Filologia studia I stopnia - Kraków

Filologia studia I stopnia - Kraków

Filologia studia I stopnia - Kraków

Studia I stopnia w Krakowie

filologia

Odkryj filologię w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia studia I stopnia (licencjackie) Kraków | woj. małopolskie

Każdy młody człowiek zapewne nie raz zastanawiał się, co trzeba zrobić, by być zauważonym na aktualnym rynku pracy. Odpowiedzi może być mnóstwo, jedna z nich jest jednak wyjątkowo trafiona. Współcześnie bowiem trzeba doskonale władać co najmniej jednym językiem obcym. Warto więc odpowiednio wcześnie zadbać o swoje zdolności lingwistyczne lub… skończyć studia, które gwarantują coś więcej niż tylko wysoko rozwinięte kompetencje językowe!

Dlatego też studia filologiczne mają tak mocną pozycję wśród propozycji, które każdego roku przygotowane są przez ośrodki akademickie w Polsce. Reprezentują one pewien typ kierunków, do których zaliczyć można przykładowo: italianistykę, romanistykę, germanistykę, czy nawet naszą rodzimą filologię polską. Jeśli od zawsze z łatwością uczyłeś się języków obcych, a do tego ciekawi cię kultura, sztuka i literatura wybranych kręgów kulturowych, to studia na kierunku filologia mogą spełnić twoje wszystkie oczekiwania.

czytaj dalej wszystko o Filologia studia I stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek filologia polska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia w Krakowie?

Oczekiwania rekrutacyjne mogą różnić się w zależności od tego, jaką filologię wybierzesz. Wśród przedmiotów maturalnych, które pomogą ci się znaleźć na listach osób przyjętych odnajdziesz przykładowo: dowolnie wybrany język obcy nowożytny, język polski, wiedzę o społeczeństwie, historię, historię sztuki, czy nawet filozofię i język łaciński z kulturą antyczną.

Pamiętaj o tym, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia w Krakowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia polska w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA?

 

Program studiów i przedmioty

Jeśli wybierzesz studia filologiczne, będziesz na pewno:

  • uczyć się wykorzystywania języka w praktyce
  • poznawać różnego rodzaju teorie językoznawcze i literaturoznawcze
  • poznawać historię, sztukę oraz kulturę danego kręgu kulturowego

 

Uczelnie w Krakowie robią wszystko, by zapewnić swoim studentom wszechstronne wykształcenie z tych kilku różnorodnych bloków tematycznych. Naczelną ideą małopolskich ośrodków akademickich jest to, by uczynić ze swoich abiturientów naczelnych przedstawicieli myśli humanistycznej we współczesności.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Nauka  na studia filologicznych odbywa się dwustopniowo. Absolwenci szkół średnich swoją przygodę z nauką akademicką rozpoczynają od studiów I stopnia. W trakcie trwania trzyletniej nauki zdobywają oni podstawową wiedzę i kwalifikacje. Ostatni etap nauki na tym stopniu to obrona pracy dyplomowej oraz otrzymanie tytułu licencjata, który pozwoli na otwarcie pierwszych drzwi zawodowego rozwoju. Warto pamiętać jednak, że osoby, które chciałby otrzymać kompletne wykształcenie, nie powinny kończyć swojej edukacji na I stopniu.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA?

Kierunki studiów takie jak filologia dają wiele różnorodnych możliwości zatrudnienia. Abiturienci krakowskich uczelni znajdą bowiem pracę we wszystkich firmach i korporacjach, gdzie potrzebne są doskonale rozwinięte umiejętności lingwistyczne. Warto podkreślić, że dzięki temu kariera wielu osób będzie mogła rozwijać się na arenie międzynarodowej, co także przełoży się na atrakcyjność wynagrodzenia.

Filologowie znajdą zatrudnienie także w sektorze oświaty. Trzeba pamiętać, że tę ścieżkę rozwoju powinny wybierać przede wszystkim te osoby, które czują powołanie do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu nauczyciela. Poza tym uczelnie w Krakowie przygotowują swoich studentów do pracy w:

  • wydawnictwach
  • redakcjach prasowych
  • biurach tłumaczeń
  • agencjach reklamowych

 

Pamiętaj, że twoje zatrudnienie zależeć będzie wyłącznie od twoich indywidualnych ambicji.

Kierunki filologiczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)