Finanse i rachunkowość w zarządzaniu - Rzeszów

Finanse i rachunkowość w zarządzaniu - Rzeszów

Finanse i rachunkowość w zarządzaniu - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

finanse i rachunkowość w zarządzaniu

Odkryj finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Finanse i rachunkowość w zarządzaniu studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na specjalności finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Rzeszowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość w zarządzaniu - Rzeszów

Uczelnie, gdzie finanse i rachunkowość w zarządzaniu jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Jakie wymagania podczas rekrutacji na specjalność finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Rzeszowie?

Nie jest zaskoczeniem, że wszystkie uczelnie w Rzeszowie ustalają własne procedury, którym należy sprostać, aby zyskać możliwość rozpoczęcia kształcenia na wybranym wcześniej kierunku.

Aby upewnić się, czy podane kryteria rekrutacyjne są aktualne, należy odwiedzić stronę internetową wybranej placówki edukacyjnej. W ten sposób unikniesz niepotrzebnej niepewności związanej z rekrutacją.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Rzeszowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA SPECJALNOŚCI FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ W ZRAZĄDZANIU?

Jak powszechnie wiadomo, działalność wszystkich firm, korporacji i przedsiębiorstw dowolnego szczebla jest ściśle związana z tematem finansów. Poprawne gospodarowania zasobami materialnymi, właściwa inwestycja i oszczędność potrafią okazać się zbawienne w perspektywie dalszego prosperowania danej działalności. Studia w Rzeszowie na specjalności finanse i rachunkowość w zarządzaniu umożliwią ci zyskanie wszechstronnych kompetencji, związanych z mechanizmami finansowymi, związanymi z każdą działalnością, dzięki czemu staniesz się atrakcyjnym pracownikiem współczesnego rynku pracy.

Zdawać by się mogło, że zamiłowanie do pieniądza i podstawowe zainteresowanie ogólnie pojętą ekonomią wystarczy, żeby zyskać szansę na odniesienie sukcesu podczas studiów na specjalnośći finanse i rachunkowość. Jednak nic bardziej mylnego. Opisywana specjalność studiów jest na tyle złożony i wymagający, a zarazem dający wiele satysfakcji, że jego zgłębianie wymaga od przyszłych kandydatów pewnych predyspozycji. Zatem jakimi cechami powinieneś się wyróżniać, aby mieć szansę na odniesienie sukcesu podczas edukacji na finansach i rachunkowości w zarządzaniu?

Umiejętność sprawnego rozwiązywania skomplikowanych problemów logicznych, wysoko rozwinięte kompetencje matematyczne, zainteresowanie współczesnym rynkiem gospodarczym i ekonomią, a także dobrze ugruntowane kompetencje interpersonalne, pozwalające na efektywne zajmowanie pozycji lidera to cechy charakteryzujące idealnego kandydata na opisywaną specjalność studiów. Jeśli uważasz, że finanse i rachunkowość w zarządzaniu są dla ciebie, nie wahaj się dłużej i aplikuj!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na specjalności finanse i rachunkowość w zarządzaniu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na specjalności finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Takie specjalności studiów w Rzeszowie, jak na przykład finanse i rachunkowość w zarządzaniu, zaliczają się do kanonu nauk ekonomicznych, a te z kolei bazują na owocach pracy najwybitniejszych matematyków. Obejmowanie pozycji lidera i wywiązywanie się z obowiązków czekających kadrę kierowniczą wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego jako student tej przyszłościowej specjalności będziesz miał okazję nauczyć się, w jaki sposób:

 • sporządzać sprawozdania finansowe
 • przeprowadzać analizy finansowe
 • obliczać ryzyko inwestycyjne
 • wyceniać i zarządzać wartością przedsiębiorstwa

Ile trwają studia na specjalności finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Rzeszowie

Studia na specjalność finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA SPECJALNOŚCI FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ W ZARZĄDZANIU?

Uzyskanie szerokich kompetencji, które jest gwarantowane przez studia ekonomiczne na specjalności finanse i rachunkowość w zarządzaniu, pozwoli wszystkim absolwentom na odnalezienie własnego miejsca na dzisiejszym, wymagającym rynku pracy. Dlatego jako absolwent tej specjalności, będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w:

 • międzynarodowych przedsiębiorstwach i korporacjach, związanych z rynkiem finansowym
 • w komórkach finansowo – księgowych różnorakich firm

 

A także zyskasz szansę na założenie własnej działalności gospodarczej, dzięki której zrealizujesz wszystkie cele bez konieczności dostosowywania się do szefostwa.

Gdzie studiować na specjalności finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na specjalność Finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Rzeszowie

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ W ZARZĄDZANIU - ważne informacje

studia ekonomiczne w Rzeszowie

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki ekonomiczne w Rzeszowie

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)