Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Doskonała znajomość prawa pracy i polityki zatrudnienia jest dziś niezbędnym aspektem podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Warto też inwestować w zatrudnianie specjalistów właśnie z tego obszaru. Dlatego też propozycja kształcenia, jaką jest prawo pracy i polityka zatrudnienia, cieszy się dziś dużą popularnością wśród studentów.
Powinny wybierać ją przede wszystkim te osoby, którym zależy na rozwinięciu wiedzy w zakresie prawa pracy, spraw kadrowych oraz polityki zatrudnienia nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej. Wśród przedmiotów, znajdujących się w siatce programowej, można przykładowo dostrzec: związki zawodowe i układy zbiorowe w pracy, międzynarodowe prawo ubezpieczeń społecznych, czy podstawowe założenia polityki zatrudnienia w Polsce i Państwach Unii Europejskiej.
Absolwenci mogą liczyć na różnorodne możliwości zatrudnienia. Czekają na nich wszelkie urzędy w sektorze publicznym, organizacje pozarządowe, instytucje Unii Europejskiej, firmach doradczych i konsultingowych oraz oczywiście przedsiębiorstwa o rozbudowanych profilach działalności, gdzie specjaliści do spraw prawa pracy znajdą bardzo szybko pracę.
Studenci prawa pracy i polityki zatrudnienia rozwijają specjalistyczną wiedzę w zakresie m.in. prawa pracy, spraw kadrowych oraz polityki zatrudnienia w Polsce i w krajach Unii Europejskiej. Uczelnie w Warszawie zapewniają studentom możliwość zdobywania cennych umiejętności praktycznych pod okiem specjalistów z zakresu prawa.
Uczestnicy zajęć kształcą również swoje umiejętności komunikacyjne i związane z prawidłowym pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom studenci poznają m.in. najskuteczniejsze sposoby organizacji pracy administracji publicznej oraz metody i narzędzia wykorzystywane w ochronie informacji.
W programie studiów na prawie pracy i polityce zatrudnienia znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: prawa pracy obowiązujących w Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej; sposobów organizacji pracy kadr; poszczególnych etapów procesu zatrudniania w różnych branżach zawodowych.
Absolwenci prawa pracy i polityki zatrudnienia mogą liczyć na zatrudnienie w dowolnej placówce odpowiedzialnej za obsługę procesu zatrudnienia. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, kompleksowo przygotowani są do prowadzenia własnej działalności gospodarczej na polskim lub międzynarodowym rynku.
Absolwent prawa pracy i polityki zatrudnienia może szukać zatrudnienia m.in. w:
Prawo pracy i polityka zatrudnienia to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku administracja.
Administracja to kierunek prawniczy, pozwalający studentom zrozumieć strukturę oraz funkcje organów administracji publicznej i prywatnej – zarówno w aspekcie krajowym, jak międzynarodowym. Absolwenci tych studiów m.in.: analizują i interpretują określone akty prawne, prowadzą działania doradcze i organizacyjnych, a także znają zasady zarządzania zasobami ludzkimi, finansami i informacją.
Studia te poświęcone są w szczególności zagadnieniom np. prawniczym, ekonomicznym, gospodarczym czy związanym z zarządzaniem i komunikacją społeczną. W zależności od wybranej specjalizacji absolwenci administracji rozwijają kompetencje niezbędne do podjęcia pracy np. w urzędzie, organie administracji publicznej lub prywatnej, przedsiębiorstwie czy środowisku prawniczym. Ponadto absolwenci tego kierunku przygotowani są do podjęcia własnej działalności gospodarczej.
Dowiedz się więcej: administracja studia w Warszawie
Zobacz także: