Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Administracja gospodarcza to propozycja kształcenia, która cieszy się obecnie dużą popularnością wśród studentów. Wyposaża ich ona bowiem w uniwersalne kompetencje, które mogą być wykorzystywane w niemal każdej instytucji gospodarczej i przedsiębiorstwie. Jeśli i ty chciałbyś w przyszłości zająć się szeroko rozumianą działalnością organizatorską, to administracja gospodarcza może przynieść ci całkiem sporo intelektualnej satysfakcji.
Studenci odnajdą w programie kształcenia wiele różnorodnych przedmiotów. Można zaliczyć do nich przykładowo: umowy handlowe i gospodarcze, zamówienia publiczne, czy ochronę konkurencji i konsumenta. Oczywiście największe znaczenie będą mieć umiejętności praktyczne studentów. Muszą się one jednak opierać na stabilnych podstawach teoretycznych, które czerpią z dziedzin takich jak prawo, ekonomia, czy zarządzanie.
Administracja gospodarcza to taka propozycja kształcenia, która może przekuć się w przyszłości w interesujące perspektywy zawodowego rozwoju. Jako jej abiturient będziesz mógł pracować na wielu specjalistycznych stanowiskach związanych przykładowo z rozliczeniami podatków i ceł, czy ewidencji działalności gospodarczej.
Przedmioty znajdujące się w programie administracji gospodarczej pozwalają studentom zrozumieć to, na jakich zasadach funkcjonuje władza publiczna w państwie oraz jaki jest jej wpływ na rozwój gospodarczy kraju.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia znają m.in.: techniki zarządzania jakościowego, przepisy prawa administracyjnego, zastosowanie systemów administracji elektronicznej. Praktyczne zajęcia umożliwiają uczestnikom rozwinąć nie tylko wiedzę w zakresie nauk społeczno-gospodarczych, ale również cenne umiejętności komunikacyjne, językowe i zarządcze.
W programie studiów na administracji gospodarczej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach, które wymagają znajomości m.in.: struktury administracji państwowej czy przepisów prawa, które regulują pracę podmiotów odpowiedzialnych za realizowanie zadań z zakresu administracji publicznej w sferze gospodarki.
Absolwenci administracji gospodarczej są w pełni przygotowani do podjęcia pracy na stanowiskach np.: kierowniczych, urzędniczych, doradczych, politycznych czy dyplomatycznych. Dzięki uniwersalnym umiejętnościom oraz specjalistycznej wiedzy osoby, które ukończyły studia na tej ścieżce kształcenia, doskonale odnajdą się zarówno w publicznym, jak i państwowym sektorze rynku gospodarczego.
Absolwent administracji gospodarczej może szukać zatrudnienia m.in. w:
Administracja gospodarcza to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku administracja.
Uczelnie w Warszawie pozwalają studentom administracji zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk technicznych, ścisłych, społecznych i humanistycznych. Uczesnticy zajęć szkolą się szczególnie w zakresie m.in.: nauk prawniczych, ekonomicznych czy społecznych. Absolwenci administracji bez problemu powinni znaleźć zatrudnienie na stanowiskach, które wymagają umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu prawa administracyjnego – zarówno w prywatnym, jak i publicznym sektorze rynku gospodarczego.
Absolwenci administracji wyróżniają się wiedzą na tematy związane ściśle np. z: finansami publicznymi, technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi, technikami zarządzania jakościowego, analizowaniem i interpretowaniem zjawisk społeczno-gospodarczych czy prowadzeniem działań negocjacyjnych.
Dowiedz się więcej: administracja studia w Warszawie
Zobacz także: