Zarządzanie studia zaoczne Rzeszów

Zarządzanie studia zaoczne Rzeszów

Zarządzanie studia zaoczne Rzeszów

Studia zaoczne w Rzeszowie

zarządzanie

Odkryj zarządzanie w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie - studia niestacjonarne (zaoczne) Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie studia zaoczne Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek zarządzanie

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie zarządzanie jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku logistyka

Pokaż więcej
WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPIA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Pokaż więcej

Ile kosztują studia na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Nie jest tajemnicą, że studiowanie w trybie zaocznym wiąże się z obowiązkiem uiszczania opłat za czesne. Zarządzanie nie jest w tym przypadku żadnym wyjątkiem – studenci, którzy zdecydowali się na pogłębianie swoich kompetencji menedżerskich, będą musieli zagospodarować odpowiednie zaplecze finansowe, dzięki któremu opłacą każdy semestr lub rok nauki.

Wysokość opłat, możliwość rozłożenia ich na raty oraz ewentualne zniżki najpewniej będą się różnić w obrębie różnych uczelni, dlatego aby wszystko było jasne, przeczytaj regulamin zamieszczony na stronie internetowej wybranej uczelni.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Zarządzanie w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie (zaoczne) w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie (zaoczne) w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Jak wyglądają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

1. Dla kogo te studia

Zarządzanie jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych kierunków studiów. Wiele polskich uczelni postanowiło zaoferować przyszłym kandydatom możliwość podjęcia nauki, jednym z miast, w których możesz studiować ten kierunek, jest Rzeszów.

Kształcenie kompetencji menedżerskich i doskonalenie posiadanych już umiejętności interpersonalnych jest procesem wymagającym szczególnego zaangażowania, ale również odpowiednich predyspozycji danego kandydata. Każdy, kto myśli o rozpoczęciu studiów na kierunku zarządzanie w Rzeszowie, powinien dobrze radzić sobie z pracą w grupie, szczególnie na pozycjach lidera.

Dodatkowym atutem okaże się umiejętność podejmowania mądrych decyzji pod presją stresu i czasu, a także zdolność do doskonałej organizacji przestrzeni wokół siebie. Pamiętaj, że zarządzanie możesz rozpocząć w trybie stacjonarnym oraz zaocznym. Wybierz drugą opcję, jeżeli chcesz uczyć się głównie w weekendy.

Jeżeli posiadane przez ciebie kompetencje pokrywają się z sylwetką idealnego kandydata na opisywany kierunek studiów, bez wahania aplikuj i daj sobie szansę na stabilną i dobrze płatną pracę w zawodzie!

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Czego się nauczysz na studiach

Studia na kierunku zarządzanie są popularną propozycją edukacyjną, którą postanawia podjąć liczne grono świeżo upieczonych maturzystów. Ci, którzy marzą o sprawowaniu funkcji kierowniczych, zasiadaniu na pozycji lidera oraz kształtowaniu swojej zawodowej przyszłości w najbardziej optymalny sposób, bez wątpienia powinni rozważyć podjęcie zarządzania. Przedmioty, które prawdopodobnie pojawią się na ścieżce twojej edukacji, to między innymi:

 • rachunkowość,
 • socjologia,
 • ekonomia,
 • matematyka,
 • podstawy marketingu,
 • analiza rynku,
 • techniki informacyjne.

Jeżeli chciałbyś podjąć studia w niestacjonarnym trybie kształcenia, a wciąż nie wiesz, z czym będzie się wiązała taka decyzja, zapoznaj się z treścią tego akapitu – wszystkie twoje wątpliwości powinny zostać rozwiane. Niestacjonarny charakter kształcenia wiąże się z obowiązkiem brania udziału w weekendowych, całodziennych zjazdach, odbywających się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, podczas których prezentowane są skoncentrowane treści dydaktyczne.

Studenci zarządzania zaocznego muszą zmierzyć się z obszernym materiałem, wprost proporcjonalnym do tego, który przyswajają studenci stacjonarni przez cały tydzień nauki. Warto wspomnieć, że niezależnie od ukończonego trybu edukacji, twoje szanse zawodowe po studiach na kierunku zarządzanie, będą bardzo przyszłościowe.

 

3. Program studiów

Przebieg studiów na kierunku zarządzanie z ogromnym prawdopodobieństwem będzie się znacznie różnić w obrębie poszczególnych uczelni wyższych. Jednak niezależnie od tego, na jaką placówkę dydaktyczną zdecydujesz się ostatecznie, będziesz miał okazję przyswoić szeroką, interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności, dzięki którym staniesz się prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie.

Jako student zarządzania napotkasz na swojej drodze treści programowe z takich dziedzin, jak socjologia, psychologia, czy ekonomia. Podczas praktycznych warsztatów nauczysz się nawiązywania skutecznych z biznesowego punktu widzenia relacji, posiądziesz zdolność do przeprowadzania negocjacji, a także poznasz kilka najbardziej pragmatycznych technik psychologicznych, które pozwolą ci zostać najlepszym liderem.

Ile trwają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia w Rzeszowie na kierunku Zarządzanie są odpowiedzią na potrzeby międzynarodowego rynku pracy oraz zainteresowanie samych maturzystów. Każdy kandydat na ten przyszłościowy kierunek powinien brać pod uwagę czas, jaki należy zagospodarować na jego ukończenie.

Zarządzanie składa się z dwóch komplementarnych etapów. Pierwszy z nich trwa trzy lata i zostaje zwieńczony uzyskaniem dyplomu licencjata, drugi natomiast ma charakter studiów magisterskich, dzięki którym kompetencje przyszłych absolwentów zostają wzbogacone. Warto rozważyć ukończenie obu etapów, aby ukształtować swoją przyszłość zawodową w najbardziej optymalny sposób.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych (zaocznych) na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów na kierunku zarządzanie w Rzeszowie są dosyć szerokie – w końcu każde przedsiębiorstwo potrzebuje kogoś, kto zdoła zarządzać procesami i pracą podwykonawców w sposób możliwie najbardziej efektywny. Zatem gdzie znajdziesz pracę, jeżeli ukończysz zarządzanie?

Praca w międzynarodowych przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, usługowych i związanych z każdą inną branżą, stanie przed tobą otworem. Będziesz mógł rozważyć podjęcie zatrudnienia w działach marketingu i promocji, administracji publicznej, a także w placówkach związanych bezpośrednio z doradztwem inwestycyjnym oraz personalnym.

Wielu absolwentów zarządzania decyduje się na poprowadzenie własnego biznesu – w końcu edukacja na studiach gwarantuje im uzyskanie wszystkich kompetencji, koniecznych do mądrego zarządzania dobrze prosperującą działalnością.

Jako absolwent tego przyszłościowego kierunku będziesz mógł również dzielić się posiadaną wiedzą i doświadczeniem, które będziesz sukcesywnie nabywać, na uczelniach wyższych, jeśli zdecydujesz się na podjęcie pracy wykładowcy akademickiego. Jak sam widzisz, możliwości generowane przez zarządzanie w Rzeszowie są niezwykle szerokie, dlatego prawdopodobnie każdy absolwent znajdzie idealną propozycję dla siebie, a wykonywane obowiązki zawodowe staną się czystą przyjemnością.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie w Rzeszowie

Zdawać by się mogło, że niestacjonarne kierunki studiów w Rzeszowie nie wymagają od przyszłych kandydatów solidnego przygotowania. Nic bardziej mylnego. Co prawda niektóre uczelnie decydują się na przyjęcie kandydatów zgodnie z kolejnością zgłoszeń, jednak warto pamiętać o ogromnym zainteresowaniu opisywanym kierunkiem, co z kolei stwarza konkurencję.

 

W procesie rekrutacji na kierunek zarządzanie w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

 

Jeżeli liczba kandydatów przekroczy liczbę dostępnych miejsc, uczelnie w Rzeszowie decydują się na konkurs świadectw. Zapoznaj się ze stroną internetową wybranej uczelni, aby upewnić się, jakie są aktualnie obowiązujące wymagania rekrutacyjne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie w Rzeszowie

Czynnikiem, który warto sprawdzić przed aplikacją na dowolny kierunek studiów, z pewnością jest kwestia odpowiednich predyspozycji. Jeżeli nie masz dostatecznej pewności, czy zarządzanie jest tym, co chciałbyś robić przynajmniej przez kilka najbliższych lat, spróbuj udzielić szczerych odpowiedzi na poniższe pytania. Być może w ten sposób ułatwisz sobie podjęcie ostatecznej decyzji.

 • Jesteś ambitny i zdeterminowany do osiągania sukcesów na szczeblach biznesowych?
 • Świetnie odnajdujesz się podczas współpracy grupowej, zwłaszcza jako przewodnik działań?
 • Marzysz o takim kierunku studiów, który uposaży cię w taką wiedzę i umiejętności, które przydadzą ci się nie tylko na gruncie zawodowym, ale również prywatnym?

 

Trzykrotna twierdząca odpowiedź może stanowić doskonały pretekst do rozpoczęcia edukacji na kierunku zarządzanie w Rzeszowie. Pamiętaj, że wybierając tryb niestacjonarny, staniesz przed nie lada wyzwaniem, polegającym na edukacji całodziennej. Wybierz mądrze!

Jeżeli nabrałeś stuprocentowej pewności co do studiowania zarządzania, postaraj się o uzyskanie możliwie wysokich wyników maturalnych z przedmiotów wiodących dla tego kierunku. Biletem wstępu do jego rozpoczęcia może okazać się udział w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. Ponadprzeciętnie uzdolnieni powinni rozważyć na przykład:

 • Olimpiadę Matematyczną,
 • Olimpiadę Historyczną,
 • Olimpiadę Geograficzną.

 

Zapisy na studia

Aby rozpocząć studia na kierunku zarządzanie w Rzeszowie, należy uprzednio zgłosić swoją kandydaturę za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej każdej z uczelni wyższych. W trakcie rejestracji najpewniej podasz swoje dane osobowe oraz wyniki uzyskane na egzaminie dojrzałości. Pamiętaj, aby każda podawana przez ciebie informacja była zgodna z prawą. W przeciwnym wypadku twoja aplikacja prawdopodobnie zostanie odrzucona.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku Zarządzanie w Rzeszowie

Powiedzieć, że zarządzanie uchodzi za jeden z bardziej prestiżowych i elitarnych kierunków studiów, to jak nic nie powiedzieć. Nie wyklucza to jednak faktu, że wielu przyszłych kandydatów, rozważających właśnie ten kierunek, nie jest do końca zdecydowanych, czy ich wybór będzie dobry. Jeśli jesteś jednym z nich, poznaj opinie starszych kolegów.

Stanisław, student drugiego roku zarządzania w Rzeszowie, mówi:

„Studia zarządzanie stawiają na wykształcenie liderów, a więc tych osób, przed którymi otworzy się najwięcej perspektyw zawodowych. Zdecydowałem się na ten kierunek, bo cenię sobie dobre wybory, których pozytywne skutki będę mógł obserwować w przyszłości. Dlaczego Rzeszów? Po prostu bardzo lubię to miasto.”

Kierunki zarządzanie i marketing w Rzeszowie

Popularne kierunki zarządzanie i marketing niestacjonarne w Rzeszowie

Komentarze (0)