Filologia germańska - Szczecin

Filologia germańska - Szczecin

Filologia germańska - Szczecin

Studia w Szczecinie 

na kierunku filologia germańska

Odkryj kierunek filologia germańska w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia germańska studia Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Filologia germańska w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia germańska - Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek filologia germańska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Filologia germańska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia germańska w Szczecinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku filologia germańska najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • dowolny przedmiot
 • język niemiecki
 • język polski

 

W celu rozpoczęcia dowolnego kształcenia na kierunkach w Szczecinie, należy wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym, którego celem jest wyłonienie grona najlepszych kandydatów.

Matematyka, język polski, język obcy nowożytny, historia, wiedza o społeczeństwie to przedmioty brane pod uwagę podczas rekrutacji na filologię germańską. Pamiętaj o sprawdzeniu bieżących ustaleń, które znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia germańska w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA GERMAŃSKA SZCZECIN STUDIA I STOPNIA

FILOLOGIA GERMAŃSKA SZCZECIN STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA GERMAŃSKA SZCZECIN STUDIA STACJONARNE

FILOLOGIA GERMAŃSKA SZCZECIN STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia germańska w Szczecinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

 

Mowa naszych zachodnich sąsiadów jest najpopularniejszym, zaraz obok angielskiego, językiem wykładanym w szkołach, uczelniach wyższych oraz szkołach językowych. Biegłe władanie językiem niemieckim jest również cenione przez wielu pracodawców, którzy dążą do zatrudnienia pracowników zdolnych do skutecznego porozumienia z klientem narodowości niemieckiej. Wielu urodzonych humanistów, aspirujących do miana współczesnego poligloty, zastanawia się nad najwłaściwszą ścieżką kształcenia, która będzie adekwatna do ich predyspozycji i zainteresowań. Wielu decyduje się na studia filologiczne, na przykład w Szczecinie.

Wszystkie humanistyczne, społeczne i filologiczne kierunki studiów w Szczecinie każdego roku zrzeszają ogromną liczbę osób zainteresowanych pogłębianiem kompetencji, które będą mogły zostać wykorzystane podczas przyszłej, opłacalnej pracy zawodowej. Nauczyciele doceniali cię za twoje zaangażowanie w naukę języków oraz talent w tej dziedzinie? Interesuje cię nie tylko pogłębianie umiejętności językowych, ale również poznanie kultury, literatury oraz gospodarki Niemiec? Kierunki filologiczne wydają ci się najodpowiedniejsze, biorąc pod uwagę posiadane przez ciebie predyspozycje? Szczecin to miasto, które nieustannie cię zachwyca, dlatego chciałbyś edukować się właśnie tam? W takim razie nie wahaj się dłużej i aplikuj na filologię germańska na Uniwersytecie Szczecińskim!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia germańska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia germańska w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Szczegółowa siatka studiów, z jaką można się spotkać podejmując dowolne studia w Szczecinie, zależy od odgórnych ustaleń danej uczelni, dlatego może ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu. Pewne przedmioty podstawowe, stanowiące trzon kształtowania bardziej specjalistycznych kompetencji kierunkowych, powinny pozostać niezmienne. Zatem jako student filologii germańskiej będziesz miał okazję zyskać umiejętność używania języka niemieckiego zarówno w mowie, jak i w piśmie, dowiesz się wiele o:

 • fonetyce
 • fonologii
 • gramatyce

 

A dzięki systematycznemu poznawaniu nowych słów i zwrotów, staniesz się cenionym rozmówcą nie tylko podczas realizowania obowiązków zawodowych, ale również na gruncie prywatnym. Co więcej, każdy student filologii germańskiej zdobywa wiedzę o kulturze Niemiec, dorobku literackim tego kraju oraz dowiaduje się nieco o najważniejszych wydarzeniach historycznych.

Ile trwają studia na kierunku filologia germańska w Szczecinie?

Studia na kierunku Filologia germańska w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku filologia germańska w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia germańska w Szczecinie

 • Uniwersytet Szczeciński

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

Decydując się na zgłoszenie swojej aplikacji na dowolne uczelnie w Szczecinie, gwarantujesz sobie uzyskanie takich kompetencji, które sprostają wymogom narzucanym przez współczesnych pracodawców różnych przedsiębiorstw, korporacji, czy jednostek administracyjnych i oświatowych. Gdzie będziesz mógł szukać zatrudnienia po ukończeniu filologii germańskiej w Szczecinie? Jest to kwestia uzależniona od twoich zainteresowań i obranej w trakcie studiów specjalności. Jako absolwent możesz pracować w:

 • szkołach
 • uczelniach wyższych
 • świetlicach środowiskowych
 • biurach tłumaczeniowych
 • niektórych jednostkach administracyjnych
 • firmach nastawionych na kontakt z klientem zagranicznym
 • jako freelancer związany z tłumaczeniami dla firm i klientów indywidualnych

Kierunki filologiczne w Szczecinie

Rozwiń

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)