Bankowość cyfrowa - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Bankowość cyfrowa - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Bankowość cyfrowa - studia podyplomowe w Bydgoszczy
Dodaj do ulubionych

Bankowość cyfrowa - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Studia na kierunku bankowość cyfrowa to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnie.

 

Studia w Bydgoszczy na tym kierunku mają na celu przygotowanie specjalistów do pracy w nowoczesnych instytucjach finansowych, kładąc nacisk na cyfryzację usług bankowych oraz rozwój technologii finansowych. Program jest skierowany do osób pragnących zdobyć wiedzę z zakresu innowacyjnych rozwiązań w bankowości, bezpieczeństwa cyfrowego, zarządzania ryzykiem oraz dopasowywania się do dynamicznych zmian w środowisku technologicznym i regulacyjnym. Omawiana jest rola i wpływ technologii na bankowość, w tym wykorzystanie sztucznej inteligencji, blockchainu, big data i chmur obliczeniowych w usługach finansowych.

Absolwenci mogą liczyć na pracę w sektorze finansowym na stanowiskach związanych z zarządzaniem cyfryzacją, bezpieczeństwem danych, innowacjami technologicznymi, analityką danych oraz współpracą z fintech. Odnajdą się w bankach i instytucjach finansowych, firmach doradczych czy konsultingowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek bankowość cyfrowa - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Studia podyplomowe w Bydgoszczy na tym kierunku przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych – inżynierskich, licencjackich lub magisterskich.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku bankowość cyfrowa?

Kształcenie na tych studiach obejmuje wprowadzenie do podstawowych zagadnień związanych z cyfryzacją usług bankowych, regulacjami prawnymi oraz nowymi technologiami w sektorze finansowym. Omawiane są takie tematyki, jak FinTech, blockchain, big data.

Oprócz teorii duży nacisk kładzie się na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Studenci biorą udział w warsztatach z zakresu zarządzania projektami IT, analizy danych, budowania aplikacji bankowych oraz w symulacjach, które pokazują funkcjonowanie systemów antyfraudowych.

Studenci analizują też rzeczywiste przypadki wdrażania nowych technologii w bankach, rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem danych, zarządzaniem ryzykiem oraz adaptacją do nowych regulacji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bankowość cyfrowa, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci potrafią tworzyć i wdrażać cyfrowe usługi bankowe. Projektują i rozwijają innowacyjne produkty finansowe, takie jak cyfrowe portfele, wirtualne karty płatnicze czy usługi P2P.

Identyfikują, analizują i zarządzają ryzykiem związanym z działalnością bankową w cyfrowym środowisku. Rozumieją i implementują systemy antyfraudowe i metody ochrony danych. Zapewniają też zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych.

Studia te obejmują większość zajęć praktycznych, dlatego finalnie absolwenci samodzielnie stosują technologie, takie jak blockchain, sztuczna inteligencja i chmury obliczeniowe. Znają nowe trendy w sektorze finansowym i ich wpływ na banki oraz instytucje finansowe. Rozwijają także usługi w oparciu o technologie open banking. 

 

Ile trwają studia na kierunku bankowość cyfrowa?

Studia na kierunku bankowość cyfrowa trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku bankowość cyfrowa

Absolwenci mogą pracować w bankach jako specjaliści do spraw bankowości cyfrowej, którzy odpowiadają za rozwój i wdrażanie cyfrowych produktów oraz usług, takich jak aplikacje mobilne, bankowość internetowa itd.

W firmach technologicznych będą pełnić funkcję menedżera do spraw innowacji finansowych, którzy dbają o rozwój i wdrażanie innowacyjnych produktów finansowych, takich jak wirtualne portfele, platformy do płatności mobilnych czy narzędzia do zarządzania finansami osobistymi.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bankowość cyfrowa

  • specjalista do spraw bankowości cyfrowej,
  • menedżer projektów IT w bankowości,
  • menedżer do spraw innowacji finansowych,
  • analityk do spraw danych finansowych,
  • konsultant do spraw bankowości cyfrowych,
  • ekspert do spraw transformacji cyfrowej.

Absolwenci są przygotowani do pracy w środowisku, które dynamicznie się rozwija pod kątem cyfryzacji i technologii. Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tych dziedzinach sprawia, że możliwości kariery w bankowości cyfrowej są bardzo szerokie.

Komentarze (0)