Praca po studiach w Radomiu

Praca po studiach w Radomiu

praktyki i staże w radomiu

Praca po studiach w Radomiu

Radom ma długą tradycję jako miasto przemysłowe, specjalizujące się w przeszłości przede wszystkim w rzemieślnictwie, garbarstwie i produkcji broni. Dzisiejsza strategia rozwoju również skupia się przede wszystkim na technicznej gałęzi przemysłu.

Dla wzrostu znaczenia Radomia istotne jest także położenie: bliskość Warszawy, łączenie się ważnych węzłów komunikacyjnych (trasy S7, S12 i linie kolejowe 8, 22, 26). Ważne jest także lotnisko oraz działające w Radomiu urzędy administracji centralnej i regionalnej.

Przy tym wszystkim władze Radomia świadome są tego, że stabilną gospodarkę i rozwój zapewniają ludzie — a Radomianie są wyjątkowi! Działa tu ponad 25 000 podmiotów gospodarczych oraz ok. 600 organizacji społecznych. Mieszkańcy nie siedzą z założonymi rękoma.

Na ambitnych, którzy chcą inwestować swoją działalność w Radomiu czekają ułatwienia: w Urzędzie Miejskim powstało Biuro Obsługi Inwestora wspierające współpracę pomiędzy biznesem a miastem. W Radomiu utworzony również Instytut Technologii Eksploatacji, który jest wiodącą w Polsce jednostką badającą obszar produkcji.

Radom nie zamyka się tylko swojej „piaskownicy’, ale współpracuje z wieloma państwami, nie tylko z Europy. Porozumienia partnerskie mają tu całkiem inny wymiar niż w innych częściach Polski a w mieście widać efekty działań — w wyniku umowy z Tajwanem mieszkaniec Radomia ma szansę studiować na prestiżowej tajwańskiej uczelni. Współpraca z USA zaowocowała powołaniem Amerykańskiego Centrum Kultury i Informacji „American Corner”.

Na terenie miasta działa wiele znanych koncernów, zarówno polskich, jak i zagranicznych, m. in. Polski Tytoń SA, Zbyszko Company Sp. z o. o., Komandor, Almax Sp. z o. o. Powstały tutaj też przedsiębiorstwa, które są prawdziwą wizytówką miasta: RADWAG Wagi Elektroniczne, GLOBAL COSMED SA,. Jadar Sp. z o.o.

Jeżeli jesteś kreatywny i ambitny, masz pomysł na swoją przyszłość.… Radom może być twoim miejscem na Ziemi. 

 

 

(Dominika Chachuła)

Komentarze (0)