Germanistyka - Bydgoszcz

Germanistyka - Bydgoszcz

Germanistyka - Bydgoszcz

Studia w Bydgoszczy

germanistyka

Odkryj kierunek germanistyka w Bydgoszczy i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Germanistyka studia Bydgoszcz 2021 | woj. pomorskie

Studia na kierunku Germanistyka w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Germanistyka - Bydgoszcz

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek germanistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Jednostka prowadząca

Germanistyka +

Studia I stopnia stopień: (I), czas trwania: 3 lata,
tryb: stacjonarne

Studia II stopnia stopień: (II), czas trwania: 2 lata,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek germanistyka w Bydgoszczy?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku germanistyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język niemiecki

 

Kandydaci na studia filologiczne w Bydgoszczy takie jak germanistyka muszą spełnić określone wymagania kwalifikacyjne. Warunkiem koniecznym jest zdawanie języka niemieckiego najlepiej na poziomie rozszerzonym. Pod uwagę brane są szczególnie wyniki z części pisemnej egzaminu, ale komisja kwalifikacyjna może zdecydować o rozmowie rekrutacyjnej, która zweryfikuje poziom językowy kandydatów.

Maturzyści muszą zdać obowiązkowe przedmioty maturalne, takie jak język polski, matematyka, język obcy nowożytny. Mogą pokusić się także o dodatkowe punkty z egzaminów z przedmiotów takich jak język polski lub historia (poziom podstawowy bądź rozszerzony).

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Germanistyka w Bydgoszczy - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GERMANISTYKA BYDGOSZCZ STUDIA I STOPNIA

GERMANISTYKA BYDGOSZCZ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GERMANISTYKA BYDGOSZCZ STUDIA STACJONARNE

GERMANISTYKA BYDGOSZCZ STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GERMANISTYKA?

 

Studia filologiczne to doskonała okazja do poszerzania horyzontów dosłownie i w przenośni. Germanistyka zbliży Cię do krajów niemieckich, pozwoli zapoznać się z ich językiem, kulturą i historią, ale także umożliwi Ci wymianę studencką i wzięcie udziału w programie Erasmus, co zdecydowanie pozwoli Ci podszkolić umiejętności językowe.

Germanistyka pozwala wykształcić kompetencje komunikacyjno-społeczne, rozwinąć umiejętności analityczne i interpretacyjne. Są to studia idealne dla umysłów humanistycznych, które marzą o zajmowaniu się językoznawstwem bądź literaturoznawstwem, a także chcą zgłębiać informacje o kulturze i religii danego kraju. Nie bez powodu mówi się, że języki obce pozwalają nam zyskać drugą osobowość i rozszerzyć myślenie. Jeśli nie chcesz żyć schematem, masz duszę podróżnika i odznacza Cię ciekawość świata, kierunek germanistyka w Bydgoszczy jest właśnie dla Ciebie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku germanistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku germanistyka w Bydgoszczy realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Bydgoszczy umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Filologia germańska cieszy się dużą popularnością. Niektórzy decydują się na zgłębianie języka niemieckiego przez wiele możliwości pracy. Inni zachwycają się kulturą i literaturą lub chcą zgłębiać historię krajów niemieckich. Uczelnie w Bydgoszczy starają się wypełnić ten pociąg do wiedzy. Miejsca, w których możesz realizować studia filologiczne, znajdziesz w dziale poniżej.

Oprócz języka niemieckiego studenci będą mogli kształcić się w zakresie drugiego języka obcego nowożytnego. W siatce zajęć znajdują się takie przedmioty jak:

 • fonetyka i fonologia
 • morfologia i składnia
 • lingwistyka mediów
 • kultura Niemiec, Austrii i Szwajcarii
 • literatura niemieckojęzyczna

 

Program kształcenia składa się z przedmiotów kierunkowych i specjalistycznych, obracających się w obrębie języka w komunikacji specjalistycznej bądź tłumaczeń tekstów.

Ile trwają studia na kierunku germanistyka w Bydgoszczy?

Studia na kierunku Germanistyka w Bydgoszczy, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GERMANISTYKA?

Studia w Bydgoszczy na kierunku germanistyka umożliwiają poznanie języka niemieckiego na poziomie zaawansowanym, a także gwarantują zdobycie wiedzy kulturowej i historycznej, która ułatwia komunikację w sferze zawodowej i prywatnej, głównie dlatego, że absolwenci potrafią zagłębić się w języku i niemal przesiąknąć niemiecką tradycją i sztuką.

Rynek pracy poszukuje poliglotów, którzy ze swobodą będą posługiwali się nie tylko językiem niemieckim, ale także innymi językami obcymi. Absolwenci zatrudniani są w:

 • sektorze nowoczesnych usług biznesowych (np. PR, marketing)
 • renomowanych firmach z branży IT oraz świadczących usługi tłumaczeniowe i marketingowe
 • także w firmach konsultingowych
 • turystyce i handlu
 • instytucjach kulturalnych i medialnych
 • organizacjach międzynarodowych 
 • dyplomacji

Gdzie studiować na kierunku germanistyka w Bydgoszczy?

Uczelnie na których można studiować kierunek germanistyka w Bydgoszczy

 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek germanistyka w Bydgoszczy?

 

STUDIA W BYDGOSZCZY - ważne informacje

kierunki studiów w Bydgoszczy

studia w Bydgoszczy

 

GERMANISTYKA - ważne informacje

germanistyka studia

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Bydgoszczy


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)