Rekrutacja na studia zarządzanie 2025/2026
Na studia zarządzania obowiązuje konkurs świadectw, popularna forma rekrutacji na najpopularniejszych kierunkach studiów. Dlatego warto porządnie przygotować się do egzaminów maturalnych, by zaraz po liceum dostać się na wymarzony kierunek i na wybraną przez siebie uczelnię.
Rekrutacja na studia zarządzania jest bardzo różna - każda uczelnia wybiera inny przedmiot, który ma najwyższą wagę w procesie decyzyjnym, i tak jedni wymagają dobrze zdanej matury z wiedzy o społeczeństwie, inni z geografii.
Standardowe przedmioty brane pod uwagę to oczywiście język polski, język obcy oraz matematyka! Tak, zarządzający musi umieć porządnie liczyć! Lepiej dokładnie sprawdźcie wymogi wybranej przez siebie uczelni, by jak najtrafniej wcelować w proces rekrutacyjny!
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Ile punktów na studia zarządzania w Warszawie
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Politechnikę Warszawską na rok 2024/2025 musieli uzyskać conajmniej 151 punktów na zarządzanie oraz 80 punktów na zarządzanie i inżynierię produkcji.
W przypadku studiów na Wojskowej Akademii Technicznej, aby dostać się na zarządzanie trzeba było osiągnąć próg conajmniej 42 punkty. Kandydaci na ten sam kierunek na Uniwersytecie Warszawskim musieli zdobyć nie mniej niż 70,02 punktu.
Na studia z zarządzania publicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przyjmowano osoby, które w procesie rekrutacji przekroczyły barierę 48,10 punktu. W przypadku studiów z zarządzania dziedzictwem kulturowym próg wynosił 41,55 punktu.
czytaj dalej progi punktowe na studia
Ile osób na miejsce na studia zarządzania w Warszawie
Studia zarządzania w Warszawie należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. Studia w tym zakresie można podjąć na wielu uczelniach publicznych. Wśród jednej z najbardziej obleganych uczelni można wymienić Uniwersytet Warszawski, gdzie o jedno miejsce na zarządzanie ubiegało się ponad 5 kandydatów. O przyjęcie na ten sam kierunek na Politechnice Warszawskiej starało się prawie 9 osób na jedno miejsce.
Równie popularnym wyborem były studia zarządzania na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2024 roku na zarządzanie publiczne ubiegało się tam prawie 6 kandydatów na jedno miejsce.
Limity miejsc na studia zarządzanie
Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów zarządzania odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.
Limity miejsc na popularnych kierunkach zarządzania w Warszawie:
Zarządzanie:
-
Politechnika Warszawska: 120
-
Uniwersytet Warszawski: 320
-
Wojskowa Akademia Techniczna: 80
Inżynieria zarządzania:
-
Politechnika Warszawska: 120
Zarządzanie i inżynieria produkcji:
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego: 120
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Ile kosztują studia zarządzanie w Warszawie
Zarządzanie to niezwykle popularny obszar kształcenia, dlatego ofert edukacyjnych w Warszawie nie brakuje. Różnorodność uczelni, kierunków oraz trybu nauki sprawia, że studia możemy podzielić na bezpłatne oraz płatne. Które studia są bezpłatne? Bezpłatne są wyłącznie studia stacjonarne realizowane w uczelniach publicznych. Oznacza to, że płatne są studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia stacjonarne i studia niestacjonarne w uczelniach niepublicznych.
Zarządzanie:
-
Akademia Ekonomiczno- Humanistyczna: od 7400 zł
-
Akademia Finansów i Biznesu Vistula: od 7800 zł
-
Akademia Leona Koźmińskiego: od 20200 zł
-
Politechnika Warszawska: 7000 zł
-
Społeczna Akademia Nauk: od 5880 zł
-
Uniwersytet WSB Merito: od 7176 zł
-
Uczelnia Techniczno- Handlowa im. H. Chodkowskiej: od 10400 zł
-
Uniwersytet Warszawski: od 9900 zł
-
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania: od 6500 zł
-
Wojskowa Akademia Techniczna: 6400 zł
-
Szkoła Główna Handlowa: od 5200 zł
-
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania: od 7080 zł
Zarządzanie i inżynieria produkcji:
-
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania: od 9480 zł
-
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych: od 6000 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Kiedy wyniki rekrutacji
Każda uczelnia prowadzi rekrutacje według własnych harmonogramów, a zatem nie istnieje jeden, obowiązujący wszystkie uczelnie termin publikowania wyników. O wynikach dowiemy się po zalogowaniu do indywidualnego konta w internetowym systemie rejestracji kandydata.
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Politechnika Warszawska: lipiec 2025
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego: lipiec 2025
-
Wojskowa Akademia Techniczna: sierpień 2025
-
Akademia Sztuki Wojennej: lipiec 2025
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego: lipiec 2025
-
Uniwersytet Warszawski: lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?
Każda uczelnia może wymagać od nas innej formy złożenia dokumentów. Będziemy zobligowani albo dostarczyć je osobiście, albo wysłać pocztą tradycyjną albo też przesłać pocztą elektroniczną.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Składanie wymaganych dokumentów na studia rozpoczynamy po otrzymaniu informacji, że zostaliśmy zakwalifikowani do przyjęcia. O czym należy pamiętać w tym etapie naboru? Przede wszystkim o tym, aby w zestawie naszych dokumentów niczego nie brakowało, a także o tym, aby złożyć go w jasno określonym terminie. Braki albo spóźnienia mogą nas kosztować wiele, w tym skreślenie z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Warszawie:
-
Politechnika Warszawska: lipiec 2025
-
Uniwersytet Warszawski: lipiec 2025
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego: lipiec 2025
-
Wojskowa Akademia Techniczna: lipiec/sierpień 2025
-
Akademia Sztuki Wojennej: lipiec/sierpień 2025
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego: lipiec 2025
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Jak wyglądają studia zarządzanie w Warszawie
Studia zarządzanie w Warszawie to kierunki studiów, które największą uwagę skupiają na funkcjonowaniu organizacji, a także na mechanizmach dzięki którym funkcjonują prawidłowo. To przestrzeń kształcenia, w której odnaleźć można liczne zagadnienia, nakierowane na zarządzanie zasobami ludzkimi, informacjami, czy finansami.
Najpopularniejsze kierunki z zarządzania w Warszawie: zarządzanie, zarządzanie projektami, kierunek menedżerski, zarządzanie i inżynieria produkcji, zarządzanie zasobami ludzkimi.
Współczesne studia z zarządzania charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Praca po studiach
Absolwenci studiów zarządzania odnajdują się w pracy między innymi w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Pracują jako menedżerowie sprzedaży, menedżerowie produktu, menedżerowie projektu, czy pełnomocnicy do spraw zarządzania przedsiębiorstwem.
Zarobki
Średnie zarobki w Warszawie na popularnych stanowiskach wykorzystujących wiedzę z zakresu zarządzania wahają się od 6600 zł do 22000 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest stanowiska, doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, miejscowości).
Typ studiów
Studia z grupy kierunków zarządzania wciąż cieszą się ogromną popularnością, zapotrzebowanie rynku na wykształconych specjalistów w tej dziedzinie rośnie, tak jak i rośnie liczba uczelni, na których to można podjąć takie studia. W Warszawie jest ich już 28…!
Strategie marketingowe to dla absolwentów studiów zarządzania przysłowiowa pestka! Istota prawidłowości funkcjonowania firm małych, jak i dużych to główny temat rozważań naukowych, prowadzonych na uczelni. Ale nie jedyny temat - studia zarządzania są znacznie szersze.
Zajmują się bowiem człowiekiem z socjologicznego punktu widzenia - analizą zachowań, reakcji, emocjami, jakie wywołują dane zjawiska społeczne, bez wiedzy o sposobie funkcjonowania ludzi, wiedza teoretyczna - ekonomiczna na nic się nie zda przyszłym zarządcom i marketerom.
To człowiek w tym całym systemie organizacyjnym jest najważniejszy, a cały proces dostosowywania zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa powinien być w pełni kompatybilny z zespołem ludzi, którzy pracują na rzecz wypracowywania wspólnego celu, opracowanego przez właściciela firmy.
Studia zarządzanie w Warszawie mają specyficzny wymiar przez wzgląd na fakt, że odbywają się w stolicy naszego państwa - w mieście, w którym przedsiębiorczość rozkwita, ma wymiar międzynarodowy, wciąż powstają tu nowe firmy, a rynek jeszcze nie jest przesycony.
To daje szerokie możliwości odbywania praktyk i staży w trakcie studiów oraz umożliwia znalezienie dobrze płatnej pracy. Warszawa zwiększa szanse na pozytywny rozwój kariery zawodowej, jak i przyspiesza życiowe tempo. Tutaj lepiej się nie zagapić i nie przespać swojego momentu!
Studia zarządzanie w Warszawie możemy podzielić na:
Studia związane z zarządzaniem to jedna z najpopularniejszych grup kształcenia, która od wielu lat cieszy się niegasnącym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich.
Jeżeli i ty chcesz wybrać właśnie ten profil dydaktyczny, to swoją przygodę rozpoczniesz od nauki I stopnia. Trwa ona trzy lata i jest czasem zdobywania podstawowej wiedzy oraz kwalifikacji. Studenci na zakończenie nauki na tym stopniu przygotowują się również do obrony pracy licencjackiej.
Kierunki takie jak inżynieria zarządzania znalazły się w ofercie politechnik. Oznacza to, że kształcenie studentów I stopnia trwać będzie 3,5 roku. Przystąpią oni również do obrony pracy dyplomowej, otrzymają oni jednak nie tytuł licencjata, lecz inżyniera.
Warto zadbać o pełnię wykształcenia i kontynuować naukę na studiach II stopnia. Podczas dwóch lat nauki studenci będą znacząco poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności.
To także czas przygotowań do obrony najważniejszej pracy dyplomowej, czyli pracy magisterskiej. Ten ważny tytuł otworzy przed wieloma absolwentami studiów różnorodne ścieżki zawodowego rozwoju. Studenci, którzy poszerzają swoją wiedzę na politechnikach, kształcić się będą półtora roku.
Tryb studiów
Studia zarządzanie w Warszawie możesz wybrać w dowolnie wybranym trybie. Na studentów czekają:
Obecnie studia stacjonarne wciąż cieszą się największą popularnością. Studenci swoją wiedzę i kwalifikacje zdobywają w sposób regularny, ponieważ zajęcia najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku. Co równie ważne – jeżeli wybierzesz kształcenie na uczelni publicznej, nie będziesz musiał martwić się opłatami za czesne.
Studia niestacjonarne budzą dziś równie duże zainteresowanie! Są znacznie bardziej elastyczne, pozwalają na łączenie ze sobą różnorodnych aktywności, ale wymagają też od studentów znacznego zdyscyplinowania! Studenci w trybie zaocznym uczestniczą bowiem w zajęciach podczas weekendowych zjazdów naukowych. Część materiału teoretycznego muszą opanowywać przez to we własnym zakresie.
Swoją przygodę z kierunkami z grupy zarządzania możesz rozpocząć także w ramach studiów online. To również wygoda i możliwość połączenia ze sobą różnorodnych aktywności. Studenci będą uczestniczyć w kilku zjazdach, a niemal wszystkie materiały dydaktyczne będą na nich czekać na platformach e-learningowych.
Należy pamiętać jednak, że zarówno studia niestacjonarne, jak i studia online są odpłatne.
czytaj dalej studia w Warszawie
Czy studia zarządzanie w Warszawie są trudne?
Studia zarządzanie to jeden z najpopularniejszych obszarów kształcenia. Duże zainteresowanie studiami jest jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ zarządzanie to jedna z tych dyscyplin, których programy nauczania dostosowują się do potrzeb i wymagań rynku. Studia zarządzanie w Warszawie są trudne, choć nie każdy student udzieli takiej odpowiedzi. W tej przestrzeni figuruje bardzo wiele kierunków, które na dodatek oferują liczne ścieżki specjalizacyjne. Niezależnie od tego, studia zarządzanie to obszar złożony z licznych zagadnień, które odnoszą się między innymi do: ekonomii, finansów, rachunkowości, marketingu czy psychologii. Oznacza to, że w każdym planie zajęć odnaleźć można bardziej lub mniej wymagające przedmioty.
Kierunki studiów zarządzanie w Warszawie:
Studia związane z zarządzaniem stanowią jedną z najpotężniejszych grup kierunków. Czekać na ciebie będzie wiele różnorodnych propozycji, dzięki którym będziesz mógł rozwinąć wiedzę i kwalifikacje z tego obszaru. Pamiętaj, że tego typu kierunki mają na ogół interdyscyplinarny charakter. W praktyce oznacza to, że otrzymasz wszechstronną wiedzę z różnorodnych obszarów – ekonomii, socjologii, marketingu itd.
Uczelnie w Warszawie przygotowały dla swoich studentów bardzo bogatą ofertę. Jeżeli wybierasz kształcenie o tym profilu, odnajdziesz bardzo tradycyjne propozycje kształcenia takie jak: administracja, zarządzanie czy logistyka i administrowanie w mediach.
Pamiętaj również o tym, że zarządzanie to wyjątkowo pojemny obszar. Znaczna część kierunku pozwoli ci na wyspecjalizowanie wiedzy w jednej konkretnej dziedzinie zarządzania. Zastanów się zatem, który z kierunków najpełniej odzwierciedli twoje intelektualne oczekiwania:
Kierunki studiów z zarządzania w Warszawie - rekrtuacja 2025/2026
-
ARCHIWISTYKA I ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
-
BACHELOR IN MANAGEMENT AND ARTIFICIAL INTELLIGENCE, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
BACHELOR IN MANAGEMENT, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
DOWODZENIE, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
-
E-BUSINESS & DIGITAL MARKETING, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
-
GLOBALNY BIZNES, FINANSE I ZARZĄDZANIE (GOVERNANCE), Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
-
HR BIZNES PARTNER, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
-
INTERNATIONAL BUSINESS MANAGEMENT, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
-
INTERNATIONAL BUSINESS PROGRAM, Uniwersytet Warszawski
-
INTERNATIONAL RELATIONS AND EUROPEAN STUDIES, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
-
INTERNATIONAL TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
-
INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA, Politechnika Warszawska
-
DIGITAL MARKETING I SOCIAL MEDIA, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
-
KIERUNEK MENEDŻERSKI, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
-
LOGISTYKA I ADMINISTROWANIE W MEDIACH, Uniwersytet Warszawski
-
MANAGEMENT, Collegium Civitas w Warszawie
-
MASTER IN FINANCE AND ACCOUNTING, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
FINANCIAL MANAGEMENT, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
MASTER IN FOOD SYSTEMS, Uniwersytet Warszawski
-
MASTER IN MANAGEMENT, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
ORGANIZOWANIE RYNKU PRACY, Uniwersytet Warszawski
-
PRAWO W ZARZĄDZANIU BIZNESEM, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE I PSYCHOLOGIA BIZNESU, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE - SOCJOLOGIA BIZNESU I MEDIÓW, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE - STUDIA ONLINE, Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE - STUDIA ONLINE, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE - STUDIA ONLINE, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM INFRASTRUKTURY KRYTYCZNEJ, Politechnika Warszawska
-
ZARZĄDZANIE BIG DATĄ, Uniwersytet Warszawski
-
ZARZĄDZANIE DZIEDZICTWEM KULTUROWYM, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE FINANSAMI I RACHUNKOWOŚĆ, Uniwersytet Warszawski
-
ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, Politechnika Warszawska
-
ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE LOGISTYKĄ I ŁAŃCUCHAMI DOSTAW, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE ROZWOJEM PRZEDSIĘBIORSTWA - PERSPEKTYWA WŁAŚCICIELSKA, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE W WIRTUALNYM ŚRODOWISKU, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI, Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE, Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE, Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia"
-
ZARZĄDZANIE, Politechnika Warszawska
-
ZARZĄDZANIE, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE, Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE, Uniwersytet Warszawski
-
ZARZĄDZANIE, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
-
ZARZĄDZANIE, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
czytaj dalej kierunki studiów w Warszawie
Gdzie studiować studia zarządzanie w Warszawie?
Studia na zarządzaniu pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: marketingu, przedsiębiorczości, analityki biznesu i zarządzania. Absolwenci studiów z zarządzania odnajdują się w pracy w marketingu, zarządzach firm, biznesie, działach finansowych.
Kierunki z grupy zarządzanie znajdują się w ofercie wielu warszawskich uczelni. Możesz mieć zatem pewność, że na pewno uda ci się znaleźć taki ośrodek, który na pewno spełni twoje oczekiwania. Lista szkół jest dość potężna – pochyl się nad nią i wybierz uczelnię, która najbardziej ci odpowiada.
Czekają na ciebie zarówno uczelnie publiczne takie jak Uniwersytet czy Politechnika Warszawska. Możesz także pochylić się nad propozycjami, które zostały przygotowane przez prywatne ośrodki akademickie.
Dziś możesz mieć pewność, że one również znajdują się w czołówkach uczelni wyższych i cechują je najwyższe standardy nauczania.
Gdzie studiować kierunki zarządzanie w Warszawie:
-
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna;
-
Akademia Finansów i Biznesu Vistula;
-
Akademia Leona Koźmińskiego;
-
Akademia Sztuki Wojennej;
-
Collegium Civitas;
-
Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia";
-
Europejska Uczelnia;
-
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych;
-
Politechnika Warszawska;
-
Polsko-Japońska-Akademia Technik Komputerowych w Warszawie;
-
Społeczna Akademia Nauk;
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego;
-
Szkoła Główna Handlowa;
-
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego;
-
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej;
-
Uczelnia WSB Merito;
-
Uczelnia Łazarskiego;
-
Uczelnia Łukaszewski;
-
Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS;
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
-
Uniwersytet Warszawski;
-
Warszawska Szkoła Zarządzania;
-
Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu;
-
Wojskowa Akademia Techniczna;
-
Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych;
-
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania;
-
Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania;
-
Wyższa Szkoła Promocji, Mediów, Show Businessu.
czytaj dalej uczelnie w Warszawie
Kierunki medyczne - uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie
-
Akademia Sztuki Wojennej;
-
Politechnika Warszawska;
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego;
-
Szkoła Główna Handlowa;
-
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
-
Uniwersytet Warszawski;
-
Wojskowa Akademia Techniczna.
czytaj dalej uczelnie publiczne w Warszawie
Kierunki medyczne - uczelnie niepubliczne (prywatne) w Warszawie
-
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna;
-
Akademia Finansów i Biznesu Vistula;
-
Akademia Leona Koźmińskiego;
-
Collegium Civitas;
-
Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia";
-
Europejska Uczelnia;
-
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych;
-
Polsko-Japońska-Akademia Technik Komputerowych w Warszawie;
-
Społeczna Akademia Nauk;
-
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego;
-
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej;
-
Uczelnia WSB Merito;
-
Uczelnia Łazarskiego;
-
Uczelnia Łukaszewski;
-
Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS;
-
Warszawska Szkoła Zarządzania;
-
Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu;
-
Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych;
-
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania;
-
Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania;
-
Wyższa Szkoła Promocji, Mediów, Show Businessu.
czytaj dalej uczelnie prywatne w Warszawie
Jak wybrać studia zarządzanie w Warszawie, aby mieć dobrą pracę?
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, co oznacza termin „dobra praca”? To bowiem bardzo szerokie określenie, na które składa się wiele różnorodnych elementów.
Dobra praca to przecież nie tylko satysfakcjonujące wynagrodzenie. Ono ma oczywiście kluczowe znaczenie – odzwierciedla nasze umiejętności, stosunek pracodawcy do naszych kwalifikacji itd. Jeśli wiemy, że jesteśmy należycie wynagradzani, mamy również automatycznie większą motywację do pracy.
Dobra praca powinna być dla nas komfortowa również pod względem rozwoju, standardów pracy, dbania o higienę wykonywanych obowiązków. Warto uświadomić sobie odpowiednio wcześnie, że możemy mieć faktyczny wpływ na zadowolenie z naszego zatrudnienia!
Na początku zastanów się, który kierunek studiów odzwierciedla twoje zawodowe oczekiwania. Zarządzanie jest bardzo szeroką dyscypliną. Pomyśl, który z obszarów jest ci najbliższy.
Odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:
-
czym chciałbyś zajmować się w przyszłości?
-
jakie są twoje mocne strony?
-
czy są jakieś obszary, które chciałbyś ominąć podczas kształcenia?
-
czy lubisz pracę z ludźmi czy może bardziej chciałbyś zajmować się kwestiami technicznymi itd.?
Przeanalizuj programy kształcenia poszczególnych kierunków. Inna kariera czeka cię po kierunku takim jak zarządzanie big datą, a jeszcze inna po coachingu stylu życia. Możesz mieć pewność, że absolwenci kierunków związanych z zarządzaniem zupełnie nie muszą obawiać się o swoją zawodową przyszłość.
Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej:
-
pracownik działu HR;
-
pracownik kadr;
-
informatyk;
-
rekruter;
-
coach;
-
specjalista do spraw zarządzania kryzysowego;
-
menedżer;
-
specjalista do spraw reklamy i promocji;
-
specjalista e-commerce;
-
szkoleniowiec itd.
czytaj dalej jakie studia wybrać
Jak wybrać uczelnię wyższą w Warszawie?
Jeśli chcesz rozpocząć studia związane z zarządzaniem, łatwo zorientujesz się, że lista uczelni, które mają je w swojej ofercie, jest naprawdę potężna. Jak zatem wybrać najlepszą z nich?
Studia w Warszawie cechują oczywiście wysokie standardy nauczania, ale to nie oznacza, że każda z kilkudziesięciu uczelni musi w pełni odpowiadać twoim oczekiwaniom.
Kieruj się kilkoma zasadami, które korzystnie wpłyną na twoją decyzję:
-
szczegółowo przeanalizuj ofertę przygotowaną przez ofertę;
-
sprawdź, jak wyglądają programy nauczania poszczególnych kierunków;
-
poczytaj opinie w Internecie, zaczerpnij porad znajomych studiujących w Warszawie;
-
weź udział w dniach otwartych uczelni.
Pamiętaj o tym, że uczelnie idealne nie istnieją. Dobra szkoła wyższa dbająca o studentów, powinna zapewniać im takie wykształcenie, które szybko zostanie docenione na aktualnym rynku zatrudnienia.
Gdy wybierasz uczelnię wyższą, możesz również zwrócić uwagę na kwestie takie jak: dostępność do praktyk i staży, opłaty za czesne czy system wsparcia studentów.
czytaj dalej jak wybrać uczelnię
Czy studia zarządzanie w Warszawie to studia z przyszłością?
Studia zarządzanie oferują bardzo wiele. Pozwalają pozyskać wiedzę i umiejętności, które stanowią podstawę do prowadzenia rozmaitych działań, w szczególności o profilu menedżerskim. Otwierają szerokie morze możliwości zawodowych, a wiedzę oraz umiejętności i kompetencje można wykorzystać pracując między innymi w: przedsiębiorstwach, korporacjach międzynarodowych, agencjach marketingowych i reklamowych, firmach doradczych, bankowości, agencjach eventowych. Absolwenci mogą zajmować stanowiska rekruterów, specjalistów do spraw promocji, szkoleniowców, specjalistów do spraw e-commerce, specjalistów do spraw sprzedaży, specjalistów do spraw HR…co warto zaznaczyć, na wymienionych propozycjach lista się nie kończy.
Studia zarządzanie w Warszawie to studia z przyszłością. Adresowane są do osób o różnych zainteresowaniach, które pragną pozyskać wiedzę i umiejętności dające możliwość pracy w wybranych sektora. Wykształcenie z obszaru zarządzania wydaje się niezwykle wszechstronne, które można wykorzystać w wielu dziedzinach, nie tylko w biznesie i nie tylko pracując w korporacjach.
Czy warto iść na studia zarządzanie w Warszawie?
Studia związane z zarządzaniem cieszą się ogromną popularnością od kilkunastu lat! Aktualnie tendencja ta wciąż nie jest spadkowa – pokazuje to bogata oferta różnorodnych kierunków, które związane są z zarządzaniem. W praktyce oznacza to, że kierunki takie jak zarządzanie i pochodne mogą dostarczyć sporej satysfakcji.
Jeśli prześledzimy oferty pojawiające się na aktualnym rynku zatrudnienia, również okaże się, że nieustannie są poszukiwani specjaliści związani z zarządzaniem. Jeśli rozpoczniesz studia o tym profilu, szybko okaże się, że znajdziesz satysfakcjonujące zatrudnienie.
Pamiętaj, że studia w Warszawie są obiecujące także pod wieloma innymi względami – to właśnie w stolicy czeka na ciebie dostęp do różnorodnych praktyk i staży, dzięki którym szybo rozwiniesz swoje kwalifikacje.
Studia związane z zarządzaniem oferują dużo, nie są one jednak stworzone dla każdego absolwenta szkoły średniej. Zastanów się, czy posiadasz predyspozycje, które pomogą osiągnąć ci intelektualny sukces.
Osoby, które wybierają tego typu kierunki, powinna cechować przede wszystkim otwartość, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole czy nawet predyspozycje przywódcze. Jeśli dostrzegasz je u siebie, możesz mieć pewność, że nie będziesz żałować swojej podjętej decyzji!
Praca po studiach z grupy kierunków zarządzanie
Studia z zarządzania to wspaniały wybór dla przedsiębiorczych osób, które same zamierzają w przyszłości prowadzić firmę, jak i którym biznes chodzi po głowie, ale jeszcze pomysły się nie zrodziły. Przed otworzeniem własnej działalności dobrze jest porozglądać się, jak działają duże przedsiębiorstwa i małe firmy rodzinne - taką wiedzę właśnie zdobędziecie na tego typu studiach w Warszawie.
Marketingowiec, jak i zarządzający zasobami ludzkimi, czy procesami powinien przede wszystkim posiadać umiejętności organizacyjne - świadome i sprawne zarządzanie czasem, powinny Wam one ułatwić organizację swojego studenckiego czasu - mam tu na myśli przede wszystkim organizację swoich praktyk, staży, a nawet i dodatkowych zajęć i kursów, które mogą pomóc Wam w zdobyciu dobrze płatnej pracy.
Po skończeniu studiów z zakresu zarządzania możecie starać się o zatrudnienie jako specjalista i menedżer w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Również administracja państwowa oferuje zatrudnienie wykształconych w tym kierunku osób. Niektóre ze specjalizacji kierunków, jak widzieliście w naszej rozpisce, wręcz zachęcają do podjęcia tematu administracji w kontekście zarządzania i marketingu.
Świetnie również sprawdzicie się w marketingu politycznym - jeśli tylko załapiecie przysłowiowego bakcyla to świat polityki stanie się Waszym chlebem powszednim, a i kto wie, czy w przyszłości to nie Wy będziecie odpowiedzialni za kampanie wyborcze Prezydentów i Premierów!
Studia zarządzanie to okazja do zapoznania najróżniejszych technik reklamowych i narzędzi ku ich wykorzystaniu. Marketing stanowi o sile przekazu, dlatego bez niego, praktycznie żadna nowo-powstająca firma nie ma szans na wtargnięcie na rynek, a te, które istnieją i lekceważą nowe zasady marketingowe nie będą za chwilę miały racji bytu, dlatego uważamy, że studia zarządzania i marketingu otwierają świetlaną ścieżkę zawodową ich absolwentom. Tylko oczywiście nie zapominajcie, że to pomysł na siebie decyduje, czy ów ścieżkę będzie Wam dane poznać!
WARTO TO WIEDZIEĆ
Studia z grupy kierunków zarządzanie i marketing możecie realizować, tak jak już wspominaliśmy, na 28 różnych uczelniach w Warszawie - publicznych i niepublicznych. Najbardziej znaną i cenioną za tego rodzaju studia uczelnią jest Szkoła Główna Handlowa specjalizująca się w kierunkowym kształceniu kadry menedżerskiej. To uczelnia państwowa, na której możecie podjąć studia:
-
Zarządzanie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Analiza danych - big data - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Global Business, Finance and Governance (BA) - studia I stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, w języku angielskim
-
International Economics (BA) - studia I stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, w języku angielskim
-
Management (BA) - studia I stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, w języku angielskim
-
Quantative Methods in Economics and Information Systems (BA) - studia I stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, w języku angielskim
-
CEMBA - to program kształcenia realizowany w języku angielskim we współpracy z The Universite du Quebec a Montreal (UQAM)
-
MBA to studia dla osób aktywnych zawodowo, które już ukończyły studia wyższe i mają kilkuletnie doświadczenie, to program specjalizacyjny, prowadzony w języku polskim, będący najwyżej notowanym programem w rankingach Executive MBA
-
Advanced Analytics - studia II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, w języku angielskim
-
Finance and Accounting with ACCA Qualification (MA) - studia II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, w języku angielskim
-
Global Business, Finance and Governance (MA) - studia II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, w języku angielskim
-
International Business - studia II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne, w języku angielskim
-
kierunek menedżerski - studia II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
dowiedz się więcej
Na Uniwersytecie Warszawskim, największej publicznej uczelni w Warszawie, możecie podjąć studia zarządzania i marketingu w formie kierunków:
-
Zarządzanie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Międzykierunkowe Studia Ekonomiczno-Menedżerskie - stacjonarne, I stopnia
-
International Business Program - studia II stopnia, stacjonarne
-
Environmental Managment - studia II stopnia, stacjonarne
dowiedz się więcej
Kolejną uczelnią państwową, oferującą studia zarządzania i marketingu w Warszawie, jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, możecie tu studiować kierunki takie jak:
-
zarządzanie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
zarządzanie i inżynieria produkcji - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
dowiedz się więcej
Akademia Sztuki Wojennej (dawna Akademia Obrony Narodowej) również prowadzi tego typu studia na Wydziale zarządzania i dowodzenia, na którym to możecie podjąć kształcenie w Katedrze Zarządzania Organizacjami Publicznymi, Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz w Katedrze Systemów Zarządzania i Dowodzenia. Także na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie możecie wybrać się na studia zarządzania (I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne).
dowiedz się więcej
-
Zarządzanie. Specjalności: Marketing, Zarządzanie organizacjami, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie finansami i rachunkowość, Zarządzanie sprzedażą na rynku budowlanym.
dowiedz się więcej
COLLEGIUM CIVITAS STUDIA ZARZĄDZANIE
Poza uczelniami państwowymi, liczne szkoły niepubliczne prowadzą studia zarządzania i marketingu, część z nich specjalizuje się w przygotowaniu przyszłych maketingowców i twórców reklam, część ukierunkowuje się w stronę kształcenia kadry zarządzającej. I tak na przykład Collegium Civitas, znana szkoła z ciekawej, znanej i praktykującej kadry profesorskiej, zaprasza na studia:
-
Marketing, reklama i nowe media - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie zasobami ludzkimi - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie informacją i komunikacją - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Biznes i marketing międzynarodowy - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Komunikacja zintegrowana - reklama, Public Relations, branding - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Marketing terytorialny - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Socjologia biznesu i zarządzania - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
UCZELNIA ŁAZARSKIEGO STUDIA ZARZĄDZANIE
Uczelnia Łazarskiego oferuje:
-
Zarządzanie - studia I stopnia, stacjonrne i w trybie e-learning
-
Zarządzanie ochroną zdrowia - studia II stopnia
-
Zarządzanie projektami - studia II stopnia, stacjonarne i w trybie e-learning
-
Kapitał ludzki w organizacji - studia II stopnia, stacjonarne i w trybie e-learning
-
Ekonomia menedżerska - studia II stopnia, stacjonarne i w trybie e-learning
WYŻSZA SZKOŁA MENEDŻERSKA STUDIA ZARZĄDZANIE
Dedykowana studiom zarządzania i marketingu uczelnią jest Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, kształcąca przyszłych liderów przedsiębiorczości, oferuje ona studia zarządzania w specjalnościach:
-
eMarketing i Social Media - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Marketing - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Przedsiębiorczość międzynarodowa - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie administracją publiczną w Unii Europejskiej - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie działalnością innowacyjną - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie funduszami europejskimi - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie przedsiębiorstwem w zintegrowanej Europie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie w bankowości i finansach - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie zasobami ludzkimi - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie państwem - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Menedżer biznesu - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Organizacja i zarządzanie w turystyce - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Rachunkowości i controlling - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie instytucjami i organizacjami lotniczymi - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Dyplomacja europejska - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Integracja i bezpieczeństwo europejskie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Komunikacja społeczna - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Marketing polityczny - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Negocjacje w dyplomacji - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Przywództwo w biznesie - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Rachunkowość i audyt - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Systemy informacyjne zarządzania - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie komunikacją wizualną - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie projektami - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie transportem lotniczym - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA STUDIA ZARZĄDZANIE
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie również podjęła trud kształcenia przyszłej kadry zarządzającej i oferuje takie kierunki jak:
-
Organizacja eventów, koncertów i imprez sportowych - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie ochroną zdrowia i danymi medycznymi - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Biznes międzynarodowy - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Grafika komputerowa i media społecznościowe
-
Logistyka przedsiębiorstwa - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie przedsiębiorstwem - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie bezpieczeństwem i ryzykiem w biznesie - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
-
Ochrona biosfery i zarządzanie ochroną środowiska - studia I stopnia inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie transportem i logistyka - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie marką przedsiębiorstwa produkcyjnego - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO STUDIA ZARZĄDZANIE
Cenioną uczelnią prywatną, która również kształci przyszłych liderów i posiada w swej ofercie liczne studia współorganizowane z ważnymi uczelniami zagranicznymi, jest Akademia Leona Koźmińskiego, na której to możecie podjąć studia na kierunkach:
-
Zarządzanie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie - socjologia biznesu i mediów - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Psychologia w zarządzaniu - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Bachelor in managment - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Double degree bachelor in managment with professional placement - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Double degree bachelor in managment with kedge business school - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Double degree bachelor in managment with euopean business school - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Master in managment - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Zarządzanie w wirtualnym środowisku - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Administracja - zarządzanie publiczne, e-administracja - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Master in interbational business&managment z University of Bradford - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Master in managment with Grenoble School of Managment - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Double degree master in managment with Lancaster University Managment School - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
-
Master in managment in virtual environments - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
UCZELNIA TECHNICZNO HANDLOWA STUDIA ZARZĄDZANIE
Na Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie realizowane są kierunki takie jak:
-
Zarządzanie w specjalnościach: kryminologia i kryminalistyka w zarządzaniu bezpieczeństwem, administracja rządowa i samorządowa, e-marketing i nowe media, HR manager, prawo w biznesie, transport-spedycja-logistyka (TSL), zarządzanie w IT, doradztwo i consulting, negocjacje i sprzedaż, psychologia w biznesie, zarządzanie i PR w przedsiębiorstwie, administracja rządowa i samorządowa - studia I i II stopnia
-
Bezpieczeństwo wewnętrzne, spec. zarządzanie bezpieczeństwem państwa - studia I i II stopnia
WYŻSZA SZKOŁA PEDAGOGICZNA STUDIA ZARZĄDZANIE
W Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka w Warszawie możecie również realizować ciekawy kierunek - zarządzanie projektami społecznymi, to bardzo przydatny kierunek prowadzony przy kierunkach polityka społeczna i praca socjalna. Polecamy wszystkim miłośnikom działań społecznych, kulturalnych, animatorów zajęć dla dorosłych i dla dzieci.
Poza wymienionymi uczelniami warto również przyjrzeć się ofertom uczelni takich jak Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Europejska Wyższa Szkoła Informatyczno-Ekonomiczna, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego, Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa, Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka, Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia, na której to realizowany jest ciekawy kierunek łączący psychologię komunikowania z zarządzaniem.