Ekonomia międzynarodowa

Ekonomia międzynarodowa

Ekonomia międzynarodowa

Studia w Warszawie

ekonomia międzynarodowa

Odkryj studia ekonomia międzynarodowa w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Ekonomia międzynarodowa studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Ekonomia międzynarodowa to jedna z tych propozycji kształcenia, która aktywnie odpowiada na wyzwania współczesnego świata. Dziś bowiem o procesach ekonomicznych nie możemy myśleć w skali lokalnej, ponieważ towarzyszy nam nieustanna globalizacja. Dlatego też uczelnie w Warszawie wychodzą naprzeciw tym tendencjom i kształcą najlepszych specjalistów z zakresu ekonomii międzynarodowej.

Studenci odnajdą w programie kształcenia między innymi przedmioty takie jak: instytucje międzynarodowe w praktyce, handel międzynarodowy, Unia Europejska w teorii i praktyce, korporacje transnarodowe, czy analiza empiryczna problemów ekonomii międzynarodowej. Warto podkreślić, że naczelnym celem studiów jest wyposażeni studentów w unikalne kompetencje zawodowe.

To właśnie dzięki umiejętnościom związanych z analizą empiryczną problemów ekonomii międzynarodowej oraz z praktyką obrotów międzynarodowych studenci będą mogli liczyć na szybki rozwój kariery zawodowej w sektorze korporacyjnym. Na absolwentów czekać będą przedsiębiorstwa, które działają na rynku globalnym. Mogą oni pracować tam na stanowiskach doradców ekonomicznych, czy analityków biznesowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Ekonomia międzynarodowa

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Program studiów i przedmioty

Studia na ekonomii międzynarodowej poświęcone są w szczególności problematyce dotyczącej m.in. funkcjonowania gospodarki światowej. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty związane np. z: zasadami międzynarodowej wymiany towarów i usług; mechanizmami kształtującymi gospodarkę otwartą; przyczynami i skutkami migracji międzynarodowych.

Studenci ekonomii międzynarodowej badają tajniki np.: handlu międzynarodowego, korporacji transnarodowych, integracji walutowej, makroekonomii, obrotów międzynarodowych, gospodarki światowej czy zarządzania informacjami i zasobami finansowymi. Absolwenci tej ścieżki kształcenia umiejętnie oceniają działania operacyjne przedsiębiorstw międzynarodowych, a także prawidłowo posługują się dokumentami w rozliczeniach międzynarodowych.

W programie studiów na ekonomii międzynarodowej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

  • Wyzwania współczesnej gospodarki światowej
  • Handel międzynarodowy
  • Analiza empiryczna problemów ekonomii międzynarodowej
  • Analiza biznesowa w sektorze publicznym i prywatnym
  • Unia Europejska w teorii i praktyce
  • Ekonometria danych panelowych

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: warunków charakterystycznych dla gospodarki otwartej; sposobów oceny wpływu procesów zachodzących w gospodarce światowej na konkurencyjność przedsiębiorstw; zależności między otoczeniem zewnętrznym gospodarki a decyzjami podejmowanymi przez konsumentów.

Ekonomia międzynarodowa przygotowuje absolwentów do pracy na stanowiskach np. kierowniczych, doradczych, analitycznych, eksperckich lub urzędniczych. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą kontynuować swoją karierę ze środowiskiem, które związane jest m.in. z: handlem międzynarodowym (eksport i import, integracja handlowa); przepływem kapitału; polityką pieniężną i polityką rynków walutowych; przepływem pracowników.

Absolwent ekonomii międzynarodowej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • korporacje finansowe
  • firmy audytowe
  • firmy doradcze
  • urzędy i instytucje państwowe
  • instytucje finansowe
  • instytucje Unii Europejskiej
  • organizacje pozarządowe
  • działy finansowe lub działy marketingu
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Ekonomia menedżerska to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku ekonomia.

 

Ekonomia studia w Warszawie

Studenci ekonomii zdobywają kompleksową wiedzę oraz umiejętności z zakresu m.in.: gospodarowania zasobami ludzkimi, finansowymi i materialnymi w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości. W trakcie studiów uczestnicy zajęć poznają najważniejsze zagadnienia związane np. z: prawem, zarządzaniem, finansami i rachunkowością, informatyką czy międzynarodową gospodarką.

Studia na kierunku ekonomia przygotowują absolwentów do pracy np. w przedsiębiorstwach, instytucjach międzynarodowych, korporacjach, jednostkach administracji rządowej i samorządowej lub ośrodkach naukowych, a także do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej. W zależności od ukończonej ścieżki kształcenia, absolwenci ekonomii wyróżniają się wiedzą z zakresu np. bankowości, rachunkowości, rynku gospodarczego czy handlu międzynarodowego.

Dowiedz się więcej: ekonomia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)