Pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza

Pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza

Pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza

Studia w Warszawie

pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza

Odkryj studia pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza to idealna propozycja kształcenia dla studentów, które chciałyby rozwijać swoją wiedzę i umiejętności właśnie w tych dwóch obszarach. Wciąż bowiem potrzebni są na rynku specjaliści, którzy będą wiedzieli, jak wspomóc rozwój, które znalazły się na życiowych zakrętach. Nie każdy dostaje bowiem szansę, by rozwijać się i dorastać w sprzyjającym środowisku. A wszelkie zaniedbania mogą prowadzić do różnorodnych patologii, którym trzeba przeciwdziałać.

Pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza ma interdyscyplinarny program kształcenia. Z jednej strony studenci poznawać będą przede wszystkim te zagadnienia, które przynależą do podstaw pedagogiki. Z drugiej – czekają na nich zajęcia poświęcone resocjalizacji. Warto wspomnieć o tym, że studia o tym profilu kształcą również kompetencje miękkie przyszłych pedagogów. To one stanowić będą bowiem podstawę ich pracy.

Po ukończeniu nauki na tym kierunku abiturienci będą mogli znaleźć zatrudnienie przykładowo w: miejskich ośrodkach pomocy społecznych, sądach, zakładach karnych, domach poprawczych czy wszelkich placówkach oświatowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Studenci pedagogiki resocjalizacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej poznają m.in.: najnowsze i sprawdzone koncepcje resocjalizacji, rodzaje patologii społecznej oraz typy działań profilaktycznych, formy pracy resocjalizacyjnej, specyfikę pedagogiki penitencjarnej, znaczenie readaptacji społecznej, metodykę pracy kuratora sądowego czy różne formy pracy opiekuńczo-wychowawczej.

W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: pedagogice rodziny, pedagogice socjalnej, psychologicznym aspektom resocjalizacji, zachowaniom opiekuńczo-wychowawczym skierowanym do ofiar przestępstw, zasadom diagnozy w profilaktyce społecznej, czynnikom sprzyjającym powstawanie patologii społecznych, podstawom kryminologii czy skutecznym technikom komunikacyjnym.

W programie studiów na pedagogice resocjalizacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

  • Kryminologia
  • Wybrane zagadnienia mediacji
  • Diagnoza w pracy opiekuńczo-wychowawczej
  • Praca socjalna w resocjalizacji
  • Wiktymologia
  • Formy pracy resocjalizacyjnej
  • Prawne podstawy resocjalizacji
  • Formy pracy opiekuńczo-wychowawczej

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: znaczenia profilaktyki społecznej w utrzymaniu porządku publicznego; sposobów pracy z osobami niedostosowanymi społecznie lub ofiarami przestępstw; narzędzi i metod diagnozy resocjalizacyjnej lub opiekuńczo-wychowawczej.

Studia na pedagogice resocjalizacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej umożliwiają absolwentom podjęcie pracy np. w wymiarze sprawiedliwości lub w szeregach jednostek odpowiedzialnych za utrzymywanie porządku publicznego. Ponadto kompetencje osób, które ukończyły studia na tej ścieżce kształcenia, cenione są również m.in. w ośrodkach badawczych, zakładach karnych, ośrodkach resocjalizacyjnych i wychowawczych czy w gabinetach psychologiczno-pedagogicznych.

Absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • placówki oświatowo-wychowawcze
  • domy pomocy społecznej
  • zakłady karne i poprawcze
  • sądy, jednostki administracji rządowej i samorządowej
  • poradnie pedagogiczno-psychologiczne
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku pedagogika.

 

Pedagogika studia w Warszawie

Pedagogika to kierunek skierowany do tych osób, które swoją karierę zawodową chciałyby wiązać np. z prowadzeniem działań o charakterze pomocowym. Studenci pedagogiki kształcą się w zakresie pracy z osobami znajdującymi się na dowolnym etapie rozwojowym, zmagającymi się z różnorodnymi problemami wychowawczymi lub dydaktycznymi. Pedagogika nie tylko skupia się na zagadnieniach związanych z rozwojem człowieka, ale także porusza ważną problematykę związaną z edukacją czy kulturą współczesnego społeczeństwa.

Absolwenci pedagogiki przygotowani są do pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami starszymi i osobami dorosłymi, które zmagają się z problemami wychowawczymi lub edukacyjnymi. Ponadto, w zależności od wybranej ścieżki kształcenia, pedagodzy przygotowani są także do pracy m.in. w ośrodkach resocjalizacyjnych, kulturowych, oświatowych, marketingowych czy terapeutycznych. Absolwenci tego kierunku mogą palikować np. na stanowisko nauczyciela, opiekuna, wychowawcy, trenera, szkoleniowca czy doradcy zawodowego.

Dowiedz się więcej: pedagogika studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)