Historia i teraźniejszość - studia podyplomowe w Rzeszowie

Historia i teraźniejszość - studia podyplomowe w Rzeszowie

Historia i teraźniejszość - studia podyplomowe w Rzeszowie
Dodaj do ulubionych

Historia i teraźniejszość - studia podyplomowe w Rzeszowie

Studia na kierunku historia i teraźniejszość to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1,5 roku. Studia możesz podjąć w formie online i niestacjonarnej (hybrydowo).

 

Historia i teraźniejszość to studia podyplomowe w Rzeszowie, których rolą jest omówienie zagadnień związanych z historią najnowszą oraz drugiej połowy XX wieku. Uczestnicy zapoznają się z najnowszymi dziejami Polski oraz świata.

Kształcenie na tym kierunku to specjalnie przygotowany program zajęć, który umożliwia absolwentom nauczanie kolejnego przedmiotu – historii oraz teraźniejszości we wszystkich rodzajach szkół.

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek historia i teraźniejszość - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Historia i teraźniejszość to studia w Rzeszowie, które skierowane są do absolwentów studiów licencjackich, magisterskich oraz jednolitych studiów magisterskich ze specjalnością nauczycielską. Kandydat powinien mieć kwalifikacje pedagogiczne do nauczania w szkole.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ?

Studia na kierunku historia i teraźniejszość prowadzone są w formie łączonej z przewagą zajęć online. Wszystkie przedmioty wchodzące w skład siatki dydaktycznej są dopasowywane do podstawy programowej, jaka realizowana jest w szkołach.

W siatce zajęć uwzględniono przedmioty z obszaru historii powszechnej od 1945 do 1991 roku, podstaw socjologii, praw człowieka czy samorządu terytorialnego i wspólnot lokalnych.

W ramach kształcenia odbywają się zajęcia teoretyczne w formie wykładów oraz ćwiczeń, które prowadzą nauczyciele akademiccy z długoletnim doświadczeniem. Program uwzględnia szeroki zakres wiedzy w ramach nauk humanistycznych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku historia i teraźniejszość, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kończąc studia na tym kierunku, absolwenci wyróżniają się rozbudowaną wiedzą w zakresie zagadnień historii najnowszej, drugiej połowy XX wieku, od końca II wojny światowej w obszarze edukacji historycznej uczniów szkół ponadpodstawowych.

Absolwent ma wszechstronne wykształcenie w ramach historii oraz wiedzy o świecie współczesnym. Samodzielnie wyszukuje, analizuje oraz ocenia informacje i dane historyczne. Korzysta z zaawansowanej terminologii właściwej dla nauk humanistycznych.

Przekazuje swoim uczniom wiedzę w taki sposób, aby zrozumieli wpływ przeszłości na rzeczywistość, w której funkcjonują. Potrafi rozwijać umiejętności analityczne i krytycznego myślenia swoich podopiecznych. Zna metody nauczania oraz techniki edukacyjne, które umożliwiają doskonalenie pracy w roli nauczyciela.

Zna też główne nurty i kierunku, tendencje rozwojowe w ramach badań historycznych oraz społecznych. Uwzględnia przy tym najnowsze osiągnięcia historiografii. Wykazuje się znajomością procesu kształtowania mapy politycznej oraz etnicznej Europy i świata.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ?

Studia na kierunku historia i teraźniejszość, trwają 1,5 roku (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ

Absolwent studiów na tym kierunku dzięki interdyscyplinarnemu programowi zajęć jest przygotowany do prowadzenia procesu dydaktycznego poprzez organizację bezpiecznych zajęć i zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych.

Zyskuje także kwalifikacje do nauczania przedmiotu historia i teraźniejszość na różnych poziomach edukacji.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku historia i teraźniejszość

  • szkoły podstawowe,
  • licea ogólnokształcące,
  • licea kierunkowe,
  • technika,
  • szkoły zawodowe.

Kształcenie prowadzone na kierunku historia i teraźniejszość umożliwia absolwentom tworzenie lepszego społeczeństwa, które jednocześnie będzie świadome swojej historii oraz korzeni. Dzięki temu przyszła praca przyniesie korzyści nie tylko uczestnikom studiów, ale też ich podopiecznym.

Komentarze (0)