Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Współczesne przedsiębiorstwa transportowo-spedycyjne są istotnym czynnikiem mającym wpływ na rozwój ogólnie rozumianej gospodarki. Z tego względu zatrudnianie ekspertów w dziedzinie zarządzania tym obszarem staje się szczególnie ważne – w końcu bez ich działań poprawne funkcjonowanie branży byłoby utrudnione.
Zarządzanie przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym to propozycja kształcenia, która umożliwia uzyskanie interdyscyplinarnego przygotowania z zakresu mechanizmów zarządzania przedsiębiorstwami branży dystrybucyjnych, produkcyjnych, czy usługowych, a także zgłębienia umiejętności wykorzystywania narzędzi informatycznych w codziennej pracy oraz nawiązywania relacji z klientami.
Na jakich stanowiskach będziesz mógł pracować, kiedy ukończysz zarządzanie przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym? Możliwości będą szerokie, dlatego dopasowanie ich do indywidualnych predyspozycji nie powinno być trudne. Zostaniesz specjalistą do spraw transportu, logistyki lub spedycji, a także dyspozytorem transportu lub właścicielem działalności gospodarczej.
Zarządzanie przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym to ścieżka kształcenia skierowana w szczególności m.in. do osób zainteresowanych zarządzaniem przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym; prowadzeniem działalności w transporcie drogowym; zarządzania operacjami transportowymi. W trakcie nauki studenci uczą się np.: koordynowania flotą transportową, kierowcami i ich czasem pracy czy przewozem ładunków; organizowania i planowania transportu krajowego i międzynarodowego; zapewniania bezpieczeństwa przewozu i poprawności rozliczenia zleceń transportowych.
Studia na zarządzaniu przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym pozwalają studentom rozwinąć również cenne kompetencje np. kierownicze lub komunikacyjne – uczestnicy zajęć poznają np.: normy prawne w transporcie krajowym i międzynarodowym; zasady nawiązywania i utrzymywania relacji przewoźnika z załadowcami i odbiorcami ładunków w środowisku międzynarodowym; zastosowanie nowoczesnych systemów informatycznych i technologii cyfrowych w transporcie, monitorowaniu przewozów i ładunków czy w zarządzaniu działalnością transportową.
W programie studiów na zarządzaniu przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad prowadzenia działalności transportowo-spedycyjnej w środowisku międzynarodowym; prawnych regulacji oraz konwencji międzynarodowych kształtujących współczesny rynek logistyczny; przepisy, normy i wymagania powszechne na rynku usług transportowych.
Uczelnie w Poznaniu, które oferują zarządzanie przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym, umożliwiają studentom ubieganie się o zwolnienie z części pisemnej egzaminu na Certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą szukać zatrudnienia np. na stanowiskach przewoźnika drogowego. Absolwenci mogą również liczyć na uzyskanie licencji na prowadzenie przedsiębiorstwa przewozowego.
Absolwent zarządzania przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Zarządzanie przedsiębiorstwem transportowo-spedycyjnym to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku logistyka.
Logistyka skierowana jest w szczególności do osób, które wyróżniają zdolności np. analityczne, organizacyjne czy komunikacyjne. Studenci logistyki rozwijają cenne umiejętności praktyczne w zakresie np.: optymalizowania procesów logistycznych w przedsiębiorstwach różnego rodzaju; prowadzenia analiz na współczesnym rynku gospodarczym; planowania i nadzorowania transportu; zarządzania procesami zakupowymi lub magazynującymi.
Absolwenci logistyki odnaleźć się mogą np. na stanowiskach kierowniczych, analitycznych, organizacyjnych, planistycznych, eksperckich lub doradczych. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, są cenionymi pracownikami zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Ponadto logistyka wyposaża absolwentów w takie umiejętności oraz wiedzę, które umożliwiają im podjęcie własnej działalności gospodarczej w zakresie np. transportu, spedycji czy obsługi klienta.
Dowiedz się więcej: logistyka studia w Poznaniu
Zobacz także: