Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia zdrowia i rehabilitacji to unikatowa propozycja kształcenia. Powinna być ona wybierana przede wszystkim przez osoby, które swoją karierę zawodową wiążą z psychologią. Dziś dodatkowo potrzebujemy specjalistów, posiadających kompetencje, które pozwalają na pracę z osobami przewlekle chorymi. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na tę drogę kształcenia, powinieneś posiadać szereg predyspozycji, które ułatwią ci pracę.
Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia stykać się będą z psychologicznymi uwarunkowaniami chorób somatycznych, czy z pomocą psychologiczną osobie chorej z niepełnosprawnością. W pracy przyszłych psychologów najważniejsze są umiejętności. Muszą być one osadzone na stabilnych podstawach wiedzy.
Dlatego też w siatce programowej można odnaleźć między innymi przedmioty takie jak: stres traumatyczny w praktyce psychologii zdrowia i rehabilitacji, świat osób z niepełnosprawnością i przewlekłą chorobą, współczesne formy rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnością, podstawy psychologii zdrowia, czy świat osób z niepełnosprawnością i przewlekłą chorobą. Studenci po ukończeniu kształcenia będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w placówkach służby zdrowia, czy ośrodkach wczesnej interwencji.
W programie na psychologii zdrowia i rehabilitacji znajdują się przedmioty poświęcone np.: różnym rodzajom niepełnosprawności; typom pomocy psychologicznej dla osób niepełnosprawnych; psychologicznym uwarunkowaniom i konsekwencjom chorób somatycznych; wspływowi stresu traumatycznego w praktyce psychologii zdrowia i rehabilitacji.
Studia na tej ścieżce kształcenia umożliwiają studentom zrozumienie np. znaczenia profilaktyki i promocji zdrowia we współczesnym społeczeństwie, a także znaczenia aktywizacji zawodowej i wspomagania rozwoju osobowego osób z niepełnosprawnością. Ponadto absolwenci psychologii zdrowia i rehabilitacji potrafią również posługiwać się językiem migowym.
W programie studiów na psychologii zdrowia i rehabilitacji znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: współczesnych metod diagnozy w psychologii zdrowia i rehabilitacji; powszechnych problemów, z którymi borykają się osoby z niepełnosprawnościami; rolę psychologa w rehabilitacji osób niepełnosprawnych lub przewlekle chorych; strategii promocji i profilaktyki zdrowia.
Psychologia zdrowia i rehabilitacji przygotowuje absolwentów do pracy m.in. w: placówkach służby zdrowia, poradniach, ośrodkach wczesnej interwencji, placówkach edukacyjnych, ośrodkach oferujących pomoc osobom z niepełnosprawnością lub w zakresie prywatnej praktyki psychologicznej.
Absolwent psychologii zdrowia i rehabilitacji może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Psychologia zdrowia i rehabilitacji to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku psychologia.
Psychologia pozwala studentom zdobyć wiedzę oraz umiejętności w zakresie np.: kreowania marki; analizowania zachowań konsumentów; diagnozowania i leczenia zaburzeń psychicznych; projektowania działań w ramach profilaktyki społecznej; przeprowadzania wywiadów środowiskowych; analizowania i tworzenia portretów psychologicznych przestępców i ofiar przestępstw; prowadzenia efektywnej komunikacji społecznej w mediach.
Absolwenci psychologii są kompleksowo przygotowani do pracy na stanowiskach np. doradczych, analitycznych, eksperckich, kierowniczych lub związanych z komunikacją, marketingiem, mediacją lub stawianiem diagnoz. Dzięki temu osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą pełnić rolę m.in. trenera, szkoleniowca, analityka, psychoterapeuty, psychoseksuologa, psychologa sportu czy specjalisty ds. HR.
Dowiedz się więcej: psychologia studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie