Neurologopedia - studia podyplomowe w Rzeszowie

Neurologopedia - studia podyplomowe w Rzeszowie

Neurologopedia - studia podyplomowe w Rzeszowie
Dodaj do ulubionych

Neurologopedia - studia podyplomowe w Rzeszowie

Studia na kierunku neurologopedia to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Neurologopedia to studia podyplomowe w Rzeszowie, których celem jest przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności z zakresu komunikacji językowej oraz jej psychologicznych/ neurologicznych podstaw. Kształcenie łączy zakres wiedzy medycznej z psychologią.

Studia dzięki rozbudowanej siatce zajęć przygotowują uczestników do podjęcia pracy jako neurologopedzi w oddziałach placówek ochrony zdrowia oraz gabinetach neurologicznych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek neurologopedia - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Rzeszowie na kierunku neurologopedia przeznaczone są dla osób będących absolwentami studiów podyplomowych, licencjackich lub magisterskich z logopedii. Kandydatem mogą być także logopedzi, którzy pragną poszerzyć zakres swoich kompetencji oraz uzyskać prawo do pracy w zawodzie neurologopedy.

Uczestnikiem studiów nie mogą być osoby, u których stwierdzono wady wymowy czy nieprawidłową budowę aparatu artykułującego. O przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna, która ocenia kandydatów na podstawie złożonych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEUROLOGOPEDIA?

Studia prowadzone jako ścieżka kształcenia na kierunku neurologopedia, obejmują zajęcia teoretyczne oraz praktyki w różnych instytucjach. Kształcenie kończy się obroną pracy dyplomowej na konkretnym studium przypadku.

W siatce dydaktycznej uwzględniono zajęcia obejmujące zakres neurolingwistyki, psycholingwistyki czy neurologii dziecięcej. Uczestnicy zdobywają także wiedzę na temat technik terapii dysartrii u najmłodszych. Studia w ramach tego kierunku mają charakter doszkalający, uzupełniając wiedzę na temat zaburzeń mowy.

Zajęcia prowadzi kadra specjalistów z wysokimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem praktycznym. Program zapewnia pracę w interdyscyplinarnym zespole, który odpowiada za pacjentów z zaburzeniami mowy oraz komunikacji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku neurologopedia, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów neurologopedycznych mają obszerną wiedzę w zakresie diagnozowania oraz prowadzenia terapii pacjentów z zaburzeniami mowy oraz języka, które powstały na skutek uszkodzeń lub dysfunkcji układu nerwowego.

Znają zagadnienia z zakresu neuropsychologii dzieci oraz dorosłych, problemów komunikacji językowej z powodu uszkodzeń OUN oraz zaburzeń płynności mowy. Mają również obszerną wiedzę na temat rozwoju człowieka – w tym również całego procesu, w ramach którego kształtuje się umiejętność językowa.

Wspierają w komunikowaniu się podopiecznych mających zaburzenia płynności mówienia (z jąkaniem, giełkotem, tachylalią) oraz z afazją czy dyzartrią. Znają efektywne metody diagnozowania, terapii oraz fizjoterapii, potrafiąc zastosować je w praktyce.

Udzielają pomocy logopedycznej zarówno dorosłym, jak i dzieciom z różnymi uszkodzeniami czy niedorozwojem mowy w mózgu.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEUROLOGOPEDIA?

Studia na kierunku neurologopedia, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU NEUROLOGOPEDIA

Po ukończeniu tego kierunku studiów absolwenci mogą podjąć pracę w placówce służby zdrowia oraz oświaty, która zajmuje się leczeniem, terapią czy edukacją podopiecznych z zaburzeniami komunikacji językowej na tle neurologicznym.

Zyskują także uprawnienia do zatrudnienia w jednostkach służby zdrowia o charakterze zamkniętym. Odnajdą się więc na szpitalnych oddziałach pediatrycznych, rehabilitacyjnych, neurologicznych czy psychiatrycznych. Będą mogli pracować również w ośrodku opiekuńczym oraz wychowawczym.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku neurologopedia

  • placówki służby zdrowia,
  • placówki oświaty,
  • placówki zamkniętej służby zdrowia,
  • oddział pediatryczny,
  • oddział neurologiczny,
  • oddział psychiatryczny,
  • ośrodki opiekuńcze,
  • ośrodki wychowawcze,
  • oddziały szkół specjalnych,
  • ośrodki wczesnego interweniowania,
  • oddziały przedszkolne i szkolne z profilem integracyjnym,
  • domy opieki społecznej.

Kształcenie prowadzone w ramach kierunku neurologopedia umożliwia uczestnikom uzyskanie specjalizacji w zakresie usług logopedycznych. Program zajęć uwzględnia niezbędne treści dydaktyczne, które wykazują zgodność z aktualnymi badaniami neurologopedycznymi.

Komentarze (0)