Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Współcześnie coraz więcej osób boryka się z chorobami somatycznymi, psychosomatycznymi, z niepełnosprawnością czy uzależnieniami. Psychologia zdrowia i jakości życia umożliwia zdobycie potrzebnej wiedzy i umiejętności do pracy z człowiekiem, chociażby zdolności do rozpoznawania i diagnozowania problemów psychologicznych pacjentów i ich rodzin.
Studenci zapoznają się ze strategiami i technikami terapeutycznymi, które stosuje się w pracy z chorym. Zdobywana wiedza umożliwi prowadzenie treningów i warsztatów oraz tworzenie programów profilaktycznych. Możesz okazać się niezbędny/a w przypadku kryzysów, z którymi muszą poradzić sobie pacjenci, bądź w przeprowadzaniu prawidłowych procesów zdrowienia.
Propozycja kształcenia, która łączy wiedzę psychologiczną z treściami odnoszącymi się stricte do zdrowia i jakości życia, umożliwia podjęcie pracy w ośrodkach zdrowia, ośrodkach rehabilitacyjnych, hospicjach, ośrodkach interwencyjnych, w domach pomocy społecznej, w ośrodkach leczenia i terapii uzależnień, w ośrodkach interwencyjnych.