Fizyka medyczna - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Fizyka medyczna - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia na kierunku fizyka medyczna w Gdańsku | Gdyni | Sopocie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Uniwersytet Gdański

Fizyka medyczna stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne

Uczelnie, gdzie fizyka medyczna jako specjalność / ścieżka kształcenia

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku

Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

14.02.2024

Fizyka medyczna studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku fizyka medyczna w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Fizyka medyczna - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Studia na kierunku fizyka medyczna w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Fizyka medyczna to kierunek studiów, który oscyluje wokół pojęć z zakresu nauk inżynierskich i medycznych. Studenci zdobywają umiejętności, związane z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w medycynie. Program zajęć obejmuje m.in. fizykę, chemię, fizjologię, czy anatomię. Absolwenci doskonale potrafią korzystać ze sprzętu medycznego oraz znają tajniki radiologii, czy medycyny nuklearnej. 

Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają na podjęcie pracy fizyków medycznych w placówkach ochrony zdrowia, czy inżynierów w przedsiębiorstwach, produkujących aparaturę medyczną. Absolwenci mogą również pracować jako statystycy w firmach biomedycznych, czy inspektorzy ochrony radiologicznej.

 

Uczelnie

Studia w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie) 2024/2025 na kierunku fizyka medyczna możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Gdańskim (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG) oraz Politechnice Gdańskiej (Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG).

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek fizyka medyczna w Trójmieście?

Aby zostać studentem kierunku fizyka medyczna w Trójmieście, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

 

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku fizyka medyczna w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • biologia,
  • chemia,
  • fizyka,
  • fizyka i astronomia,
  • język angielski,
  • matematyka

 

Dużym atutem będą punkty uzyskane za udział w olimpiadach i konkursach naukowych. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

Metody badawcze fizyki są obecnie wykorzystywane w wielu różnorodnych gałęziach przemysłu. Jednak branżą, która najczęściej i najbardziej intensywnie stosuje techniki fizyczne jest medycyna. Działy medyczne , w których widoczny jest wpływ tej nauki przyrodniczej to : radiodiagnostyka, radiodiagnostyka oraz fizykoterapia. Część z nas może sobie nawet nie zdawać sprawy, że wykonując tak powszechne i ogólnodostępne badanie USG, korzystamy z dokonań fizyki.

Nieustanny rozwój medycyny i pojawianie się nowych metod diagnostycznych i badawczych, implikuje zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. Jednym z kierunków, który kształci przyszłych pracowników szeroko pojętej służby zdrowia jest kierunek fizyka medyczna w Trójmieście.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne w Trójmieście będą osoby posiadające wiedzę z obszaru nauk ścisłych, chemicznych, biologicznych i przede wszystkim, fizycznych. Dodatkowym atutem będzie także posiadanie takich cech, jak odpowiedzialność, zaangażowanie czy zdolność analitycznego myślenia. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku fizyka medyczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku fizyka medyczna w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Trójmieście coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich ofert kształcenia studiów medycznych, które mimo swojego wymagającego programu, cieszą się dużym zainteresowaniem studentów. Pełną listę uczelni, na których możesz realizować kierunek fizyka medyczna, znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku fizyka medyczna oscyluje wokół treści powiązanych z naukami matematycznymi, fizycznymi, biologicznymi i medycznymi, dzięki czemu studenci zdobędą wszechstronne wykształcenia. Jako student zyskasz kompleksowo przygotowanie teoretyczne, ale także cenne umiejętności praktyczne. Na licznych warsztatach nauczysz się obsługi specjalistycznej aparatury badawczej, a także poznasz tajniki:

  • radioterapii
  • radiologii 
  • medycyny nuklearnej

 

Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas kilkutygodniowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w jednostkach publicznej lub niepublicznej służby zdrowia.

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek fizyka medyczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Gdański (Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Fizyka medyczna w Trójmieście

Studia na kierunku fizyka medyczna w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Fizyka medyczna w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZYKA MEDYCZNA?

Kierunki studiów w Trójmieście, dzięki programowi w pełni dopasowanemu do realiów obecnego świata, kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na dzisiejszym rynku pracy. Dlatego też po ukończeniu kierunku fizyka medyczna bez problemu znajdziesz ciekawą i dopasowaną do swojego wykształcenia, prace.

Przede wszystkim będziesz mógł podjąć zatrudnienie w wybranych zakładach opieki zdrowotnej. Jako absolwent możesz związać swoją przyszłość z pracowniami:

  • radiologicznymi
  • radioterapii 
  • medycyny nuklearnej

 

Inną, równie ciekawą opcją może być związanie swojej zawodowej przyszłości z firmami produkującymi i sprzedającymi sprzęt diagnostyczny i medyczny. Absolwenci często decydują się na objęcie stanowiska przedstawiciela medycznego, na którym mogą w pełni wykorzystać swoją wiedzę z obszaru medycyny.

Ponadto, możesz rozważyć działalność naukową i pracę w wydawnictwach naukowych, ośrodkach badawczych lub w charakterze wykładowcy na uczelni wyższej. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia zasadne będzie kontynuowanie nauki na studiach magisterskich lub podyplomowych.

Gdzie studiować na kierunku fizyka medyczna w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Gdańskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek fizyka medyczna w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fizyka medyczna w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizyka medyczna Gdańsk | Gdynia | Sopot studia stacjonarne

Fizyka medyczna w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

  • Fizyka medyczna w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - studia stacjonarne

    WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

    Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - studia stacjonarne na kierunku fizyka medyczna

    Uniwersytet Gdański

    Fizyka medyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
    tryb: stacjonarne

    Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie, gdzie fizyka medyczna jako specjalność / ścieżka kształcenia studia stacjonarne

    Politechnika Gdańska

    Politechnika Gdańska

    Inżynieria biomedyczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
    tryb: stacjonarne

    Specjalności na kierunku inżynieria biomedyczna

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować