Studia na kierunku pedagogika – studia online prowadzone są w całości za pośrednictwem platformy do nauczania zdalnego. Praktyczne zajęcia mogą z kolei odbywać się w siedzibie uczelni w formie zjazdów.
Wykładowcy to uznani w świecie praktycy zawodowi oraz ceniony autorytet akademicki. W trakcie dydaktyki korzystają z nowoczesnych technik wspierających przyswajanie wiedzy na odległość – studium przypadków, gry pedagogiczne, zadania aktywizujące.
Proces kształcenia w ramach pedagogiki – studia online wyróżnia się elastyczną siatką zajęć, która została dopasowana do bieżących potrzeb rynku i uwzględnia najnowsze wyniki badań w obszarze pedagogiki.
W trakcie roku akademickiego uczestnicy zapoznają się z licznymi zagadnieniami w ramach nauk społecznych, humanistycznych, pedagogicznych, psychologicznych, socjologicznych czy prawnych. Tematyka zajęć skupiona jest na zrozumieniu podstaw ludzi oraz sposobu, w jaki kształtuje się ich świadomość czy system wartości.
Słuchacze biorą udział w zajęciach obejmujących zagadnienia filozofii, przedsiębiorczości, kompetencji cyfrowych w nauce oraz pracy czy metodyki pracy opiekuna wychowawcy.
Dodatkowo uczestnicy mają możliwość wyboru jednej z dostępnych ścieżek kształcenia (jest ich około 11), m.in.: opiekę żłobkową, tutoring zawodowy i personalny, pedagogikę małego dziecka, doradztwo zawodowe i personalne, resocjalizację i profilaktykę społeczną czy zarządzanie zasobami ludzkimi.
Program zajęć w ramach kierunku studiów pedagogika – studia online, bazuje na technice projektów. Zgodnie z jego założeniami przekazywanie wiedzy przez wykładowców opiera się na motywowaniu oraz wzajemnej współpracy ze studentami.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku pedagogika – studia online możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie),
-
studia II stopnia (magisterskie).
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Uczelnie we Wrocławiu na kierunku pedagogika – studia online kształcą absolwentów, którzy mają rozbudowaną wiedzę i umiejętności w zakresie pedagogiki opiekuńczej, wychowawczej oraz resocjalizacji. Dzięki uczestniczeniu w wielu różnorodnych zajęciach słuchacze zdobywają cenne informacje teoretyczne oraz praktyczne, które są niezbędne do rozwoju późniejszej kariery zawodowej.
W zależności od dokonanego wyboru ścieżki kształcenia student potrafi rozpoznawać potrzeby opiekuńcze oraz wychowawcze podopiecznych. Samodzielnie projektuje oraz realizuje działania terapeutyczne.
Absolwent ma także rozwinięte umiejętności komunikacji, cierpliwości czy kontrolowania stresu. Bez problemu odnajdzie się w trudnych sytuacjach zawodowych. Po ukończeniu kształcenia wykazuje się także kompetencjami społecznymi czy zdolnością samoobrony.
Pozyskuje wiedzę w ramach prawa czy nauk humanistycznych i aktualizuje ją. Współpracuje z dziećmi oraz dorosłymi w ramach pracy wychowawczej oraz resocjalizacji. Efektywnie planuje i organizuje działania wychowawcze z zakresu pomocy oraz profilaktyki społecznej.
Samodzielnie prowadzi także zajęcia diagnostyczne, wspomagające oraz terapeutyczne z osobami o specyficznych potrzebach edukacyjnych w różnym wieku.