Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Współczesna medycyna rozwija się niezwykle prężnie. Nie należy zapominać, że ma na to jednocześnie wpływ rozwój zupełnie innych nauk. Dziś bowiem możemy zaobserwować niezwykłe sprzężenie medycyny z chociażby dyscyplinami inżynieryjnymi. Jedną z nich jest bez wątpienia biomechanika w projektowaniu i konstrukcji. Ta propozycja kształcenia znalazła się także w ofercie warszawskich ośrodków akademickich.
Zadedykowana jest ona przede wszystkim dla tych studentów, którzy swoją zawodową przyszłość chcieliby związać z naukami inżynieryjnymi i wykorzystywać je w medycynie. Podczas wszystkich semestrów kształcenia zgłębiać oni będą zagadnienia związane z różnorodnymi aspektami projektowania, konstruowania i programowania sprzętów i robotów wykorzystywanych w medycynie. Przykładowe przedmioty, które znajdują się w programie nauczania to: nanotechnologie, implanty i sztuczne narządy, projektowanie wyrobów medycznych.
W programie kształcenia biomechaniki w projektowaniu i konstrukcji można odnaleźć przykładowo przedmioty takie jak: certyfikacja wyrobów biomedycznych, techniki obrazowania medycznego, czy metody numeryczne i doświadczalne. Pogłębione kwalifikacje studentów sprawią, że będą oni mogli liczyć na naprawdę szybki rozwój zawodowy.
Studenci biomechaniki w projektowaniu i konstrukcji zdobywają wiedzę oraz umiejętności w zakresie m.in.: projektowania wyrobów medycznych; rozwiązywania problemów inżynierskich w medycynie; tworzenia efektywnych biosensorów; przetwarzania i analizowania obrazów medycznych. W programie studiów na tej ścieżce kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: nanotechnologii, implantom, biomechanice, językom programowania czy podstawom modelowania w medycynie.
Studia na biomechanice w projektowaniu i konstrukcji poświęcone są również np.: bezpieczeństwu, ekologii i ergonomii stanowiska przemysłowego; podstawom zarządzania przedsiębiorstwem; elektronice i elektrotechnice; dynamice; wytrzymałości materiałów, grafice inżynierskiej; maszynom technologicznym czy eksploatacji i bezpieczeństwu maszyn.
W programie studiów na biomechanice w projektowaniu i konstrukcji znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zastosowania nanotechnologii i biomechaniki; skutecznych rozwiązań problemów inżynierskich w medycynie; technik projektowania wyrobów medycznych.
Absolwenci biomechaniki w projektowaniu i konstrukcji mogą wykorzystać swoje kompetencje np. w branży medycznej czy przemysłowej. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów tej ścieżki kształcenia również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w środowisku technologicznym i produkcyjnym.
Absolwent biomechaniki w projektowaniu i konstrukcji może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Biomechanika w projektowaniu i konstrukcji to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku mechanika i budowa maszyn.
Mechanika i budowa maszyn to kierunek studiów, który pozwala studentom zdobyć wykształcenie techniczne, ściśle związane z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi np. w produkcji. Absolwenci mechaniki i budowy maszyn wyróżniają się wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu np. realizacji procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn, a także dokonywania analiz obliczeniowych oraz doboru materiałów stosowanych do budowy maszyn. Kierunek ten poświęcony jest np.: projektowaniu i sterowaniu komputerowemu; budowaniu złożonych maszyn produkcyjnych czy serwisowaniu samochodów.
Absolwenci mechaniki i budowy maszyn mogą aplikować na takie stanowiska jak np.: konstruktor maszyn, programista, elektromechanik czy inżynier w firmie produkcyjnej – ponadto specjalistyczna wiedza osób, które ukończyły ten kierunek studiów, ceniona jest również w zawodach m.in.: przedstawiciela handlowego lub urzędnika. Absolwenci mechaniki i budowy maszyn mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą lub rozwijać się zawodowo w zakresie np. zarządzania i koordynacji pracy oraz oceny jej wyników.
Dowiedz się więcej: mechanika i budowa maszyn studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie