W dzisiejszych czasach dbanie o otaczające nas środowisko naturalne stało się niezwykle popularne i potrzebne. Już miliony ludzi na całym świecie zaangażowało się w działania ekologiczne, chociażby poprzez zmianę codziennych nawyków i przyzwyczajeń, co samo w sobie może mieć realny wpływ na funkcjonowanie naszej planety. Jednak, aby uzyskać zadowalające efekty i mieć większa wiedzę na temat środowiska i całego ekosystemu, potrzebni są specjaliści posiadający przygotowanie do podejmowania działań związanych z tym obszarem. Ich kształceniem zajmuje się kierunek zarządzanie środowiskiem w Poznaniu.
Idealnymi kandydatami na studia zarządzanie będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk społecznych, humanistycznych czy administracyjnych. W przypadku kierunku zarządzanie środowiskiem warto posiadać wiedzę związaną z geografią, biologią oraz telematyką przyrodniczą. Jeżeli spełniasz te warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku zarządzanie środowiskiem możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Studia na kierunku zarządzanie środowiskiem w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Jako że studia zarządzanie w Poznaniu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, to coraz częściej można je znaleźć w ofercie poznańskich uczelni. Kierunek zarządzanie środowiskiem możesz obecnie realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Uczelnie te mogą się poszczycić długą i bogatą tradycją, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia , które otwiera wiele zawodowych drzwi.
Program kształcenia na tym kierunku skupia się głównie wokół treści związanych z naukami geograficznymi, biologicznymi, społecznymi, ekonomicznymi czy gospodarczymi. Studenci mają okazję rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i zyskać cenne umiejętności praktyczne, między innymi podczas wyjazdów terenowych czy specjalistycznych warsztatów. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, takich jak:
-
kartografia i topografia
-
fizyka i chemia Ziemi
-
prawo w ochronie środowiska
-
podstawy organizacji i zarządzania
-
zasoby i ochrona biosfery
Ponadto, jako student będziesz uczęszczał na lektorat z wybranego języka obcego, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.