Filologia angielska studia II stopnia Poznań

Filologia angielska studia II stopnia Poznań

Filologia angielska studia II stopnia Poznań

Studia II stopnia w Poznaniu

filologia angielska

Odkryj filologię angielską w Poznaniu i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Filologia angielska studia II stopnia (magisterskie) Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku filologia angielska w Poznaniu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Filologia angielska studia II stopnia Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek filologia angielska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Filologia angielska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia angielska

Uczelnie, gdzie filologia angielska jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Filologia wschodniosłowiańska stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku filologia wschodniosłowiańska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia angielska w Poznaniu?

Aby dostać się na kierunek filologia angielska w Poznaniu będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Ponadto, wszyscy kandydaci muszą znać język angielski na poziomie C1. 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia angielska w Poznaniu - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia angielska w Poznaniu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Studia filologiczne cieszą się obecnie dużą popularnością i zainteresowaniem studentów, którzy chcą biegle komunikować się w języku obcym oraz poznać kulturę, historię i obyczaje innych krajów. Najchętniej wybieranym kierunkiem filologicznym jest anglistyka. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pracodawcy na całym świcie, wymagają od kandydatów chociaż podstawowej znajomości tego języka, a im większe zdolności z tego obszaru tym zwiększa się możliwość zdobycia ciekawej i przyszłościowej pracy.

Idealnymi kandydatami na studia magisterskie na kierunku filologia angielska będą absolwenci studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoje kompetencje językowe oraz zdobyć kompleksowe przygotowanie zawodowe. Jeżeli dodatkowo interesujesz się naukami humanistycznymi, językoznawczymi, kulturowymi oraz literaturoznawczymi, to kierunek filologia angielska będzie dla ciebie idealnym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku filologia angielska możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia angielska realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek filologia angielska w Poznaniu będą mieli możliwość rozwijania swoich zdolności językowych. W czasie studiów będziesz uczęszczał na zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego, na których nauczysz się:

  • zasad gramatyki praktycznej
  • poprawnej komunikacji
  • tworzenia tekstów w języku angielskim

 

Ponadto, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat kultury, historii i literatury angielskiej i amerykańskiej oraz współczesnej polityki i sytuacji gospodarczej tych krajów. Co więcej, rozwiniesz cenną umiejętność tłumaczenia tekstów urzędowych i użytkowych z języka polskiego na angielski i odwrotnie. Program kształcenia zakłada także realizacje obieralnych bloków specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej wybranej uczelni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku filologia angielska w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek filologia angielska w Poznaniu można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz dyplom magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA ANGIELSKA?

Absolwenci studiów filologicznych, dzięki znajomości języka obcego oraz wszechstronnemu wykształceniu, mogą liczyć na wiele ciekawych i perspektywicznych ofert pracy. Po ukończeniu kierunku filologia angielska będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w zawodzie nauczyciela angielskiego na każdym szczeblu edukacji oraz w szkołach językowych. Wybierając odpowiednią specjalizacje, zyskasz umiejętności i kwalifikacje do pracy w:

  • biurach tłumaczeniowych
  • wydawnictwach 
  • redakcjach na stanowisku tłumacza

 

Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik instytucji kultury, dyplomacji oraz placówek politycznych i społecznych. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z agencjami reklamowymi, działami public relations oraz marketingu. Absolwenci często decydują się na pracę w branży turystycznej, szczególnie na stanowisku kierownika biura podróży czy pilota wycieczek. Dodatkowo, zaawansowana znajomość języka angielskiego otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i rozpocząć działalność naukową.

Gdzie studiować na kierunku filologia angielska (studia II stopnia) w Poznaniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia angielska (studia II stopnia) w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Kierunki filologiczne w Poznaniu

Rozwiń

Komentarze (0)