obcy.

Dużym atutem, który wyróżni Cię na tle innych kandydatów będą punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO EUROPEJSKIE?

Prawo to inaczej system norm prawnych i wzorów postępowania ustanowionych przez odpowiednie organy władzy, powstałych wraz z rozwojem państwa. Historia tej dyscypliny sięga najdawniejszych czasów starożytnych i bezpośrednio łączy się z funkcjonowaniem państwowości. Przez lata zaszło w niej wiele zmian i wyodrębniło się kilka nowych działów, związanych z przedmiotem i metodą regulacji. Jednym z wielu rodzajów i dziedzin prawa jest prawo europejskie, którego regulacje określone są przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Współcześnie, w dobie globalizacji oraz podejmowania współpracy na arenie międzynarodowej, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w meandrach i założeniach tej dziadziny prawa. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek prawo europejskie w Poznaniu.

Idealnymi kandydatami na studia prawnicze będą osoby interesujące się naukami humanistycznymi, politycznymi, historycznymi i społecznymi. W zawodzie prawnika bardzo ważną cechą jest zaangażowanie, komunikatywność oraz odpowiedzialność. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje, to studia na kierunku prawo europejskie powinny być twoim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku prawo europejskie możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku prawo europejskie w Poznaniu realizowane są w ramach pierwszego. Pierwszy stopień studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia prawnicze w Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów i z roku na rok zyskują coraz większą popularność, dlatego uczelnie w Poznaniu decydują się na wprowadzenie ich do swojej oferty. Obecnie kierunek prawo europejskie, zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu, możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie te mogą poszczycić się długą tradycją oraz bardzo dobrą renomą, a ich ukończenie jest gwarancją wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy.

Program studiów na kierunku prawo europejskie oscyluje wokół tematów związanych z naukami prawniczymi, historycznymi, politycznymi oraz społecznymi. W siatce zajęć znajdziesz się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

  • retoryka i praca biurowa
  • problemy współczesnej Europy
  • fundusze europejskie
  • techniki komunikacji i negocjacji
  • europejskie i polskie prawo administracyjne
  • oraz wiele innych

 

Oprócz wiedzy kierunkowej, wszyscy studenci będą mieli okazję rozwinąć swoje zdolności językowe i wzbogacić je o znajomość specjalistycznej terminologii prawniczej, co zdecydowanie zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek prawo europejskie:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Prawa i Administracji UAM) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO EUROPEJSKIE?

Studia w Poznaniu kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku prawo europejskie, którzy zyskają wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej. Ponadto, doskonała znajomość prawa oraz sytuacji międzynarodowej umożliwi Ci znalezienie zatrudnienia w organizacjach europejskich i międzynarodowych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik firm współpracujących z zagranicznymi kontrahentami czy działów prawnych w różnorodnych przedsiębiorstwach czy instytucjach. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z:

  • placówkami kulturalnymi
  • dyplomacją
  • stanowiskami menedżerskimi i kierowniczymi

 

Absolwenci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku prawo europejskie w Poznaniu?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo europejskie w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo europejskie w Poznaniu

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Prawo europejskie Poznań studia i stopnia

Prawo europejskie Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Prawo europejskie Poznań studia stacjonarne

Prawo europejskie w Poznaniu

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Poznaniu

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

Studia na Wydziale Prawa i Administracji

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować