Geograficzne kierunki studiów w Szczecinie powstały w celu uposażenia przyszłych absolwentów we wszechstronną wiedzę i umiejętności, które będą niezbędne nie tylko w przyszłym życiu zawodowym, ale również zapewnią lepszą orientację w otaczającym świecie, co okaże się szczególnie cenne dla podróżników, osób zainteresowanych klimatem, czy procesami geologicznymi. Studia na kierunku geografia stają się przedmiotem wyboru wielu pasjonatów ochrony środowiska, chętnych do zgłębienia przyczyn kryzysów klimatycznych świata, czy też chętnych do założenia własnej działalności agroturystycznej.
Ze względu na dość szeroki charakter geografii, studia niewątpliwie okażą się ciekawe dla wielu świeżo upieczonych maturzystów, jednak chcąc uzyskać większą świadomość i pewność, czy wybór tego kształcenia będzie najlepszym z możliwych, odpowiedz sobie na kilka poniższych pytań:
-
Jesteś zainteresowany procesami glebotwórczymi, geologicznymi, a także gospodarczymi, które dotyczą poszczególnych państw świata?
-
Procesy mające wpływ na klimat są dla ciebie ciekawe?
-
W szkole zawsze lubiłeś geografię, dlatego chciałbyś związać z nią swoją przyszłość?
Jeżeli tak, to wybierz geograficzne studia w Szczecinie, a na pewno nie pożałujesz!
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku geografia możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia na kierunku geografia w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Uzyskanie jakiej wiedzy i umiejętności zapewnią ci uczelnie w Szczecinie? Wszystko będzie zależało od kierunku, na jaki się ostatecznie zdecydujesz. Wybierając geografię, wybierasz sukcesywne pogłębianie świadomości na temat:
-
gospodarki światowej
-
ukształtowania polityczno-ekonomiczne państw
-
rozkład krain geograficznych na mapie świata
Studenci geografii ponadto zyskują cenną wiedzę na temat zależności klimatycznych, jakie mają miejsce na świecie, dowiadują się nieco o procesach geologicznych, klimatotwórczych, związanych z ekologią i ochroną środowiska, czy organizacją turystyczną. Dla pełnego zrozumienia wszystkich procesów geograficznych będziesz potrzebował zapoznania się z podstawami takich nauk, jak biologia oraz fizyka, które również poznasz w czasie kształcenia kierunkowego.