Elektroradiologia studia II stopnia Łódź

Elektroradiologia studia II stopnia Łódź

Studia na kierunku elektroradiologia w Łodzi możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Elektroradiologia stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne

20.09.2024

Elektroradiologia studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2024 | woj. łódzkie

Elektroradiologia w Łodzi to 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej). 

Elektroradiologia studia II stopnia Łódź
Studia na kierunku elektroradiologia w Łodzi
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Opis kierunku

Studenci w trakcie studiów otrzymują rozległą i interdyscyplinarną wiedzę między innymi z zakresu: anatomii, fizjologii, obrazowania medycznego i radioterapii. W programie nauczania znajdują się także przedmioty specjalnistyczne, które mają przygotować przyszłych absolwentów do pracy z aparaturą wykorzystującą promienowanie jonizujące.

Abolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w szpitalach, klinikach, a także jednostkach analitycznych. Dzięki wiedzy zdobytej w trakcie studiów, mogą ubiegać się o pracę elektroradiologa czy inspektora ochrony radiologicznej.

 

Uczelnie

W Łodzi elektroradiologię (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku elektroradiologia w Łodzi

Wszyscy kandydaci będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologia oraz przejść obowiązkową rozmowę kwalifikacyjną. Ponadto, musisz pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów, których listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Obecnie, w dobie zwiększonej zachorowalności na rożnego typu nowotwory, rola diagnostyki i terapii radiologicznej są nieocenione, a dziedziny te często mają decydujący wpływ na to, jak potoczy się leczenie pacjentów. Powyższe metody należą do obowiązków elektroradiologa, który w swojej pracy wykorzystuje zasady promieniowania jonizującego, pomocne w takich dyscyplinach jak: radiologia, radioterapia czy medycyny nuklearna. Uprawnienia do wykonywania tego zawodu można zdobyć poprzez ukończenie studiów na kierunku elektroradiologia w Łodzi.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne, powinni interesować się naukami ścisłymi, chemicznymi, biologicznymi oraz naukami o zdrowiu. W przypadku tego kierunku niezwykle istotna jest także wiedza techniczna i znajomość nowoczesnych technologi. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to kierunek elektroradiologia w Łodzi będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku elektroradiologia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Polsce coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swojej oferty, studia medyczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Obecnie kierunek elektroradiologia, możesz realizować także na łódzkich uczelniach, których aktualną listę znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku elektroradiologia jest dopasowany do realiów współczesnego świata i obecnego rynku pracy. Dzięki czemu studenci mają okazję rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną, jak i cenione przez pracodawców, umiejętności techniczne. W trakcie studiów:

  • zdobędziesz specjalistyczną wiedzę medyczną
  • nauczysz się metod postępowania z pacjentem w czasie cyklu diagnostycznego i terapeutycznego

Jako student, będziesz miał możliwość poznania nowoczesnych technologii informatycznych, stosowanych na co dzień w branży medycznej, szczególnie w celach badawczych. Co więcej, wszyscy studenci rozwiną swoje zdolności i językowe, co zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę.

 

Gdzie studiować na kierunku elektroradiologia w Łodzi

Kierunek elektroradiologia (studia II stopnia) - uczelnie w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Uczelnie w Łodzi - kierunek elektroradiologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Medyczny w Łodzi stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Elektroradiologia w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek elektroradiologia w Łodzi można realizować na pierwszym i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł magistra elektroradiologii.

Elektroradiologia w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTRORADIOLOGIA?

Studia w Łodzi, dzięki nowoczesnym i dopasowanym do obecnych realiów programom nauczania, kształcą specjalistów doskonale odnajdujących się na współczesnym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku elektroradiologia będziesz miał wiele ciekawych możliwości rozwoju zawodowego.

Jako absolwent bez problemu znajdziesz zatrudnienie w:

  • gabinetach diagnostyki obrazowej 
  • zakładach radioterapii
  • zakładach medycyny nuklearnej

 

Idealnie odnajdziesz się zarówno jako pracownik prywatnych gabinetów lekarskich, jak i specjalistycznych szpitali. Uzyskaną wiedzę i umiejętności techniczne z powodzeniem wykorzystasz w firmach produkujących i dystrybuujących sprzęt i aparaturę medyczną. Równie ciekawą opcją może być zawodowe wykonywanie rezonansów magnetycznych, EKG, EEG oraz EMG. Abiturienci często decydują się na pracę w firmach medycznych, na stanowisku przedstawiciela medycznego czy korporacjach farmaceutycznych.

komentarze (0)