Akademia lidera oświaty - studia podyplomowe w Szczecinie

Akademia lidera oświaty - studia podyplomowe w Szczecinie

Akademia lidera oświaty - studia podyplomowe w Szczecinie
Dodaj do ulubionych

Akademia lidera oświaty - studia podyplomowe w Szczecinie

Studia na kierunku akademia lidera oświaty to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Studia w Szczecinie na tym kierunku są skierowane do osób pragnących rozwijać swoje umiejętności zarządzania i przywództwa w kontekście edukacji. Program obejmuje zagadnienia związane z efektywnym kierowaniem instytucjami oświaty, w tym szkołami i innymi placówkami edukacyjnymi. Celem kształcenia jest przygotowanie liderów do efektywnego zarządzania jednostkami edukacyjnymi. Studia te łączą teoretyczną wiedzę z praktycznymi umiejętnościami, które są niezbędne do skutecznego kierowania szkołami, przedszkolami, ośrodkami wychowawczymi i innymi placówkami edukacyjnymi.

Absolwenci mogą pracować jako kierownicy placówki edukacyjnej, którzy zarządzają szkołą, przedszkolem czy placówką wychowawczą. Odpowiadają za organizowanie pracy, nadzorowanie kadry pedagogicznej, zarządzanie budżetem oraz wdrażanie strategii rozwoju placówki. Jako menedżerowie do spraw rozwoju edukacji będą z kolei projektować i wdrażać nowe programy edukacyjne, innowacyjne i doskonalić istniejące metody nauczania.

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek akademia lidera oświaty - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Uniwersytet WSB Merito Szczecin

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Studia podyplomowe w Szczecinie na tym kierunku przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych – inżynierskich, licencjackich lub magisterskich. To idealny kierunek dla absolwentów pedagogiki, socjologii lub pokrewnych dziedzin.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku akademia lidera oświaty?

W programie uwzględniono wprowadzenie do zasad zarządzania, prawa oświatowego, polityki edukacyjnej. Studenci poznają też teorię i praktykę związaną ze wprowadzaniem zmian w instytucjach edukacyjnych, w tym innowacji w nauczaniu i zarządzaniu.

W trakcie seminariów omawiane są praktyczne aspekty zarządzania, analiza przypadków oraz rozwijane umiejętności przywódcze. Studenci analizują też rzeczywiste problemy i wyzwania, z jakimi borykają się placówki edukacyjne.

Poza tym uczestnicy realizują projekty grupowe, które mają na celu zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Mogą to być projekty dotyczące rozwoju instytucji edukacyjnej, wdrażania nowych programów czy rozwiązywania problemów zarządczych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku akademia lidera oświaty, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci potrafią opracowywać i wdrażać strategię rozwoju, zarządzania budżetem i organizacji pracy. Interpretują i stosują przepisy prawa oświatowego, rozumiejąc regulacje dotyczące funkcjonowania placówek edukacyjnych.

Planują, wdrażają i monitorują zmiany w organizacji, zarządzając procesami transformacji i adaptacji w placówkach edukacyjnych. Znają różne techniki radzenia sobie z oporem wśród pracowników.

Samodzielnie planują i monitorują projekty związane z rozwojem placówki edukacyjnej, takich jak nowe inicjatywy edukacyjne czy modernizacja infrastruktury. Poza tym efektywnie planują i wykorzystują dostępne zasoby organizacji procesów.

 

Ile trwają studia na kierunku akademia lidera oświaty?

Studia na kierunku akademia lidera oświaty trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku akademia lidera oświaty

Absolwenci mogą pracować jako kierownicy placówki edukacyjnej, którzy zarządzają całością jej funkcjonowania, w tym sprawują nadzór nad pracą nauczycieli i organizacją zajęć. Jako koordynatorzy projektów edukacyjnych będą z kolei planować i koordynować programy, rozwijać innowacyjne rozwiązania dydaktyczne.

Odnajdą się też w roli specjalistów do spraw rozwoju edukacji, którzy rozwijają i wdrażają strategię rozwoju w placówkach lub na poziomie systemu oświaty, prowadzą szkolenia dla nauczycieli i kadry zarządczej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku akademia lidera oświaty

  • kierownik placówki edukacyjnej,
  • koordynator programów edukacyjnych,
  • specjalista do spraw rozwoju edukacji,
  • konsultant edukacyjny,
  • trener w zakresie zarządzania oświatą,
  • pracownik administracji oświaty.

Kształcenie przygotowuje absolwentów do pełnienia istotnych ról w zarządzaniu i liderstwie w edukacji, oferując szerokie możliwości kariery zarówno w placówkach edukacyjnych, jak i w instytucjach wspierających system oświaty.

Komentarze (0)