Gospodarka przestrzenna - Warszawa

Gospodarka przestrzenna - Warszawa

Gospodarka przestrzenna - Warszawa

Studia w Warszawie

gospodarka przstrzenna

Odkryj kierunek gospodarka przestrzenna w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Gospodarka przestrzenna studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna w Warszawie to studia inżynierskie, licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera, licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Gospodarka przestrzenna to studia o charakterze interdyscyplinarnym. Studenci otrzymują rozległą wiedzę z wielu dziedzin – zarządzania, ekonomii czy geografii. W programie kształcenia tego kierunku znalazły się między innymi przedmioty poruszające kwestie planowania przestrzennego, gospodarki mieszkaniowej czy ekonomiki regionu.

Studenci uczą się, jak wykorzystywać różnorodne metody zarządzania, by dana przestrzeń była zagospodarowywana zgodnie z oczekiwaniami jej użytkowników. Po zakończeniu kształcenia absolwenci znajdą zatrudnienie w różnorodnych instytucjach publicznych. Czekają stanowiska pracowników biur planistycznych czy pracowników agencji nieruchomości.

czytaj dalej wszystko o Gospodarka przestrzenna - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek gospodarka przestrzenna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Gospodarka przestrzenna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Gospodarka przestrzenna stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Gospodarka przestrzenna stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku • 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek gospodarka przestrzenna w Warszawie?

Matematyka, fizyka, geografia, język obcy nowożytny – te przedmioty powinny być dla ciebie najważniejsze podczas przygotowań do egzaminów maturalnych. To im poświęć najwięcej czasu podczas nauki, by mieć pewność, że znajdziesz się na listach osób przyjętych.

Pamiętaj, że uczelnie w Warszawie przyjmują wyłącznie najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy zdobędą najwięcej punktów podczas procedury rekrutacyjnej! Dlatego też podczas maturalnych przygotowań skup się na tym, by większość z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym – będą wtedy punktowane kilkukrotnie wyżej!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Gospodarka przestrzenna w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GOSPODARKA PRZESTRZENNA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

GOSPODARKA PRZESTRZENNA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GOSPODARKA PRZESTRZENNA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

GOSPODARKA PRZESTRZENNA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku gospodarka przestrzenna w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA?

Zwracasz uwagę na przestrzeń, która cię otacza? Lubisz estetycznie rozplanowaną architekturę miast i zależy ci, by była ona dostosowana do potrzeb mieszkańców? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to może pokazywać, że nie są ci obce kwestie związane z gospodarką przestrzenną. Czym ona właściwie się zajmuje? Gospodarkę przestrzenną możemy określić jako podejmowanie wszelkich działań, których celem jest kształtowanie i organizacja przestrzeni publicznej.

Studia o tym profilu przeznaczone są dla osób o szczególnych predyspozycjach. Z jednej strony studenci, którzy wybierają gospodarkę przestrzenną, powinni mieć wysoce rozwinięty zmysł estetyczne. W tej branży ważne są także zdolności ścisłe, towarzyszyć ci bowiem będą nieustanne wyliczenia, czy także działania kartograficzne. Zastanów się, czy jesteś w stanie podołać tym wymogom. Jeśli tak, to studia na kierunku gospodarka przestrzenna czekają właśnie na ciebie!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna możemy podzielić na:

1. Typ:

 

 • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub liccencjackie, które trwają od trzech do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Absolwenci, którym zależy na rozpoczęciu kształcenia wyższego w stolicy, będą mieli w czym wybierać! Uczelnie w Warszawie przygotowały bowiem naprawdę bogatą ofertę studiów na kierunku gospodarka przestrzenna. Znalazły się one wśród propozycji aż trzech ośrodków akademickich, co świadczy o ich niemałej popularności. Studia będziesz mógł rozpocząć na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Każda z tych uczelni obrała sobie jeden naczelny cel – wykształcenie jak najlepszych specjalistów. Programy dydaktyczne mogą się jednak nieznacznie od siebie różnić, więc wybierz ten, który najpełniej odzwierciedlać będzie twoje oczekiwania. Swoją przygodę z tym kierunkiem zaczniesz od opanowania podstawowych nauk ścisłych. Ich doskonała znajomość pomoże ci lepiej zrozumieć wszystkie tajniki gospodarki przestrzennej. Część przedmiotów tworzy jednak podstawowy trzon i odnajdziesz wśród nich przykładowo:

 • geografię ekonomiczną
 • historię urbanistyki
 • rysunek techniczny i planistyczny

Ile trwają studia na kierunku gospodarka przestrzenna w Warszawie?

Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA?

Dziś każdy absolwent studiów chce mieć pewność, że szybko uda mu się odnaleźć na zmiennym i dynamicznym rynku zatrudnienia. Młodym ludziom zależy na tym, by wybierać takie profile kształcenia, które przyniosą im satysfakcjonującą i stabilną pracę. Uczelnie w Warszawie również robią wszystko, by dostosowywać swoją ofertę do aktualnych wymogów rynkowych.

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna gwarantują ci bardzo praktyczne wykształcenie, dzięki któremu będziesz mógł się twórczo realizować w wielu sektorach. Możesz podejmować aktywną współpracę z architektami, geodetami, kartografami, czy geografami. Czekają na ciebie wszelkie instytucje, które zajmują się administrowaniem przestrzenią publiczną. Możesz także pracować w:

 • biurach geodezyjnych
 • biurach kartograficznych

 

Gdzie studiować na kierunku gospodarka przestrzenna w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek gospodarka przestrzenna w Warszawie

 • Politechnika Warszawska
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Warszawski

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Gospodarka przestrzenna w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

GOSPODARKA PRZESTRZENNA - ważne informacje

gospodarka przestrzenna studia

studia ekonomiczne w Warszawie

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki geograficzne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)