Gastronomia i hotelarstwo - Warszawa

Gastronomia i hotelarstwo - Warszawa

Gastronomia i hotelarstwo - Warszawa

Studia w Warszawie

gastronomia i hotelarstwo

Odkryj gastronomię i hotelarstwo w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Gastronomia i hotelarstwo studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Gaastronomia i hotelarstwo w Warszawie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat(studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Gastronomia i hotelarstwo to interdyscyplinarny kierunek stworzony z myślą o osobach, które chciałyby zainteresowania turystyką przekuć w konkretne wykształcenie. W trakcie studiów zdobyć można unikaną wiedzę z pogranicza prawa, ekonomii czy marketingu. Studenci otrzymają także praktyczne kwalifikacje pozwalające na świadome zarządzanie obiektami gastronomicznymi czy też hotelarskimi.

Po zakończeniu kształcenia każdy z absolwentów z powodzeniem będzie rozwijać się zawodowo w sektorze turystycznym. Umiejętności pozyskane podczas studiów pozwolą ubiegać się o zajmowanie stanowisk kierowniczych wyższego oraz średniego szczebla. Na absolwentów czekają stanowiska specjalistów ds. marketingu, recepcjonistów, kucharzy.

czytaj dalej wszystko o Gastronomia i hotelarstwo - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek gastronomia i hotelarstwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Gastronomia i hotelarstwo stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek gastronomia i hotelarstwo w Warszawie?

Kierunki studiów takie jak gastronomia i hotelarstwo mają wiele różnorodnych przedmiotów, które wpisane są w procedurę rekrutacyjną. Na maturze możesz zdawać bowiem przedmioty takie jak: WOS, historia, geografia.

Pamiętaj o bardzo dobrych wynikach z języka polskiego i języka obcego nowożytnego, ponieważ one również są wysoko punktowane. Jeśli naukę potraktujesz poważnie, możesz mieć pewność, że znajdziesz się na listach osób przyjętych. Powodzenia!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Gastronomia i hotelarstwo w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GASTRONOMIA I HOTELARSTWO WARSZAWA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GASTRONOMIA I HOTELARSTWO WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

GASTRONOMIA I HOTELARSTWO WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GASTRONOMIA I HOTELARSTWO?

Uwielbiasz gotować? Długie godziny spędzasz w kuchni i chętnie raczysz rodzinę i przyjaciół przygotowanymi przez siebie potrawami? A może do tego marzy ci się praca w branży hotelarskiej? Otworzenie małego, klimatycznego pensjonatu, w którym będziesz mógł się popisać wyszukaną kartą dań? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to może okazać się, że studia na kierunku gastronomia i hotelarstwo będą dla ciebie idealnym kierunkiem kształcenia, które pozwoli połączyć ci pasję z wykształceniem.

Ten profil dydaktyczny zarezerwowany jest przede wszystkim dla osób, które posiadają szereg predyspozycji. Co to oznacza w praktyce? Jeśli ledwie potrafisz ugotować zupę pomidorową, to możesz mieć niemal pewność, że studia na tym kierunku nie przyniosą ci należytej satysfakcji. Rozważ je wyłącznie wtedy, jeśli będziesz mieć poczucie, że pozwolą ci one na realizację marzeń i rozpoczęcie pracy w sektorze, który od zawsze wydaje ci się najbardziej atrakcyjny.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku gastronomia i hotelarstwo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku gastronomia i hotelarstwo w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku lub cztery lata.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku gastronomia i hotelarstwo znalazły się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Jeśli marzą ci się zatem studia w Warszawie, to otrzymasz taką możliwość! Jako absolwent szkoły średniej powinieneś bardzo poważnie rozważyć ten punkt na mapie, ponieważ branża gastronomiczna nieustannie rozwija się w tak dużych miastach Polski, więc kto wie – może bardzo szybko uda ci się znaleźć naprawdę satysfakcjonującą pracę!

Pamiętaj, że kierunki studiów takie jak gastronomia i hotelarstwo mają bardzo rozbudowany program kształcenia, ponieważ kształcą one z zakresu dwóch potężnych dyscyplin. Z jednej strony poznasz:

 • tajniki gastronomii
 • tajniki technicznych aspektów wydawania, chociażby serwisu

 

Z drugiej czekają na ciebie zagadnienia poświęcone branży hotelarskiej. Nie unikniesz zatem przedmiotów związanych przykładowo z:

 • zarządzaniem
 • finansami

Ile trwają studia na kierunku gastronomia i hotelarstwo w Warszawie?

Studia na kierunku Gastronomia i hotelarstwo w Warszawie trwają 3,5 roku lub 4 lata (studia I stopnia).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GASTRONOMIA I HOTELARSTWO?

Bardzo dużym atutem kierunków studiów takich jak gastronomia i hotelarstwo jest to, że dają ci praktyczne wykształcenie, które będziesz mógł dowolnie rozwijać w zależności od preferencji. Studia w Warszawie jeszcze w trakcie nauki zagwarantują ci dostęp do wielu praktyk i staży, które dodatkowo wzbogacą twoje cv. Zastanów się, jak chcesz, by wyglądała twoja kariera. Świadomość mocnych stron pozwoli ci podjąć decyzję, dzięki której twoja pasja będzie towarzyszyć ci podczas każdego dnia pracy, a to niezwykle ważne i motywujące poczucie!

Miłośnicy gastronomii i kuchni mogą z powodzeniem znaleźć pracę w różnego rodzaju:

 • restauracjach
 • kawiarniach
 • pubach

 

Wykształcenie, jakim dysponują abiturienci tego kierunku sprawi, że odnajdą się oni na stanowiskach związanych z pełnieniem funkcji menedżera. Jeśli bardziej interesuje cię branża hotelarska, to czeka na ciebie szeroko rozumiany sektor turystyczny. Będziesz także świetnie przygotowany do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, która pozwoli ci na realizację marzeń.

Gdzie studiować na kierunku gastronomia i hotelarstwo w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek gastronomia i hotelarstwo w Warszawie

 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Gastronomia i hotelarstwo w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

GASTRONOMIA I HOTELARSTWO - ważne informacje

gastronomia i hotelarstwo studia

studia sport i turystyka w Warszawie

studia sport i turystyka w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki gastronomia i hotelarstwo w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia sportowe wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)