Grafika studia II stopnia - Kraków

Grafika studia II stopnia - Kraków

Grafika studia II stopnia - Kraków

Studia II stopnia w Krakowie

grafika

Odkryj grafikę w Krakowie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Grafika studia II stopnia (magisterskie) Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Grafika w Krakowie to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia II stopnia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek grafika w Krakowie?

Studia II stopnia na kierunku grafika zaadresowane są do osób, które mają już na swoim koncie co najmniej tytuł zawodowy licencjata.

W procedurze rekrutacyjnej zostanie wzięta pod uwagę twoja średnia ocena ze studiów, lecz nie tylko. Czeka cię także rozmowa kwalifikacyjna oraz przegląd dorobku artystycznego. Powodzenia!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Grafika w Krakowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GRAFIKA?

 

Dziś grafika uznawana jest za jeden z najważniejszych komponentów współczesnej sztuki użytkowej i konsumpcyjnej. Już dawno wykroczyła ona poza przestrzeń muzealną i na stałe zagościła w naszych domach. Przypatrz się etykietom na produktach z jedzeniem, nadrukom na koszulkach, ulotkom, biletom, czy plakatom. Nad każdym z tych produktów musiał pracować utalentowany grafik, który dbał nie tylko o stronę estetyczną. Graficy dbają również o czytelność i funkcjonalność przekazu, tak by nie tylko cieszył on oko, lecz spełniał również podstawowe funkcje ergonomiczne i informacyjne.

Studia II stopnia na kierunku grafika zadedykowane są dla osób, które pierwszy etap kształcenia już mają za sobą. Musisz posiadać zatem podstawową wiedzę i kwalifikacje. To one stanowić będą bowiem podstawę twojego dalszego rozwoju intelektualnego. Nie zapominaj również o predyspozycjach, jakie towarzyszyć powinny każdemu wykształconemu absolwentowi tego kierunku. Można do tych szczególnych cech zaliczyć: wrażliwość na piękno, wysoko rozwinięte poczucie estetyki, lecz także kreatywność i pomysłowość.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia jednolite magisterskie

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka w Krakowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku.Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Osoby, które kształcić się będą na studiach II stopnia, muszą mieć świadomość, że czekać je będzie wiele zajęć kontekstowych i uzupełniających, które będą mieć charakter praktyczny. Studenci w dalszym ciągu dbać będą o szlifowanie swojego talentu z obszaru:

 • grafiki
 • rysunku
 • rzeźby 
 • fotografii

 

Studia II stopnia będą także czasem utrwalenia wiedzy z dziedzin ogólnohumanistycznych, jak i tych ściśle związanych z plastyką i sztuką. Studenci pracować będą pod okiem świetnie przygotowanej kadry, która zawsze służyć będzie radami i dodatkowymi inspiracjami artystycznymi.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Grafika w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Większość kierunków w Polsce ma dwustopniowy charakter kształcenia. Zaliczyć można do nich również grafikę. Studia II stopnia stanowić będą twoją kontynuację przygody z tym kierunkiem. Rozwijać będziesz te kompetencje, w których posiadanie wszedłeś podczas pierwszego etapu kształcenia. Wzbogacisz je również o zupełnie nowe kompetencje. Na zakończenie nauki przystąpisz do obrony pracy dyplomowej, która zapewni ci tytuł zawodowy magistra sztuki.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GRAFIKA?

Każdego roku studia w Krakowie na kierunku grafika wybierane są przez wielu pasjonatów sztuki. Duch tego akademickiego miasta tchnie artyzmem i sprzyja wielu intelektualnym inspiracjom. Dodatkowo każdy, kto przyjeżdża tutaj na studia wyższe, wie, że swój talent będzie mógł rozwijać i szlifować na najlepszych uczelniach. Kierunki studiów takie jak grafika przygotują swoich studentów do stawiania czoła wielu wyzwaniom zawodowych w świecie sztuki użytkowej.

Abiturienci grafiki będą przygotowani do podjęcia samodzielnej pracy artystycznej oraz projektowej. To idealna okazja do założenia własnej działalności gospodarczej, która pozwoli na realizację wyłącznie wybranych projektów. Oprócz tego uczelnie w Krakowie przygotowują swoich przyszłych magistrów do pracy we wszelkich:

 • instytucjach wystawienniczych
 • galeriach
 • muzeach
 • ośrodkach kulturalnooświatowych

Gdzie studiować na kierunku grafika (studia II stopnia) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika (studia II stopnia) w Krakowie

 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

 

Kierunki artystyczne w Krakowie

Rozwiń

Popularne kierunki artystyczne niestacjonarne w Krakowie

Komentarze (0)