Informatyka studia zaoczne Rzeszów

Informatyka studia zaoczne Rzeszów

Informatyka studia zaoczne Rzeszów

Studia zaoczne w Rzeszowie

informatyka

Odkryj informatykę w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Informatyka - studia niestacjonarne (zaoczne) Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku informatyka w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Rzeszowskim, Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Informatyka studia zaoczne Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek informatyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Ile kosztują studia na kierunku Informatyka w Rzeszowie

Jeśli rozważasz rozpoczęcie informatyki w trybie niestacjonarnym, powinieneś przygotować odpowiednie zaplecze finansowe, które pozwoli ci na opłacanie każdego semestru bądź roku nauki. Aby dowiedzieć się więcej na temat szczegółowych kwot opłat, zajrzyj na stronę internetową wybranej wcześniej uczelni i zapoznaj się z zamieszczonym tam regulaminem. Warto zrobić to w odpowiednim czasie, wówczas nie ominiesz informacji o ewentualnych zniżkach i promocjach.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Informatyka w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku informatyka (zaoczne) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka (zaoczne) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Informatyka w Rzeszowie

Zastanawiając się nad kierunkami studiów wyższych, których specyfika w największym stopniu odpowiada współczesnemu rynkowi pracy, a zatem kształci takich specjalistów, którzy z pewnością odnajdą przyszłościowe zatrudnienie zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, z dużym prawdopodobieństwem przyjdzie ci do głowy informatyka.

Nie bez powodu – praca informatyków jest niezwykle trudna, gdyż wymaga analitycznego myślenia, a szybkie rozwiązywanie skomplikowanych problemów logicznych jest dla każdego fachowcy z tej dziedziny priorytetowe. Jednak wszelkie trudy zostają wynagradzane nie tylko satysfakcją z dobrze wykonanej pracy, ale również ponadprzeciętną gratyfikacją finansową.

Informatyka jest bardzo popularnym i jednocześnie chętnie podejmowanym kierunkiem studiów. Wiele polskich uczelni decyduje się na włączenie go do kanonu oferowanych rodzajów edukacji. W Rzeszowie informatykę możesz podjąć stacjonarnie lub zaocznie. Jeśli z jakichś powodów wolałbyś zdobywać wykształcenie podczas weekendowych zjazdów, a pięć dni roboczych każdego tygodnia poświęcić na realizację dowolnie wybranych celów, powinieneś rozważyć studia niestacjonarne.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Uczelnie w Rzeszowie stawiają sobie za punkt honoru wykształcenie grona specjalistów, zdolnych do rozwiązywania problemów zawodowych, związanych z tematyką ukończonego kształcenia. Między innymi dlatego wybierając informatykę, zapewniasz sobie szansę na uzyskanie wszechstronnego wykształcenia, dzięki któremu bez trudu uzyskasz przyszłościowe i dobrze płatne zatrudnienie.

Siatka studiów w obrębie jednego kierunku może się znacząco różnić w zależności od wybranej uczelni, jednak pewne podstawy powinny pozostać niezmienne. Dlatego jeżeli wybierzesz studia informatyczne, z dużym prawdopodobieństwem napotkasz następujące przedmioty:

 • elementy logiki,
 • matematyka dyskretna,
 • systemy operacyjne,
 • metody programowania,
 • analiza matematyczna,
 • algorytmy i struktury danych,
 • algebra liniowa z geometrią analityczną

i wiele, wiele innych.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku informatyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia ( inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Jeżeli zastanawiasz się, jakie kierunki studiów w Rzeszowie byłyby dla ciebie najodpowiedniejsze, to robisz bardzo dobrze, bowiem chwila refleksji na ten temat może pozwolić w uniknięciu ewentualnych rozczarowań, wynikających z niespełnienia odgórnych oczekiwań oraz niedopasowania specyfiki kształcenia oraz predyspozycji poszczególnych kandydatów. Zatem dla kogo konkretnie są studia na kierunku informatyka w Rzeszowie?

Przede wszystkim dla miłośników matematyki i innych nauk ścisłych. Dzięki takim zamiłowaniom, nauka na studiach stanie się znacznie łatwiejsza, a satysfakcja ze zdobywanej wiedzy prawdopodobnie jeszcze większa. Dla każdego informatyka niezwykle cenne okazują się zdolności związane z rozwiązywaniem skomplikowanych problemów logicznych w sposób wyznaczany przez narzędzia matematyczne. Każdy, kto zauważa u siebie właśnie takie kompetencje, prawdopodobnie odnajdzie się na studiach informatycznych.

Powiedzieć, że charakter studiów niestacjonarnych znacząco różni się od charakteru kształcenia stacjonarnego, to jak nic nie powiedzieć. Jeżeli z jakichś powodów myślisz o rozpoczęciu nauki weekendowej, bo na przykład posiadasz pewne czasochłonne zobowiązania lub planujesz równoległe rozpoczęcie pełnoetatowej pracy zawodowej z kształceniem wyższym. Studia w trybie niestacjonarnym zobowiązują kandydatów do uczęszczania w weekendowych zjazdach, odbywających się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, zgodnie z harmonogramem ustalanym przez daną uczelnię.

 

4. Program studiów

W trakcie nauki na studiach informatycznych, będziesz miał okazję zapoznać się ze szczegółowymi zagadnieniami matematycznymi, które znacznie poszerzą twoje zdolności do logicznego myślenia, dzięki czemu będziesz w stanie jeszcze lepiej zrozumieć zagadnienia stricte informatyczne.

W końcu nie bez powodu matematyka nazywana jest królową nauk. Każdy z przyszłych informatyków będzie miał okazje zapoznać się z kilkoma najczęściej używanymi językami programowania w celu tworzenia stron internetowych, aplikacji, multimediów, programów, czy gier komputerowych.

Jednak zanim rozpoczniesz swoją przygodę z zaawansowaną informatyką, będziesz miał okazję zapoznać się z szeroko rozbudowanymi treściami teoretycznymi, stanowiącymi podbudowę pod zrozumienie konkretnych zagadnień praktycznych. Zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni, aby poznać prezentowany przez nią szczegółowy program kształcenia.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Informatyka w Rzeszowie

Studia na kierunku informatyka w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia informatyczne składają się z dwóch komplementarnych cykli kształcenia, z których każdy cechuje się innym czasem trwania. W zależności od konkretnej uczelni, studia informatyczne pierwszego stopnia mogą trwać trzy i pół roku lub cztery lata, a kończyć się wraz z uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Zapoznaj się z ofertą kształcenia, którą znajdziesz na stronie internetowej danej uczelni, aby dowiedzieć się, w jakiej formie przeprowadzane jest kształcenie.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Informatyka w Rzeszowie

Kwestia możliwości zawodowych, generowanych przez ukończenie danego kierunku studiów, jest warta rozważenia, aby móc zaplanować swoją przyszłość w najbardziej korzystny sposób. Absolwenci rzeszowskiej informatyki z pewnością nie powinni się martwić o to, że doświadczą kryzysu związanego z zarobkami.

Jeżeli ukończysz informatykę, będziesz mógł rozważyć podjęcie zatrudnienia na stanowiskach programistycznych w międzynarodowych korporacjach i firmach związanych z IT. Zajmiesz się wówczas tworzeniem gier, aplikacji, stron internetowych, grafiki i multimediów na zamówienia klientów indywidualnych oraz firm. Wielu informatyków decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, aby dążyć do realizacji własnych celów i uniknąć czujnego oka szefa.

Jako informatyk będziesz mógł obrać nieco bardziej niestandardową drogę kształtowania swojej przyszłości zawodowej i podjąć pracę na przykład w placówkach związanych z obsługą aparatury medycznej, a także wszędzie tam, gdzie są obecne komputery i inne urządzenia elektroniczne.

Niezależnie od tego, jaki zawód podejmiesz, kończąc informatykę zagwarantujesz sobie wysokie zarobki i stabilność zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Zatem jeśli kwestia przyszłości zawodowej jest dla ciebie priorytetowa podczas wyboru ścieżki kształcenia, informatyka będzie strzałem w dziesiątkę!

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Informatyka w Rzeszowie

W procesie rekrutacji na kierunek informatyka w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Informatyka w Rzeszowie

Wielu przyszłych studentów staje przez pytaniem „co należałoby sprawdzić przed rekrutacją na informatykę, aby podejść do niej z pełną odpowiedzialnością i mieć szansę na osiągnięcie sukcesu i znalezienie swojego nazwiska na liście przyjętych na studia?” odpowiedź zdaje się być prosta – przede wszystkim warto zapoznać się dogłębnie z zamieszczonym na stronie internetowej regulaminu, który opisuje w szczegółowy sposób wszystkie zagadnienia związane z rekrutacją. 

 

Zapisy na studia

Zapisy na każdy kierunek studiów, niezależnie od trybu, przebiegają za pośrednictwem elektronicznej rejestracji kandydatów. Jeśli chcesz rozpocząć informatykę, odwiedź internetową stronę wybranej wcześniej uczelni i uzupełnij zamieszczony tam formularz o wszystkie potrzebne dane. Kolejnym krokiem jest dostarczenie niezbędnych dokumentów, takich jak:

 • świadectwo maturalne wraz z kserokopią,
 • dowód osobisty,
 • formularz pobrany ze strony internetowej uczelni,
 • fotografia do legitymacji studenckiej.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Informatyka w Rzeszowie

Wielu młodych ludzi przez długi czas nie może się zdecydować na obranie jednej konkretnej ścieżki edukacyjnej, która w zamyśle miałaby doprowadzić ich do podjęcia pracy o danej specyfice. Ten trudny wybór może być nieco ułatwiony dzięki opiniom studentów wybranego kierunku.

Krzysztof, student pierwszego roku informatyki w Rzeszowie, mówi:

„Obecność wielu informatyków na współczesnym rynku nie umniejsza wadze informatyki jako kierunkowi studiów. Wręcz przeciwnie – duża konkurencja motywuje studentów do ciągłego rozwijania się w interesującym ich aspekcie, aby w końcu osiągnąć poziom mistrzowski. Informatyka jest kierunkiem idealnym, dzięki któremu spełniam się na każdej płaszczyźnie swojego życia”.

Kierunki informatyczne w Rzeszowie

Komentarze (0)