Studia architektoniczne Wrocław

Studia architektoniczne Wrocław

Studia architektoniczne Wrocław
Dodaj do ulubionych

10.09.2024

Studia architektoniczne Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia architektoniczne we Wrocławiu możesz podjąć w 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, Politechnice Wrocławskiej, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu, Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 6 lat. 

Studia architektoniczne Wrocław
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia architektoniczne we Wrocławiu w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy, matematyka, fizyka, informatyka, historia sztuki, historia, geografia.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

Studia architektura i budownictwo w mieście Wrocławiu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Architektura stacjonarne I stopnia
Architektura krajobrazu stacjonarne I stopnia, II stopnia
Architektura wnętrz stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Budownictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu są architektura i budownictwo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Kierunki architektura i budownictwo:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Kierunki architektura i budownictwo:

BUDOWNICTWO

Politechnika Wrocławska

Kierunki architektura i budownictwo:

ARCHITEKTURA
BUDOWNICTWO

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Kierunki architektura i budownictwo:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
BUDOWNICTWO

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki architektura i budownictwo w mieście Wrocławiu

SORTOWANIE:

Studia architektoniczne w mieście Wrocławiu - podyplomowe

A
C
D
P
U
W

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Aktualności rekrutacyjne

Rekrutacja na studia architektoniczne 2024/2025

Aby dostać się na studia architektoniczne we Wrocławiu nie wystarczy porządnie zdać matury z matematyki, fizyki i języka obcego, choć oczywiście bez tej podstawy nie będziecie mogli starać się nawet o przyjęcie do drugiego etapu rekrutacji, czyli egzaminu wstępnego.

Polega on na sprawdzeniu Waszych umiejętności stworzenia rysunku odręcznego, a także na sprawdzeniu predyspozycji do podjęcia studiów architektonicznych, takich jak np. myślenie przestrzenne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile punktów na studia architektoniczne we Wrocławiu

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Politechnice Wrocławskiej na rok 2023/2024 musieli uzyskać conajmniej 627 punktów na architekturę oraz 77,9 punktu na budownictwo.

W przypadku studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, aby dostać się na architekturę krajobrazu trzeba było osiągnąć próg conajmniej 500 punktów. Kandydaci na budownictwo musieli uzyskać 400 punktów. 

czytaj dalej progi punktowe na studia

 

Ile osób na miejsce na studia architektoniczne we Wrocławiu

Studia architektoniczne we Wrocławiu należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2024 roku na Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na architekturę wnętrz ubiegało się 5 kandydatów na jedno miejsce. Popularnym wyborem okazały się także studia z architektury krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie na jedno miejsce przypadały 4 osoby. 

 

Limity miejsc na studia architektoniczne

Przyjęcie na poszczególne kierunki z obszaru studiów architektonicznych odbywa się w ramach limitu miejsc w oparciu o listę rankingową kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.

 

Limity miejsc na popularnych kierunkach architektonicznych we Wrocławiu:

 

Architektura:

  • Politechnika Wrocławska: 180

 

Budownictwo:

  • Politechnika Wrocławska: 510

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

 

Ile kosztują studia architektoniczne we Wrocławiu:

Kierunki z obszaru studiów architektonicznych realizowane są w kilku wrocławskich uczelniach. Koszt nauki uzależniony jest od tego, którą z nich wybierzemy, jak również na którą formę studiowania się zdecydujemy. Podejmując decyzję warto pamiętać o tym, że bezpłatne są wyłącznie studia stacjonarne prowadzone przez uczelnie publiczne. Pozostałe formy kształcenia należą już do form płatnych. Mówiąc bardziej szczegółowo, płatne są studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach niepublicznych.

 

Budownictwo:

  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu: od 6000 zł
  • Politechnika Wrocławska: 7800 zł
  • Uniwersytet Przyrodniczy: 5400 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Każda uczelnia realizuje postępowanie kwalifikacyjne według własnego harmonogramu, co oznacza, że każda uczelnia może opublikować wyniki w innym terminie. Pewne jest to, że informacja o wynikach rekrutacji zostanie podana w lipcu, a każdy kandydat przeczyta ją w internetowym systemie rejestracji.

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Politechnika Wrocławska: 16 lipca 2024
  • Uniwersytet Przyrodniczy: 16 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Składanie dokumentów to etap rekrutacji, który w każdej uczelni może wyglądać inaczej. Niektóre uczelnie proszą o to, aby zestaw wymaganych dokumentów dostarczyć osobiście, a inne skłaniają się ku poczcie tradycyjnej, bądź poczcie elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Etap składania dokumentów na studia rozpoczyna się wraz z otrzymaniem informacji o zakwalifikowaniu do przyjęcia. Jak każdy inny element postępowania kwalifikacyjnego, etap ten posiada jasno określony czas, którego należy przestrzegać. Spóźnienie, jak również złożenie niekompletnego zestawu dokumentów może skutkować nawet skreśleniem z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych we Wrocławiu:

  • Politechnika Wrocławska: 17-22 lipca 2024
  • Uniwersytet Przyrodniczy: 17-19 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025).

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia architektoniczne niestacjonarne we Wrocławiu

Mówiąc o studiach architektonicznych należy wspomnieć, iż Wrocław idealnie się do nich nadaje, nie tylko za sprawą oferowanych kierunków kształcenia, lecz także samego miasta, które charakteryzuje się wyjątkową urodą. Ale czy nauka na kierunkach architektonicznych możliwa jest na studiach niestacjonarnych? Oczywiście, że tak. W ramach tej formy nauki możemy zgłębiać zasady Architektury, bądź Architektury wnętrz.

Tym, co mają choćby najmniejsze wątpliwości warto nadmienić, że studia architektoniczne prowadzone zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym prowadzą do osiągnięcia tych samych założeń programowych i zdobycia identycznej wiedzy i rozwinięcia identycznych umiejętności. Pomiędzy tymi formami kształcenia różnice zachodzą na innej płaszczyźnie, gdyż jak dobrze wiemy, studenci studiów stacjonarnych uczęszczają na zajęcia od poniedziałku do piątku, a studenci studiów niestacjonarnych w weekendy, w ramach zjazdów.

Co niesie za sobą studiowanie kierunków architektonicznych w formie niestacjonarnej? Na pewno wymagają większej dyscypliny i samodzielności, również w zakresie pozyskiwania wiedzy i przygotowywania się do zajęć. Wyraźną cechą tych studiów jest także to, że dają one możliwość podjęcia pracy pomagającej w utrzymaniu się, bądź możliwość własnej działalności, którą można prowadzić wtedy, kiedy nie jesteśmy związani obowiązkiem uczestniczenia w zajęciach.

czytaj dalej studia architektoniczne niestacjonarne (zaoczne) we Wrocławiu

 

Jak wyglądają studia architektoniczne we Wrocławiu?

Studia architektoniczne we Wrocławiu to kierunki studiów, które nastawione są na zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie szeroko pojmowanego projektowania, a zatem projektowania pojedynczych budowli o zróżnicowanej funkcji i skali, jak i całych zespołów mieszkalno- usługowych, jak również projektowania zagospodarowania i pielęgnacji obiektów architektury krajobrazu, czy projektowania wnętrz.

Najpopularniejsze kierunki architektoniczne we Wrocławiu: Budownictwo, Architektura krajobrazu, Architektura, Architektura wnętrz.

Współczesne studia architektoniczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Praca po studiach architektonicznych

Absolwenci studiów architektonicznych odnajdują się w pracy między innymi w biurach projektowych, pracowniach konserwacji zabytków, firmach deweloperskich, urzędach administracji publicznej, administracji parków narodowych i krajobrazowych, przedsiębiorstwach budowlanych.

 

Zarobki

Średnie zarobki we Wrocławiu na popularnych stanowiskach związanych z szeroko rozumianym projektowaniem wahają się od 5700 zł do 11000 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, uprawnień, stażu pracy, miejsca pracy).

 

Typ studiów

Podjęcie studiów architektonicznych we Wrocławiu to czysta przyjemność przez wzgląd na piękno architektoniczne tego miasta akademickiego. Podczas studiów zdobędziesz szeroką wiedzę zakresu teorii architektury i urbanistyki, jak i historii, sztuk pięknych, budownictwa i fizyki.

Studia architektoniczne we Wrocławiu przygotują Cię do pracy zawodowej, która wymaga wzięcia na siebie niemałej odpowiedzialności. Architekci projektujący nowe przestrzenie użytkowe, biorą na swój karb bezpieczeństwo setek ludzi, użytkujących dane budowle. Pracy tej nie możemy więc nazwać lekką i przyjemną. Jest to trudny kawałek chleba, ale za to bardzo pociągający i ciekawy.

To na studiach architektonicznych poznacie sekrety powstałych budynków, domków, galerii handlowych. Wchodząc w dane miejsce, będziecie mogli określić jak to zostało wykonane. Poznacie tajniki know-how, niedostępne dla osób spoza grona architektów.

Studia architektoniczne we Wrocławiu pozwolą Wam nie tylko na zdobycie wiedzy teoretycznej, ale także sprawdzenia swoich sił w praktyce. Organizowane są tu liczne praktyki i staże zawodowe, od których lepiej nie stronić. Studia we Wrocławiu dają wiele korzyści - jest to miasto międzynarodowe, w którym spotykają się ważne osobistości, biznesmeni, inwestorzy. Wiedząc, gdzie i jak się zakręcić, będziecie mogli nawiązać przyszłościowe relacje zawodowe. To miasto prężnie rozwijające się, stawiające na renowację przestrzeni miejskiej, jak i nowe inwestycje budowlane.

Rokrocznie powstaje we Wrocławiu kilka nowych osiedli mieszkaniowych. To dobry punkt na rozpoczęcie kariery architekta. Bliskość z zachodnią granicą pozwoli Ci wyjechać na praktyki do zagranicznych sąsiadów. Politechnika Wrocławska oczywiście współpracuje z wieloma uczelniami zagranicznymi, dzięki czemu ułatwia swoim studentom możliwość wymiany w ramach pogramów Erasmus.

 

Studia architektoniczne we Wrocławiu możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Miłośnicy dziedzin architektonicznych rozpoczną edukację od studiów pierwszego stopnia. Mogą one zostać zwieńczone uzyskaniem tytułu licencjata lub inżyniera, w zależności od oferty danej uczelni oraz specyfiki samego kierunku. Jeżeli zdecydujesz się na studia licencjackie, zmierzysz się z sześcioma semestrami wypełnionymi przedmiotami kierunkowymi.

Wówczas twoja nauka potrwa trzy lata. W przypadku studiów inżynierskich edukacja będzie nieco dłuższa, bowiem potrwa trzy i pół roku. Absolwenci mogą zdecydować się na kontynuowanie kształcenia na studiach magisterskich. Są one czasowym uzupełnieniem trwania poprzedniego cyklu nauki do pięciu lat, czyli w praktyce inżynierowie będą się uczyć przez półtora roku, natomiast licencjaci – dwa lata.

Architektoniczne kierunki studiów we Wrocławiu możesz podjąć stacjonarnie, wówczas skupisz się na nauce w tygodniu lub zaocznie, jeżeli zależy ci na przyswajaniu kompetencji kierunkowych jedynie w weekendy co dwa lub trzy tygodnie. Niezależnie od wybranego trybu nauki, osiągniesz oczekiwane rezultaty w zakresie zdobytej wiedzy i umiejętności.

czytaj dalej studia we Wrocławiu

Czy studia architektoniczne we Wrocławiu są trudne?

Na obszar studiów architektonicznych nie składają się liczne kierunki, ale pomimo to studia z tego zakresu wyróżniają się różnorodnością, jak również tym, że oferują pozyskanie praktycznego wykształcenia, stanowiącego fundament wykonywania konkretnych i specjalistycznych zawodów. Wystarczy zajrzeć do programów i harmonogramów zajęć, przejrzeć treści i zagadnienia choć kilku przedmiotów, aby zdać sobie sprawę z tego, że studia architektoniczne we Wrocławiu są trudne.

Studenci studiów architektonicznych zdobywają wiedzę złożoną, interdyscyplinarną, dotyczącą zagadnień reprezentujących dyscypliny, które na pierwszy rzut wydają się bardzo od siebie odległe. W programach kształcenia stoją obok siebie treści techniczne i inżynierskie, zagadnienia z obszaru fizyki i matematyki, jak również zagadnienia z zakresu historii sztuki czy botaniki. Które przedmioty są najtrudniejsze? Odpowiedzieć na to pytanie nie jest łatwo, choć w pierwszej linii moglibyśmy wymienić między innymi: mechanikę budowli, fundamentowanie, hydraulikę i hydrologię czy chemię budowlaną.

 

Kierunki studiów architektonicznych we Wrocławiu

Fascynują cię nowoczesne i historyczne obiekty architektoniczne? Przechodząc obok różnorodnych budowli tworzysz w wyobraźni ich własną reprezentację? Bliscy mówią ci, że jesteś bardzo kreatywny, a ponadto doceniają twoje uzdolnienia artystyczne? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to zdecydowanie powinieneś rozważyć aplikację na kierunki architektoniczne. Ponadto, jeśli rozważasz studia we Wrocławiu, czeka cię wybór jednego z bardzo interesujących kierunków.

W ofercie wrocławskich uczelni wyższych znajdziesz najchętniej wybierane kierunki, jak na przykład architekturę, architekturę krajobrazu i wzornictwo, a także propozycje związane nieco bardziej z branżą budowlaną, jak budownictwo. Pamiętaj, że wszystkie kierunki architektoniczne cechują się interdyscyplinarnością, za sprawą której nabędziesz wszechstronnych umiejętności, popartych cenną wiedzą teoretyczną. Z powodzeniem wykorzystasz je w wielu obszarach zawodowych.

 

Kierunki architektoniczne we Wrocławiu - rekrutacja 2024/2025

kierunki studiów we Wrocławiu

 

Gdzie studiować kierunki architektoniczne we Wrocławiu?

Studia pozwalają zdobyć więdzę i umiejętności z zakresu projektowania architektury i urbanistyki, a także konserwacji zabytków czy realizacji scenografii, wnętrz i wystawAbsolwenci studiów architektonicznych odnajdują się w pracy w biurach projektowych, pracowaniach konserwatorskich, branży budowlanej, firmach wykonawczych, urzędach nadzoru budowlanego.

Studia architektoniczne znajdziesz w ofercie programowej pięciu uczelni wyższych we Wrocławiu. Różnorodność programowa, jaką cechuje się każda z nich, pozwoli ci na wybór najbardziej atrakcyjnego dla ciebie miejsca poszerzania swoich kompetencji.

Osoby wybitnie uzdolnione artystycznie, marzące o poszerzaniu horyzontów swojej wyobraźni przy jednoczesnym zgłębianiu tajników dziedzin architektonicznych, powinny rozważyć aplikację na Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Jeżeli posiadasz predyspozycje skierowane w stronę nauk technicznych i ścisłych, a matematyka jest twoim ulubionym przedmiotem, wybierz Politechnikę Wrocławską.

Na uwagę zasługują również pozostałe uczelnie, na których można studiować kierunki architektoniczne. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu oraz Wyższa Szkoła Humanistyczna to uczelnie niepubliczne, a Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zaoferuje ci takie kierunki, jak architektura krajobrazu oraz budownictwo.

 

Gdzie studiować kierunki architektoniczne we Wrocławiu

  • Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
  • Politechnika Wrocławska
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu


Kierunki architektoniczne - uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu

  • Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  • Politechnika Wrocławska
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

czytaj dalej uczelnie publiczne we Wrocławiu

 

 

Kierunki architektoniczne - uczelnie niepubliczne (prywatne) we Wrocławiu

  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu

czytaj dalej uczelnie prywatne we Wrocławiu

 

 

Jakie kierunki architektoniczne we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Współczesny rynek pracy jest dość wymagający oraz ulega dynamicznym zmianom. Oznacza to, że dzisiejsi pracodawcy oczekują od pracowników posiadania możliwie bardzo wszechstronnych kompetencji z danego obszaru. Jako że kierunki architektoniczne wyróżnia interdyscyplinarność, to ich absolwenci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej i stabilnej pracy w zawodzie.

Osoby, które ukończyły architekturę, budownictwo, architekturę wnętrz lub mechanikę i budowę maszyn energetycznych zajmują wysokie stanowiska w międzynarodowych przedsiębiorstwach, biurach projektowych lub decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej. Pomimo możliwości wynikających z podjęcia studiów architektonicznych, wiele osób wciąż zastanawia się, jakie studia we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę. Odpowiedź na to pytanie może być różna, w zależności od tego, do kogo ma być adresowana.

Ścieżka twojego kształcenia powinna zostać dobrana do posiadanych przez ciebie predyspozycji. Różnorodność, którą znajdziesz w obrębie kierunków architektonicznych sprawia, że zarówno osoby chcące rozwijać talenty artystyczne, jak i ci bardziej ukierunkowani na poznawanie zagadnień technicznych i inżynierskich bez problemu znajdą coś dla siebie.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

  • Architekt
  • Projektant wnętrz
  • Architekt krajobrazu
  • Kosztorysant branży elektrycznej
  • Asystent projektanta
  • Dekorator wnętrz
  • Kierownik główny projektów
  • Projektant konstrukcji inżynierskich
  • Planista
  • Urbanista
  • Inżynier budownictwa
  • Inspektor nadzoru budowlanego

 

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie zapoznaj się z innymi możliwościami. Często okazuje się, że kierunek, na który aplikację pierwotnie zakładaliśmy, okazuje się nieco mniej korzystny niż pokrewny, wykładany na przykład na innej uczelni. Nie bój się pytać o opinię osób, które studiowały interesujące cię kierunki architektoniczne we Wrocławiu.

Dzięki temu poznasz jakość kształcenia, dowiesz się, jakie są realne możliwości zawodowego rozwoju, a ponadto wyrobisz sobie własne zdanie na temat realizowanych przedmiotów. Jako że zwykle decyzje podejmowane pod wpływem silnych emocji okazują się nietrafione, zadbaj o dokładną analizę swoich potencjalnych możliwości.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu?

Czym kierować się przy wyborze uczelni wyższej, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki rozwoju intelektualnego w pożądanym obszarze? Przede wszystkim upewnij się, które uczelnie oferują możliwość podjęcia interesującego cię kierunku. Jeśli rozważasz aplikację na studia architektoniczne, staniesz przed wyborem jednej z pięciu różnych uczelni wyższych.

Każda z nich posiada własny program kształcenia, na którym odnajdą się studenci o konkretnych predyspozycjach i zainteresowaniach. Zapoznaj się w sposób dokładny z programem kształcenia oraz nie bój się pytać osób, które podjęły edukację na jednej z uczelni – w ten sposób poznasz rzeczywiste efekty kształcenia oraz dowiesz się więcej o poziomie narzucanym przez wykładowców.

Lokalizacja uczelni może wydawać się na pozór błaha, jednak jeżeli wybierzesz szkołę położoną w znacznej odległości od miejsca zamieszkania, będą cię czekać długie i niekiedy męczące podróże. Zadbaj o samodzielny wybór, niepodyktowany gwałtownymi emocjami. Kieruj się zdrowym rozsądkiem i dokładnie przeanalizuj wszystkie „za” i „przeciw”.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

Czy studia architektoniczne we Wrocławiu to studia z przyszłością?

Studia architektoniczne we Wrocławiu to studia z przyszłością i aby znaleźć argument na te słowa wystarczy przyjrzeć się zmieniającej się okolicy. Studia architektoniczne kształcą w kilku obszarach, a zatem przygotowują do pracy w różnych miejscach, zajmujących się różnymi zakresami. Tymi miejscami są między innymi: biura projektowe, studia aranżacji wnętrz, budowlane przedsiębiorstwa wykonawcze, przedsiębiorstwa produkujące materiały i elementy budowlane, firmy pielęgnujące obiekty architektury krajobrazy.

 

Czy warto iść na studia architektoniczne we Wrocławiu?

Wszechobecny rozwój cywilizacyjny sprzyja globalizacji i urbanizacji. Aby te zjawiska mogły przebiegać bez zakłóceń i nieprawidłowości, należy zadbać o nieustanną modernizację i tworzenie nowych dróg, autostrad, nowoczesnych budynków mieszkalnych oraz funkcjonalnych biurowców. Z tego względu zapotrzebowanie na absolwentów kierunków architektonicznych jest bardzo duże.

Czy warto iść na studia architektoniczne we Wrocławiu? Tak, jeżeli zależy ci na wysokiej jakości kształceniu pod okiem wybitnych specjalistów, pragniesz dążyć do nieustannego rozwoju intelektualnego, a posiadany talent artystyczny, dobra orientacja w przestrzeni oraz chęć przelania kreatywnych, innowacyjnych wizji na nowoczesne projekty architektoniczne. Pamiętaj jednak, że tak interdyscyplinarne i specyficzne kierunki wymagają już na poziomie rekrutacji określonych predyspozycji artystycznych – zostaną one sprawdzone na wstępnym egzaminie na studia.

Studia architektoniczne we Wrocławiu umożliwią ci zdobycie wiedzy i umiejętności, które zostaną docenione przez pracodawców na arenie międzynarodowej oraz okażą się przydatne do założenia własnej działalności gospodarczej. Należy mieć na uwadze, że czas zdobywania wyższego wykształcenia nie jest skoncentrowany jedynie na nauce – studenci wrocławskich uczelni biorą udział w corocznych juwenaliach, uczestniczą w integracyjnych imprezach masowych, odwiedzają ośrodki kultury i nauki, a także odpoczywają w czasie wolnym od zajęć w parkach, na łonie przyrody.

Wrocław tętni życiem również w nocy. Na jego mapie bez trudu znajdziesz ciekawe miejsca, w których zjesz regionalne przysmaki, skosztujesz rzemieślniczych trunków oraz kupisz produkty spożywcze na tamtejszych jarmarkach. Wysoka jakość kształcenia, dobre połączenia komunikacyjne, wiele prestiżowych uczelni wyższych oraz bogactwo zabytków architektonicznych to tylko niektóre aspekty wpływające na atrakcyjność wyboru tego miejsca na czas edukacji na studiach architektonicznych oraz rozwijania kariery zawodowej.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach architektonicznych

Po studiach architektonicznych będziesz przygotowany do podjęcia działalności twórczej w zakresie projektowania nie tylko architektonicznego, ale i urbanistycznego. Aby jednak spełniać się zawodowo, będzie stało przed Tobą poważne zadanie - zdobycie uprawnień zawodowych wymaganych prawem. Podczas studiów będziesz dokładnie informowany na czym polega zdobywanie uprawnień i jak tego dokonać. Pamiętaj jednak, że samo ukończenie studiów nie wystarczy do podjęcia pracy w roli architekta i inżyniera budownictwa.

Jak już zdobędziesz wszystkie dokumenty, potwierdzające Twoje zdolności, to możesz podjąć pracę na samodzielnym stanowisku! Możesz być swoim Panem i Władcą w pracy, a możesz też znaleźć dla siebie odpowiedni zespół, z którymi zwiążesz się na zasadzie umowy o pracę. Działa wiele prywatnych biur projektowych, ale i w Polsce jest sporo stanowisk państwowych, na których z pewnością odnajdziesz się ze swoim wykształceniem. Po studiach będziesz projektował i kierował robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej, jak i koordynował prace w wielobranżowych zespołach projektowych.

Do Twoich obowiązków należeć będzie zarządzanie projektowym pracowniami architektonicznymi i urbanistycznymi, jeśli zdecydujesz się na samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej, bądź założysz spółkę. Po studiach architektonicznych możesz oczywiście podjąć pracę badawczą i pozostać na uczelni lub w innym instytucie naukowym. Jako absolwent architektury możesz podjąć pracę w pracowniach projektowych i architektonicznych, jak i jednostkach administracji samorządowej czy państwowej. Możesz również pracować w roli doradcy w sprawach architektonicznych.

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

Studia architektoniczne możecie podjąć we Wrocławiu na jednej państwowej uczelni. Przede wszystkim zapoznajcie się z ofertą edukacyjną Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

 


POLITECHNIKA WROCŁAWSKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wydział Architektury

  • architektura - studia I i II stopnia, magisterskie, inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
  • gospodarka przestrzenna - studia I i II stopnia, magisterskie, inżynierskie
  • specjalności na studiach II stopnia: architektura i urbanistyka, ochrona zabytków, urbanistyka, planowanie przestrzeni miejskich, architektura i ochrona zabytków

dowiedz się więcej >

Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego

  • budownictwo - studia I i II stopnia, magisterskie, inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej >

 


AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH WE WROCŁAWIU STUDIA ARCHITEKTONICZNE

We Wrocławiu możecie również wybrać się na studia architektury wnętrz, na których to poznacie tajniki projektowania przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Studia takie prowadzi Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. To studia dwustopniowe prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa

  • Architektura Wnętrz - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

dowiedz się więcej >

 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)