Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Powiedzieć, że interdyscyplinarne dziedziny inżynierskie podbijają współczesny świat naukowy, to jak nic nie powiedzieć. Structural engineering jest wszechstronną propozycją kształcenia, która oferuje nie tylko uzyskanie wiedzy i umiejętności związanych z projektowaniem inżynierskim, ale również poszerzenie kompetencji językowych poprzez poznanie specjalistycznego języka angielskiego.
Structural engineering jest dyscypliną określaną również budownictwem lądowym i wodnym, a więc związanym z dziedzinami logistycznymi i ekonomicznymi. Podejmując kształcenie, zyskujesz szansę na poznanie podstaw inżynierii środowiska, inżynierii chemicznej, materiałowej oraz mechaniki, a dzięki edukacji w języku angielskim sukcesywnie przygotowujesz się do zatrudnienia na arenie międzynarodowej.
Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu kształcenia na structural engineering? W przedsiębiorstwach logistycznych, biurach planistycznych i konstrukcyjnych, niektórych jednostkach administracyjnych oraz międzynarodowych korporacjach, związanych z przemysłem budowlanym.
Studenci Structural Engineering szkolą się w zakresie m.in.: zarządzania budową, kontraktami budowlanymi i przedsiębiorstwami budowlanymi; wykonywania dokładnych pomiarów inżynierskich; sprawowania nadzoru nad realizacją inwestycji budowlanych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: podstawom geotechniki; specyfice konstrukcji metalowych oraz betonowych; metodom analizy konstrukcji. Uczelnie w Poznaniu, które oferują Structural Engineering, są prowadzone w języku angielskim.
Studia na Structural Engineering umożliwiają studentom także poznanie m.in.: teorii sprężystości i plastyczności; narzędzi stosowanych w projektowaniu konstrukcji budowlanych; zasadom organizowania pracy w przedsiębiorstwie budowlanym; roli menedżera w realizacji inwestycji budowlanych. Ponadto uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę i umiejętności, które związane są np. z koncepcją nowoczesnego podejścia do projektowania, realizacji inwestycji i zarządzania budynkiem z wykorzystaniem technologii modelowania informacji o budynku BIM,
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: technik projektowania obiektów budowlanych; strategii realizowania prostych i skomplikowanych inwestycji budowlanych; zasad zarządzania budową, kontraktami budowlanymi oraz przedsiębiorstwem budowlanym.
Absolwenci Structural Engineering mogą podjąć pracę np. w roli inżyniera budowy – ich kompetencje cenione są m.in. w: biurach projektowych, przedsiębiorstwach realizujących projekty budowlane czy w jednostkach administracji państwowej lub lokalnej, obsługujących infrastrukturę drogową i kolejową.
Osoby, które ukończyły studia na tej ścieżce kształcenia, wyróżniają się profesjonalną znajomością języka angielskiego w zakresie budownictwa, dzięki czemu mogą one ubiegać się np. o pełne uprawnienia wykonawcze lub projektowe zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku budowlanym. Uprawnienia te umożliwiają inżynierom pełnienie samodzielnych funkcji technicznych m.in. na stanowisku kierownika budowy, projektanta lub inspektora nadzoru.
Absolwent Structural Engineering może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Structural Engineering to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku budownictwo.
Studenci budownictwa zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie m.in. wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań inżynierskich w projektowaniu i realizowaniu różnorodnych inwestycji budowlanych, a także w zarządzaniu takimi inwestycjami. Studia na tym kierunku poświęcone są np. geotechnice, wytrzymałości materiałów, mechanice budowli, mechanice gruntów czy metodom komputerowego wspomagania projektowania.
Uczelnie w Poznaniu oferują studentom budownictwa kilka ścieżek kształcenia, które poświęcone są różnym aspektom tej dziedziny. Absolwenci budownictwa mogą szukać zatrudnienia np. w przedsiębiorstwach realizujących inwestycje budowlane, biurach projektowych czy urzędach gminnych, powiatowych, wojewódzkich lub centralnych, które odpowiedzialne są za bieżące utrzymanie budynków, dróg lub mostów.
Dowiedz się więcej: budownictwo studia w Poznaniu
Zobacz także: