Filologia angielska studia I stopnia Poznań

Filologia angielska studia I stopnia Poznań

Filologia angielska studia I stopnia Poznań

Studia I stopnia w Poznaniu

filologia angielska

Odkryj filologie angielską w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia I stopnia (licencjackie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku filologia angielska w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia I stopnia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia angielska

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia angielska

Uczelnie, gdzie filologia angielska jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Filologia wschodniosłowiańska stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia wschodniosłowiańska

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek filologia angielska w Poznaniu?

Aby dostać się na kierunek filologia angielska w Poznaniu będziesz musiał zdać egzamin maturalny z języka angielskiego oraz polskiego na poziomie rozszerzonym.

Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych, których aktualna lista znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Poznaniu - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska w Poznaniu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Język angielski pełni funkcję oficjalnego w ponad sześćdziesięciu krajach, między innymi w Irlandii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych czy Anglii. Z początkiem XX wieku stał się on uniwersalnym językiem nauki, kultury, handlu i polityki międzynarodowej, zastępując tym samym język francuski, który pełnił tę funkcję od XVIII wieku. Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, każdy powinien znać chociaż podstawy języka angielskiego, co umożliwia nie tylko lepszą komunikacje na całym świecie, ale także zwiększa szansę na zdobycie atrakcyjnej i przyszłościowej pracy.

Jeżeli jednak jesteś osobą ambitną, która chciałaby osiągnąć wysoki poziom z języka angielskiego i dodatkowo poznać kulturę, historię i obyczaje krajów anglosaskich, to koniecznie zdecyduj się na kierunek filologia angielska w Poznaniu. Dodatkowym atutem będzie także zainteresowanie naukami humanistycznymi, językoznawczymi i kulturoznawczymi oraz chęć rozwoju w tym kierunku.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program nauczania na kierunku filologia angielska w Poznaniu będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami humanistycznymi, językoznawczymi, literaturoznawczymi i kulturowymi. Studenci będą mieli okazję poznać złożoną historię i kulturę Wysp Brytyjskich.

Ponadto, w planie zajęć przewidziano przedmioty literaturoznawcze, na których będziesz miał okazję obcować z najwybitniejszymi dziełami literatury angielskiej i amerykańskiej. Jednak najwięcej czasu zostanie przeznaczone na zajęcia z praktycznej nauki języka, dzięki którym pogłębisz swoje zdolności z obszaru:

 • pisania
 • komunikacji
 • wymowy 
 • gramatyki

 

Wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich planów i zainteresowań naukowych. Dokładną listę specjalności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia angielska w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku filologia angielska trwają trzy lata, czyli sześć semestrów i kończą się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska (studia I stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia I stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Studia filologiczne w Poznaniu, dzięki swoim ciekawym i dopasowanym do współczesnej rzeczywistości programom nauczania, kształcą doskonałych specjalistów, którzy z powodzeniem odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu przyszłościowego kierunku jakim jest filologia angielska będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się we wszystkich:

 • firmach
 • korporacjach 
 • instytucjach

 

W których wymagana jest zaawansowana znajomość języka angielskiego. Równie ciekawą opcją może być praca w szkołach i szkołach językowych, w charakterze nauczyciela języka angielskiego. Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w branży turystycznej oraz instytucjach kulturowych promujących kulturę anglosaską i amerykańską.

Absolwenci często decydują się na karierę tłumacza i związanie swojej przyszłości z biurami tłumaczeniowymi, wydawnictwami lub redakcjami czasopism. Co więcej, doskonała znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Kierunki filologiczne w Poznaniu

Rozwiń

Komentarze (0)