Fakt, że sfera psychiczna i fizjologiczna nieustannie się przenikają, oddziałując na siebie wzajemnie, nie stanowi tajemnicy. Bardzo często osoby zmagające się z problemami natury żywieniowej mają różnego rodzaju problemy psychiczne, natomiast zaburzenia emocjonalne mogą powodować złe nawyki żywieniowe. Psychodietetyka to propozycja kształcenia, dzięki której zrozumiesz wymienione zależności.
Oto niektóre z wielu interdyscyplinarnych przedmiotów, obecnych w programie kształcenia: psychologia jedzenia, praktyka mindfullness w kontekście zachowań żywieniowych, specyfika zaburzeń odżywiania oraz praca z pacjentem. Dzięki nim nabędziesz cenne kompetencje, z których najważniejsze okażą się te praktyczne. Interdyscyplinarność programu kształcenia pozwoli ci na opanowanie wielu odrębnych dziedzin.
Absolwenci psychodietetyki mogą rozważyć rozpoczęcie kariery zawodowej w prywatnych i publicznych gabinetach dietetycznych, założenia własnej działalności gospodarczej, związania przyszłości zawodowej z klinikami zdrowia psychicznego lub jednostkami zajmującymi się profilaktyką żywienia i zaburzeń odżywiania.