Kwestia stosowania nowoczesnych technologii teleinformatycznych i elektrotechnicznych do szybkiego przetwarzania informacji, wykorzystywania metod programowania we współczesnych przedsiębiorstwach, a ponadto tematyka ogólnie rozumianego przemysłu elektronicznego znajduje się w spektrum najbliższego zainteresowania wielu specjalistów i pasjonatów dziedzin informatycznych, inżynierskich i technicznych. Studia w Szczecinie na kierunku informatyka i ekonometria są innowacyjną i interdyscyplinarną propozycją, która powstała w celu uposażenia przyszłych specjalistów w szeroki zakres kompetencji tematycznych.
Żaden kandydat na takie kierunki studiów w Szczecinie, które proponują interdyscyplinarny program kształcenia, oparty na dziedzinach ścisłych i technicznych, nie może mieć problemów z nauką matematyki, informatyki oraz fizyki. W przeciwnym wypadku nauka okaże się nieefektywną męką, która nie będzie zapewniała kompleksowego rozwoju osobistego i zawodowego. Zatem jak wygląda sylwetka idealnego kandydata na informatykę i ekonometrii w Szczecinie?
Cechami nadrzędnymi będą bez wątpienia: wszechstronne zdolności matematyczne, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów logicznych, zainteresowanie najnowszymi nowinkami technologicznymi, pasja do dziedzin informatycznych, a także ambicje i zaangażowanie w zgłębianie treści programowych, związanych z naukami informatycznymi. Posiadając taki zestaw cech zyskujesz gwarancję, że podjęcie informatyki i ekonometrii będzie strzałem w dziesiątkę!
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku informatyka i ekonometria możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku informatyka i ekonometria w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Nikogo nie powinien dziwić fakt, że program kształcenia, jaki proponują poszczególne uczelnie w Szczecinie odnośnie kierunków informatycznych, zawiera wiele interdyscyplinarnych treści, których większość oscyluje wokół przedmiotów ścisłych i technicznych. Jako przyszły student informatyki i ekonometrii, powinieneś przygotować się na naukę takich przedmiotów, jak na przykład:
-
analiza i projektowanie witryn internetowych
-
rachunek prawdopodobieństwa
-
wstęp do programowania
-
projektowanie baz danych
Dzięki siatce kształcenia dowiesz się w jaki sposób tworzyć programy i aplikacje, projektować strony internetowe, tworzyć graficzne zaplecze swoich projektów, a także używać specjalistycznych programów ekonometrycznych. Informatykę i ekonometrię możesz rozpocząć między innymi na Uniwersytecie Szczecińskim.