Studia biologiczne i przyrodnicze Kielce

Studia biologiczne i przyrodnicze Kielce

Studia biologiczne i przyrodnicze Kielce

Największy wybór studiów

biologicznych w Kielcach

Odkryj kierunki biologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

01.02.2023

Studia biologiczne i przyrodnicze Kielce | woj. świętokrzyskie

Studia biologiczne i przyrodnicze w Kielcach to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia biologiczne i przyrodnicze Kielce
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia biologiczne i przyrodnicze w Kielcach rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 24 września 2023 r. | terminy rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W KIELCACH - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Biologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Biotechnologia stacjonarne I stopnia, II stopnia
Ochrona środowiska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Odnawialne źródła energii stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Kielcach są studia biologiczne i przyrodnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Świętokrzyska

Kierunki biologiczne i przyrodnicze:

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Kierunki biologiczne i przyrodnicze:

BIOLOGIA
BIOTECHNOLOGIA
OCHRONA ŚRODOWISKA

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W KIELCACH

SORTOWANIE:

Niestety, nic nie znaleziono

Rekrutacja i wymagania na studia biologiczne i przyrodnicze w Kielcach

Chcesz zostać biologiem lub przyrodnikiem? Zgłoś się w terminie rekrutacji na studia biologiczne i przyrodnicze do Kielc. Zdaj maturę z biologii i dodatkowego przedmiotu ścisłego (wybierz go zgodnie z zaleceniami rekrutacyjnymi danego kierunku), i zgłoś swoją kandydaturę na studiach. W ramach konkursu komisja rekrutacyjna wybiera najlepszych kandydatów przedstawiających najładniejsze wyniki z matur.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE W KIELCACH

Jak wyglądają studia biologiczne i przyrodnicze w Kielcach?

Studia biologiczne pomogą Wam poznać naturę człowieka i świat zwierząt - makro i mikroorganizmy, które ze sobą współgrają i budują nasz świat. Podczas nauki stale będziecie odkrywać tajemnice istnienia. Biologia opisuje prawidłowości funkcjonowania wszystkich organizmów, ale najciekawsze podczas nauki są przypadki badawcze, na które wciąż nie odnaleziono odpowiedzi.

Praca w laboratorium połączona z pracą w terenie pomoże Wam zdobyć wiedzę biologiczną i zdobyć odpowiednie narzędzia, by ją wykorzystać. Studia przyrodnicze są niezwykle potrzebne, bowiem przygotowują przyszłych ekologów, technologów do pracy na rzecz zdrowego i naturalnego rozwoju ludzi i zwierząt. 

To na studiach przyrodniczych dowiecie się co tak właściwie ludzie sami sobie zafundowali pod względem zmian klimatycznych i zagrożeń, jakie czyhają na nas ze strony przyrody - tajfuny, sztormy nie do opanowania, lawiny, powodzie - mamy na nie bezpośredni wpływ.

Jaki? Tego właśnie dowiecie się na studiach biologicznych i przyrodniczych, podczas których zdobędziecie nie tylko wiedzę, ale i umiejętności, które wykorzystacie w swoim przyszłym zawodzie. Sprawdźcie, jakie kierunki studiów biologicznych i przyrodniczych możecie wybrać w Kielcach.

 

Praca po studiach biologicznych i przyrodniczych

Gdzie możesz pracować po studiach biologicznych i przyrodniczych? W miejscach gdzie cierpliwość jest opłacana złotem, czyli w laboratoriach biologicznych. Będziecie badać różnego rodzaju mikroorganizmy, bakterie, wirusy, opracowywać nowe lekarstwa, bądź poszukiwać przyczyny zanieczyszczenia środowiska.

W zależności od obranej specjalności możecie znaleźć pracę w wybranym laboratorium - kosmetycznym, medycznym, farmakologicznym czy środowiskowym. Biolodzy są również zatrudniania w ogrodach botanicznych, parkach ZOO, czy w ogrodnictwie. Wiedza i umiejętności biologów przydają się również w rolnictwie i projektowaniu, ochronie upraw.

Jeśli zdecydujecie się na realizację specjalizacji nauczycielskiej to po studiach będziecie mogli starać się o posadę nauczyciela biologii. Biolodzy potrzebni są również w zakładach rolniczych i instytucjach badających procedurę chowu zwierząt, w rzeźniach, jak i w gospodarstwach rolnych, zajmujących się produkcją produktów odzwierzęcych.

9 uczelni w Kielcach

Chciałbyś zacząć studia w Kielcach? To może być strzał w dziesiątkę! W Kielcach znajduje się 9 dynamicznie rozwijających się uczelni, w tym dwie uczelnie publiczne: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska oraz siedem uczelni niepublicznych

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują kieleckie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Kielcach

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYETET JANA KOCHANOWSKIEGO STUDIA BIOLOGICZNE I PRZYRODNICZE

Na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach możecie podjąć studia biologiczne w ramach kierunków:

  • Biologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: biologia medyczna z elementami diagnostyki i biologia ogólna lub biologia środowiskowa
  • biotechnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: biotechnologia medyczna, biotechnologia przemysłowa, chemia w biotechnologii
  • ochrona środowiska - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: kształtowanie środowiska, ochrona atmosfery
  • rolnictwo ekologiczne - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, specjalności: podstawy biologii i agrotechniki roślin, zielarstwo

dowiedz się więcej>

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować