Filologia studia I stopnia - Łódź

Filologia studia I stopnia - Łódź

Filologia studia I stopnia - Łódź

Studia I stopnia w Łodzi

filologia 

Odkryj filologię w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia studia I stopnia (licencjackie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Filologia w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie Łódzkim oraz niepublicznej szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym) lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia studia I stopnia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek filologia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Jednostka prowadząca

Filologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

Uczelnie, gdzie filologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia angielska

Pokaż więcej

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek filologia w Łodzi?

Aby dostać się na studia filologiczne będziesz musiał zdać egzamin maturalny z wybranego języka obcego, języka polskiego, matematyki oraz z przedmiotów dodatkowych. Dokładne wymagania rekrutacyjne, znajdziesz na oficjalnych stronach uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia w Łodzi

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA?

 

W dobie globalizacji, otwierania się na inne kultury oraz otwartych granic, znajomość języków obcych stała się nijako obowiązkiem każdej osoby chcącej odnaleźć się na współczesnym rynku pracy. Pracodawcy coraz częściej wymagają od kandydatów posługiwania się językiem angielskim, który stanowi uniwersalny kod komunikacyjny w międzynarodowym biznesie. Jednak znajomość innych języków jest tylko dodatkowym atutem. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, nikogo nie powinien dziwić fakt, że studia filologiczne wzbudzają duże zainteresowanie studentów w całej Polsce. Jeżeli ty także chciałbyś rozwinąć swoje zdolności lingwistyczne, to kierunek filologia w Łodzi powinien być twoim wyborem.

Idealnymi kandydatami na studia filologiczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z obszaru nauk humanistycznych, kulturoznawczych i językoznawczych. Jeśli zależy Ci także na poznaniu różnorodnych kultur oraz tradycji, kultury i obyczajów innych państw, to koniecznie weź udział w rekrutacji.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku filologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
 • online

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Łodzi mają w swoich ofertach wiele różnorodnych studiów filologicznych. Jako student będziesz mógł wybrać spośród takich kierunków, jak filologia:

 • polska
 • angielska
 • germańska
 • rosyjska
 • hiszpańska
 • słowiańska
 • romańska
 • włoska

 

Dokładna lista łódzkich uczelni, na których znajdziesz te kierunku, dostępna jest w dziale poniżej.

Program nauczania będzie się różnić w zależności od wybranego kierunku studiów, jednak pewne kwestie będą do siebie zbliżone. Tematyka zajęć, dużej mierze będzie oscylować wokół zagadnień językoznawczych, literaturoznawczych i kulturowych. Studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu gramatyki i historii danego języka, a także zapoznać się z najwybitniejszymi dziełami kultury i literatury konkretnego obszaru językowego. W siatce zajęć na filologiach obcych, znajdą się warsztaty z praktycznej nauki języka, dzięki którym rozwiniesz swoje zdolności lingwistyczne i umiejętność swobodnej komunikacji. Oprócz przedmiotów z bloku podstawowego, w planie znajdą się także obieralne bloki specjalizacyjne. Ich aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Filologia w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia filologiczne w Łodzi można realizować na pierwszym i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcją, na naukę będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł licencjata.

Gdzie studiować na kierunku Filologia (studia I stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia (studia I stopnia) w Łodzi

 • Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Humanistyczna w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA?

Kierunki studiów w Łodzi kształcą specjalistów z zakresu wybranych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami studiów filologicznych, którzy dzięki uzyskanej wiedzy i kompetencjom, mogą liczyć na wiele interesujących ofert zawodowych.

Po zakończeniu nauki znajdziesz zatrudnienie we wszystkich firmach, instytucjach i korporacjach, w których wymagana jest znajomość wybranego języka obcego. Bez problemu podejmiesz pracę w instytucjach kultury i wydawnictwach. Uzyskanie odpowiedniego przygotowania pedagogicznego, umożliwi Ci rozpoczęcie kariery w oświacie, jako nauczyciel języka polskiego lub obcego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z zawodem tłumacza, między innymi w:

 • biurach tłumaczeniowych
 • wydawnictwach
 • prowadząc własną działalność gospodarczą

 

Absolwenci często decydują się na karierę w branży turystycznej, szczególnie na stanowisku pilota wycieczek lub kierownika biura podroży. Co więcej, znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery.

Kierunki filologiczne w Łodzi

Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA

Komentarze (0)