Filologia angielska studia II stopnia - Kraków

Filologia angielska studia II stopnia - Kraków

Filologia angielska studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia II stopnia (magisterskie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Filologia angielska w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia angielska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia angielska w Krakowie?

Jeśli chcesz wziąć udział w rekrutacji na studia II stopnia na kierunku filologia angielska, to musisz posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (oznacza to, że musisz mieć na swoim koncie co najmniej tytuł licencjata!).

Podczas kwalifikacji pod uwagę zostanie wzięta twoja średnia ocena ze studiów. Anglistyka posiada także dodatkowe kryterium formalne – musisz zaświadczyć, że twoja znajomość tego języka jest na poziomie co najmniej C1.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Krakowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

 

Studia filologiczne każdego roku cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku akademickim. Szczególnym zainteresowaniem zostaje zaś obdarzona filologia angielska. Wzbudza ona zapewne tak duże zainteresowanie przez fakt, że to dziś właśnie najchętniej posługujemy się językiem na arenie międzynarodowej, a jego doskonała znajomość daje wiele interesujących możliwości zawodowego rozwoju. Studia II stopnia na tym kierunku przeznaczone będą dla osób, które chciałby zadbać o kompletność swojego wykształcenia.

Pamiętaj również o tym, że anglistyka to nie jest kierunek, który przyniesie satysfakcję każdemu studentowi. Jakie predyspozycje powinna spełniać osoba, która wybiera tego typu profile dydaktyczne? Przede wszystkim liczy się łatwość nauki języków obcych. Do tych cech można zaliczyć również szerokie zainteresowania związane z literaturą i sztuką, czy nawet… lekkie pióro! Odnajdujesz się w tej prostej charakterystyce? Być może anglistyka czeka właśnie na ciebie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Krakowie starają się przygotowywać takie programy dydaktyczne, które zapewnią studentom najwyższe standardy nauczania. Warto pamiętać o tym, że studia II stopnia mają charakter komplementarny, a więc uzupełniający. Pasjonaci kultury anglosaskiej muszą więc bazować na wiadomościach, które pozyskali podczas wcześniejszego etapu kształcenia. Na studentów czekają także bardzo ciekawe specjalizacje, które rozwijać będą ich wiedzę z wąskich zakresów. W ofercie specjalizacyjnej można odnaleźć przykładowo:

 • przekładozawstwo
 • językoznawstwo angielskie
 • literaturoznawstwo brytyjskie i amerykańskie

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Filologia angielska w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia II stopnia na kierunku filologia angielska trwają dwa lata, co w praktyce oznacza, że kształcić się będziesz przez cztery semestry. Podczas nauki zdobywać będziesz dodatkowe kwalifikacje, dzięki którym twoje wykształcenie nabierze pełnego, specjalistycznego charakteru. Najważniejsze będą jednak twoje przygotowania do obrony pracy dyplomowej. Jeśli wszystko powiedzie się pomyślnie, otrzymasz prestiżowy tytuł magistra. A to właśnie dzięki niemu będziesz mógł skorzystać z najlepszych ofert zawodowych, które pojawiają się na aktualnym rynku pracy.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Filologia angielska to jeden z tych kierunków, który może zagwarantować wiele różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju. Uczelnie w Krakowie sprawiają, że ich absolwenci mogą podjąć pracę na wielu specjalistycznych stanowiskach, związanych właśnie z biegłym użyciem języka angielskiego. Mogą być to zatem różnego rodzaju:

 • wydawnictwa
 • redakcje prasowe

 

Angliści mogą pracować tam na stanowiskach redaktorów i korektorów. Najbardziej wartościowy może być dla nich także zawód tłumacza.

To, w jakim sektorze zawodowym odnajdują się angliści, zależeć będzie także od ukończonych specjalizacji. Część z osób może czuć bowiem powołanie do wykonywania odpowiedzialnego zawodu nauczyciela. Swoją karierę można wtedy rozwijać w różnorodnych placówkach edukacyjnych – zarówno w sektorze prywatnym, jak i państwowym. Pamiętaj, że studia na kierunku filologia angielska mogą być dobrym pretekstem do tego, byś o swoją karierę zadbał na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska (studia II stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia II stopnia) w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Akademia Ignatianum w Krakowie

 

Co warto sprawdzić idąc na studia II stopnia na kierunku filologia angielska

Przedmioty rekrutacyjne

Dla każdego z kandydatów na studia wyższe szczególnie istotne powinno być dokładne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji. W przypadku aplikacji na studia drugiego stopnia warto wcześniej zadbać o zadowalające oceny na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu kształcenia.

Jeżeli rozważasz studiowanie na jednej z uczelni prywatnych, powinieneś upewnić się w wysokości opłat rekrutacyjnych. Warto również systematycznie odwiedzać stronę uczelni w poszukiwaniu informacji na temat promocji.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Jeżeli chcesz się dostać na studia drugiego stopnia na kierunku filologia angielska, powinieneś stworzyć profil kandydata na stronie internetowej. Najczęściej proces ten jest intuicyjny i dokładnie opisany.

 

Czy te studia są dla ciebie?

Filologia angielska drugiego stopnia to kierunek adresowany do osób posiadających dyplom ukończenia poprzedniego etapu kształcenia wyższego, które marzą o pogłębianiu swoich kompetencji. Idealni kandydaci, którzy będą mieli wysokie szanse na czerpanie pełni satysfakcji z procesu kształcenia, są urodzonymi humanistami, którzy poza zgłębianiem wiedzy lingwistycznej, zdobywają wiedzę o historii, kulturze oraz literaturze krajów anglojęzycznych.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku filologia angielska

Powiedzieć, że język angielski jest najbardziej uniwersalną mową na świecie, to jak nie powiedzieć nic. Osiągając biegłość w porozumiewaniu się tym językiem, możesz bez trudu porozumieć się z niemal każdym mieszkańcem naszego globu.

Podczas gdy jedni decydują się na samodzielne zgłębianie tajników angielskiej gramatyki, fonetyki i fonologii, inni aplikują na studia wyższe, aby pod okiem najlepszych wykładowców szlifować swoje kompetencje.

Jeżeli decydujesz się na drugą z opcji, a pod uwagę bierzesz studia drugiego stopnia w Krakowie, powinieneś pamiętać, że uprzednio należy ukończyć kształcenie pierwszego stopnia, najlepiej na kierunku pokrewnym. Nie zapomnij o dokładnym zapoznaniu się ze stroną internetową wybranej uczelni wyższej celem zgłębienia szczegółowych informacji.

Studia niestacjonarne II stopnia na kierunku filologia angielska

Wybrane uczelnie w Krakowie umożliwiają przyszłym studentom podjęcie studiów filologicznych drugiego stopnia w trybie niestacjonarnym. Tryb ten jest skrojony na miarę potrzeb zapracowanych i ambitnych, którzy chcieliby połączyć różne czasochłonne aktywności z kształceniem na uczelni wyższej.

Jeżeli wybierzesz kształcenie niestacjonarne, najprawdopodobniej będziesz uczył się w weekendy, najczęściej co dwa lub trzy tygodnie, zgodnie z harmonogramem ustalonym indywidualnie przez daną uczelnię.

Warto pamiętać, że niezależnie od tego, czy aplikujesz na uczelnię publiczną, czy też prywatną, będą czekać na ciebie opłaty za czesne, które uiścisz jednorazowo lub rozłożysz na kilka dogodnych rat.

Kierunki filologiczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Krakowie

POZOSTAŁE UCZELNIE W KRAKOWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA

Komentarze (0)