Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii - Warszawa

Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii - Warszawa

Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie i marketing w turystyce...

Odkryj zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na specjalności Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Studia na kierunku zarządzanie cieszą się dużą popularnością – warto wybrać jednak takie studia, które pozwolą zadbać o zdobycie precyzyjnych kwalifikacji. Jeśli interesują cię podróże, uwielbiasz dobrą, lokalną kuchnię lub marzysz o prowadzeniu własnego hotelu, to uczelnie w Warszawie mają dla Ciebie idealną propozycję kształcenia! Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii pozwalają zdobyć kwalifikacje niezbędne w pracy osób zarządzających sektorem turystycznym!

Otrzymasz niezbędną wiedzę z podstaw ekonomii, organizowania pracy, dowiesz się, jak kierować zespołem pracowników oraz jakimi przepisami należy się kierować prowadząc między innymi restaurację czy kawiarnię. Po zakończeniu kształcenia będziesz mógł z powodzeniem obejmować stanowiska kierownicze wyższego i średniego szczebla w branży turystycznej!

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii - Warszawa

Uczelnie, gdzie zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalność zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii w Warszawie?

Przedmioty, dzięki którym znajdziesz się na listach osób przyjętych, to przykładowo: WOS, historia, matematyka, geografia, język obcy nowożytny, czy język polski. Jest ich naprawdę dużo, więc skup się na tych, które sprawiają ci najmniej trudności.

Pamiętaj, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym. To wzmocni twoją kandydaturę!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII

Dziś umiejętności związane z zarządzaniem cenione są przez wielu pracodawców. Dlatego też studia o tym profilu biją w ostatnim czasie rekordy popularności na aktualnym rynku akademickim. Warto zadbać jednak o to, by posiadane kompetencje wyposażyć w unikatowe zdolności. To dzięki nim absolwenci zarządzania będą mogli realizować się na konkretnym polu zawodowym. Z jakim sektorem można z powodzeniem połączyć umiejętności zarządcze? Zdecydowanie z turystyką!

Uwielbiamy podróżować, zwiedzać, odkrywać nieznane lądy. W praktyce oznacza to, że sektor turystyczny nieustannie się rozwija i potrzeba w nim specjalistów, którzy będą wiedzieć, jak świadomie zarządzać hotelami, biurami podróży, czy nawet restauracjami! Jeśli kochasz przygody i uwielbiasz dynamiczną pracę z ludźmi, to studia na kierunku zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii czekają właśnie na ciebie.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na specjalności zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na specjalności zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Absolwenci szkół średnich bardzo często swoją przygodę z nauką wyższą chcą rozpocząć w stolicy. To bardzo lubiane miasto akademickie, w którym znajdują się najlepsze uczelnie w Warszawie. To tutaj czekać będzie na ciebie wyjątkowo bogata oferta kształcenia. Przeanalizuj każdą z tych propozycji, by wybrać tę, która spełni twoje oczekiwania. O tym, jaki ośrodek akademicki wybrać, dowiesz się z działu poniższej.

Gdy będziesz już wybierać uczelnię, warto, byś szczególną uwagę zwrócił na to, co znajduje się w programach kształcenia na tym kierunku. Studia związane z zarządzaniem muszą obejmować wiele interdyscyplinarnych zakresów. Zwłaszcza jeśli w przyszłości masz się stać specjalistą do w branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej. Przedmioty, które obligatoryjnie powinny znaleźć się w siatce dydaktycznej, to przykładowo:

 • finanse przedsiębiorstw
 • podstawy marketingu
 • zarządzanie w turystyce

 

Studia o tym profilu powinny kształcić cię przede wszystkim pod kątem posiadanych umiejętności.

Ile trwają studia na specjalności zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii w Warszawie?

Studia na specjalności Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII

Dlaczego studia związane z zarządzaniem są tak chętnie wybierane przez absolwentów szkół średnich? Ponieważ to właśnie one gwarantują najlepsze perspektywy rozwoju zawodowego w przyszłości. Musisz pamiętać jednak, że interdyscyplinarny charakter twojej wiedzy sprawi, że odpowiednio wcześnie będziesz musiał podjąć decyzję, w jakiej branży tak naprawdę chciałbyś pracować, ponieważ dziś większość firm i przedsiębiorstw potrzebuje specjalistów do spraw zarządzania.

Dlatego też dobrze wybrać specjalności studiów takie jak zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii. Dzięki takiemu profilowi wykształcenia czeka cię praca w tym sektorze gospodarczym. Zatrudnienie znajdziesz w:

 • restauracjach
 • kawiarniach
 • biurach podróży
 • hotelach
 • ośrodkach wczasowych

 

Twoje unikatowe kompetencje sprawią, że będziesz mógł pracować na stanowiskach kierowniczych średniego i wysokiego szczebla. Czeka cię zarządzanie personelem, finansami, czy tworzenie planów promocyjnych.

 

Gdzie studiować na specjalności zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować specjalność  zarządzanie i marketing w turystyce, hotelartsiwe i gastronomii w Warszawie

 • Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na specjalność Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

ZARZĄDZANIE I MARKETING W TURYSTYCE, HOTELARSTWIE I GASTRONOMII - ważne informacje

zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii studia

studia zarządzanie i marketing w Warszawie

studia zarządzanie i marketing w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ekonomiczne w Warszawie

Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzanie wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie - wszystko co musisz wiedzieć

Studia zarządzanie w Warszawie

Jakie są kierunki zarządzanie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)