Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co stoi za sukcesem wielu ogromnych przedsiębiorstw, działających na skalę światową? Z pewnością jest to wiele czynników, a jeden z nich to ekonomiczne procesy logistyczne, mające miejsce w obrębie działania przedsiębiorstw. Dzięki propozycji kształcenia o nazwie logistyka przedsiębiorstw, zostaniesz przygotowany do sprawnego i ekonomicznego zarządzania przepływem surowców na obszarze przedsiębiorstwa, jak i między konkretnymi podmiotami gospodarczymi.
Siatkę kształcenia będą budowały między innymi następujące przedmioty: elektroniczna gospodarka, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie zapasami i magazynem, zarządzanie logistyczne, zarządzanie magazynem, a także zarządzanie transportem i przepływem materiałów w łańcuchu dostaw, co pozwoli ci na zostanie ekspertem w swojej dziedzinie.
Branża logistyczna oferuje przyszłym pracownikom korzystne oferty zawodowe. Po ukończeniu kształcenia będziesz mógł pracować w gałęziach przemysłu handlowego, usługowego i transportowego, pomyślisz o założeniu własnej działalności lub postarasz się o zdobycie pracy w instytucjach państwowych i samorządowych związanych z logistyką.
Studenci logistyki przedsiębiorstw szkolą się w zakresie m.in.: obsługi procesów logistyki przedsiębiorstw i łańcuchów dostaw; planowania zaopatrzenia i zakupów; zarządzania produkcją i gospodarką materiałową. Uczestnicy zajęć poznają np.: podstawy intralogistyki, magazynowania, transportu, spedycji, zarządzania zapasami czy zamówieniami i dostawami. Absolwenci tej ścieżki kształcenia są gotowi m.in. do prowadzenia procesów dystrybucji, realizacji zamówień czy obsługi klienta w szeroko pojętej branży logistycznej.
W programie logistyki przedsiębiorstw znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: sposobom planowania logistyki i łańcuchów dostaw; zasadom controllingu logistyki; metodom zarządzania kosztami w przedsiębiorstwie; narzędziom marketingu usług logistycznych; współczesnym modelom współpracy z dostawcami i odbiorcami. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie np.: projektowania systemów i procesów logistycznych; zarządzania procesami magazynowania, transportu, odnawiania zapasu i obsługi klienta; wykorzystywania systemów informatycznych zarządzania - w tym systemów klasy ERP, WMS i TMS.
W programie studiów na logistyce przedsiębiorstw znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad zarządzania procesami logistycznymi, infrastrukturą i urządzeniami logistycznymi; specyfiki przepływu materiałów i towarów w przedsiębiorstwie; zasad organizacji łańcuchu dostaw; strategii planowania logistyki i łańcuchu dostaw.
Absolwenci logistyki przedsiębiorstw, którzy spełnili określone wymogi, mogą ubiegać się o uzyskanie certyfikatu Candidate European Logistician. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą zatem liczyć na zatrudnienie zarówno w kraju, jak i za granicą w zakresie m.in.: zarządzania procesami logistycznymi w przedsiębiorstwach handlowych, usługowych czy produkcyjnych. Ponadto logistyka przedsiębiorstw przygotowuje absolwentów również do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Absolwent logistyki przedsiębiorstw może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Logistyka przedsiębiorstw to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku logistyka.
Absolwenci logistyki specjalizują się w zakresie m.in. realizacji zakupów, magazynowania czy dystrybucji towarów. Studenci tego kierunku uczą się np. konstruować oraz wykorzystywać dostępne narzędzia do minimalizacji kosztów, maksymalizacji obsługi klienta czy osiągania przewagi konkurencyjnej. Kompetencje logistyków cenione są m.in. w środowisku handlowym, produkcyjnym czy usługowym.
Dowiedz się więcej: logistyka studia w Poznaniu
Zobacz także: