Nanotechnologia - Katowice i woj. śląskie

Nanotechnologia - Katowice i woj. śląskie

Nanotechnologia - Katowice i woj. śląskie

Studia na Śląsku

nanotechnologia

Odkryj kierunek nanotechnologia w Gliwicach i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Nanotechnologia studia Katowice | woj. śląskie

Studia na kierunku nanotechnologia w Katowicach to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Śląskiej w trybie stacjonarnym. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Nanotechnologia - Katowice i woj. śląskie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek nanotechnologia?

Studia inżynierskie w zakresie nanotechnologii wzbudzają ciekawość, ponieważ są stosunkowo nową propozycją kształcenia. Podstawą kwalifikacji na studia jest weryfikacja posiadanych umiejętności na podstawie dostarczonych dokumentów. Szczegółów szukaj na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Nanotechnologia w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NANOTECHNOLOGIA?

Nanotechnologia to dość skomplikowana dziedzina nauki, która zajmuje się tworzeniem określonych struktur na poziomie atomów i cząsteczek. Jest to jedna z najprężniej rozwijających się nauk, zwłaszcza że struktury nanotechnologiczne można wykazać między innymi w tworzywach sztucznych, co prowadzi do uzyskania materiałów o oczekiwanych właściwościach mechanicznych.

Studia inżynierskie wymagają od kandydatów zainteresowania naukami ścisłymi, a przede wszystkim światem atomów i cząsteczek. Analityczny umysł pozwoli Ci zrozumieć działanie powstających struktur i ustalić możliwości ich zastosowania. Jeśli marzy Ci się praca badawcza w laboratorium, kierunek nanotechnologia jest właśnie dla Ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku nanotechnologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku nanotechnologia w Katowicach realizowane są w ramach studiów drugiego stopnia. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające 1,5 roku. 

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Nanotechnologię możesz realizować na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że uczelnie śląskie starają się zapewnić najwyższy poziom kształcenia w zakresie najważniejszych kierunków inżynierskich, które kształtują współczesny przemysł, wykorzystując przy tym nauki biologiczne i chemiczne oraz nowoczesne technologie.

Program kształcenie opiera się na naukach ścisłych, dlatego w siatce zajęć znajdziesz:

 • projektowanie CAD i modelowanie FEM
 • elektronikę stosowaną
 • metody numeryczne
 • eksperymentalną fizykę neutrin
 • mikroelektronikę
 • grafikę komputerową

 

Zajęcia realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń, laboratoriów i seminariów. Nastawione są na doskonałe zrozumienie tego, w jaki sposób poszczególne nauki wpływają na elektronikę, a co za tym idzie cały przemysł.

Ile trwają studia na kierunku nanotechnologia w Katowicach?

Studia na kierunku administracja w Katowicach trwają 1,5 roku (studia II stopnia).

 

Gdzie studiować na kierunku nanotechnologia w Katowicach?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek nanotechnologia w Katowicach:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU NANOTECHNOLOGIA?

Kierunki studiów w zakresie nanotechnologii przygotowują do pracy w:

 • innowacyjnych firmach
 • laboratoriach działających na rzecz przemysłu
 • wyższych uczelniach
 • głównych instytutach naukowo-badawczych Polskiej Akademii Nauk
 • firmach związanych z przemysłem chemicznym, farmaceutycznym czy elektronicznym, jak na przykład Jabil, Polpharma SA, Impuls, Techno-Servis

 

Absolwenci zajmują się rozwiązywaniem problemów przy użyciu odpowiedniego aparatu matematycznego, metody fizycznej i technologii. Umiejętności i wiedzę wykorzystują także w dziedzinach pokrewnych takich jak informatyka czy inżynieria materiałowa. Absolwenci pracują przede wszystkim w firmach o profilu nanotechnologicznym i placówkach naukowych.

Kierunki chemiczne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Komentarze (0)